Nie będziecie mieli samochodu i będziecie szczęśliwi! Minister klimatu o modelu okresowego użytkowania: „To nie jest zły model” [WIDEO]

minister klimatu Anna Moskwa/ fot. screen
21

W środę (18.01.2023) minister klimatu Anna Moskwa była gościem redaktora Bogdana Rymanowskiego w Radio Zet. Zapytana o wprowadzenie zakazu rejestracji aut spalinowych od 2035 roku odparła, że PiS popiera rozwój elektromobilności.

– Wiemy, że to jest proces, który w pewnym momencie doprowadzi do tego, że te auta elektryczne będą, natomiast jesteśmy przeciwni tym sztucznym datom. One nie są oparte na żadnych analizach, nawet jeśli spojrzymy na infrastrukturę ładowania w Europie. Ona się rozwija i to jest bardzo dobra wiadomość. W Polsce też mamy przyrost liczby aut elektrycznych – oświadczyła.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dopytywana o to, czy nie dojdzie do tego, że w Polsce tylko najbogatszych ludzi będzie stać na elektryki, Moskwa odparła: W wielu modelach państw i firm, które wchodzą w branżę aut elektrycznych, nie ma modelu własności, tylko model dzierżawy, najmu, leasingu, czy innych form, które są oparte na okresowym użytkowaniu. I to też nie jest zły model.

Gdy redaktor Rymanowski stwierdził, że „własność to podstawa wolności”, minister Moskwa odparła, że to dobrze, iż Polacy są przywiązani do własności. – Z tych własności nie chcemy rezygnować, stąd nasz opór wobec tych przymusowych instrumentów – powiedziała. Cały wywiad TUTAJ.

Ten deklarowany przez minister Moskwę opór nie jest chyba zbyt wielki, skoro premier Morawiecki zgodził się na wprowadzenie zakazu rejestracji aut spalinowych od 2035 roku, a w Krajowym Planie Odbudowy wpisano – jako kamienie milowe – wyższą opłatę rejestracyjną dla aut spalinowych od 2024 roku i wyższe ich opodatkowanie od 2026 roku. Nie trzeba być Einsteinem, żeby rozumieć, co to oznacza. A oznacza to, że większości Polaków nie będzie stać na posiadanie własnego auta.

Sprawa sprowadza się teraz do tego, aby Polaków oswoić z modelem „okresowego użytkowania”, żeby nie buntowali się, gdy zostaną bez samochodu. I temu służy wrzutka minister Moskwy o modelu dzierżawy, najmu lub leasingu. Niedługo zapewne dowiemy się, że posiadanie własnego aura to foliarstwo i obciach, a prawdziwy postęp polega na tym, żeby auta nie mieć. Skoro wmówiono ludziom, że bawełniana szmatka zatrzymuje transmisję wirusa, to można im wmówić wszystko.

Źródło cytatów: radiozet.pl

Zobacz też:

Wiatrakowa patologia powraca. Likwidacja odległości 10H jako kamień milowy KPO. Katarzyna Treter-Sierpińska w wRealu24 [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Tego nie da się już komentować. Te popisy wokalne pisowców są strawne jedynie dla odurzonego tanim winem lumpenelektoratu.

 2. Jechać pis mówi

  Popis i reszta polityków będzie jeździć spaliniakami, limuzynami a plebs musi wynajmować i się cieszyć.

 3. Ewa-Maria mówi

  Zdrajcy po stokroć zdrajcy. Moskwa do Moskwy tam jej miejsce. Należy wszystko zrobić żeby odsunąć ich od władzy. Ratujmy Polskę. To już ostatni dzwonek. Oni na siłę chcą wykreować Polaków na szczęśliwych gołodupców. Konfederacja z SP powinni się porozumieć w sprawie wspólnych list wyborczych i wystartować razem. Szanse mają duże.

 4. Mirosław mówi

  Przecież to jest cytat z “agendy 2030” Klausa Shvaba. Nie po to jeżdżą na te spotkania forum ekonomicznego żeby przyjemnie spędzić czas,tylko krok po kroku wprowadzają te swoje obłąkańcze ideologie.Proszę popatrzeć na Morawieckiego jak na fotografii z ubiegłorocznego spotkania forum ekonomicznego wpatruje się /maślanymi/ oczami w Harariego.

 5. Hammurabi mówi

  Jesteśmy niemymi i bezsilnymi świadkami federalizacji Europy. Niezależne do tej pory państwa już niebawem pozbędą się swojej suwerenności, na rzecz tworu który niczym filmowy “Obcy – ósmy pasażer Nostromo” dojrzewa w jej trzewiach, jeszcze niewidoczny a już zabójczo groźny.
  Tu i ówdzie mówi się już oficjalnie o planach utworzenia “Stanów Zjednoczonych Europy”, choć traktat ustanawiający Konstytucję dla Europy podpisany przez państwa członkowskie Unii Europejskiej 29 października 2004 w Rzymie, w związku z brakiem ratyfikacji przez wszystkie strony nie wszedł na szczęście w życie.
  “Rozczochrany polakożerca” Guy Verhofstadt wydał nawet “dzieło” pt. “De Verenigde Staten van Europa: manifest voor een nieuw Europa” (“Stany Zjednoczone Europy: Manifest dla nowej Europy”)…
  “Polski” rząd składając swoje deklaracje gładko wpisuje się w nurt tych działań mydląc rodakom oczy…
  Zmierza do realizacji marksistowskiego hasła: “od każdego według jego zdolności, każdemu według jego potrzeb.” Bez faworyzowania silnych, bez dyskryminacji słabych. Każdy ma mieć tyle, ile potrzebuje, by bez strachu móc spoglądać w przyszłość. Na miskę ryżu…

 6. Error 404 mówi

  Jedynym (w miarę) samodzielnym działaniem tej bandy nazywanej rządem jest obmyślanie, jaki kit wcisnąć społeczeństwu, żeby nie zorientowało się w realizowanej konsekwentnie agendzie upodlenia ludzi i wprowadzania totalnego niewolnictwa. Wszystko inne to po prostu wykonywanie globalistycznych dyrektyw.

 7. George mówi

  Tak zbrodniczej bandy łgarzy i złodziei jak ci z PiS to nie było u władzy naszym nieszczęśliwym kraju chyba od 100 lat. Najbardziej druzgodzące jest zaś to, że Polacy to popierają, a w jeśli nawet nie, to pozostają bierni. Przecież za takie wypowiedzi to odrażające babsko min, Moskwę powinno się wywieść na taczkach i zutylizować. Cóż się stało z Polakami? Czy taki spsiały naród zasługuje na swoje państw? Obawiam się że nie.

 8. finka mówi

  To najgorszy i najbardziej wrogi Polakom rząd pod wodzą (podobno agenta STASI) MM w czasach III RP, p.Moskwa tylko to potwierdza, na naszych oczach rozpada się państwo z mokrego kartonu.

 9. verizanus mówi

  Nie ma znaczenia co wmówią czy czego nie wmówią. Najgorsze, że mogą wyegzekwować pod przymusem.

 10. Teresa mówi

  Zło jeszcze nigdy nie wygrało,owszem miało okresy że było na szczycie i byli pewni swego,liczyli na swoją tysiącletnią trwałość,ale potem upadek tego zła był wielki,a jego funkcjonariusze twierdzili że tylko rozkazy wykonywali.Nie inaczej będzie i teraz-pani Moskwa postawiła na złego konia

 11. Teresa mówi

  A co do komentujących,i tu i na Twiterze-je3steście mocni tylko w gębie czy w paluchach jak klikacie po klawiszach,postawić im się nie postawicie!!! Jak wam kazano chodzić w maskach to 99% z was szmaty na ryj zakładało i jeszcze opieprzało tych, co tych szmat założyć nie chcieli.Będziecie mieli to na co zasługujecie.No chyba że się nawrócicie i Jezusa Chrystusa swoim Królem obwołacie.Tylko pełna Intronizacja uratuje Polskę.Siostra Faustyna mówiła że jeśli Polska będzie wierna to zostanie wywyższona.Zacznijcie się modlić,biegnijcie do sakramentów,a Komunia na kolanach i do ust,a nie tak jak karze masoneria kościelna.

 12. verizanus mówi

  @ Teresa Zło na ziemi niestety czasami wygrywało. Np nie przypominam sobie, żeby np Jaruzelski, Kwaśniewski, Urban, Kiszczak itd itp mieli (czy też maja) źle tutaj na ziemi. Wiele wskazuje na to, że ta pani niekoniecznie postawiła na złego konia (w znaczeniu życia doczesnego).
  Co do drugiego wpisu to postawienie się IM bo nie założę maseczki i może nie dostanę mandatu jest nieco śmieszne. Postawienie się IM, ale AUTENTYCZNE to nie zaniesienie do Urzędu Skarbowego haraczu, ale tutaj bohaterów raczej nie będzie, bo to akurat jest KONKRET 😉
  Co do sakramentów i modlitwy to pełna zgoda. Bez tego się nie da. Komunia św. może być przyjmowana w taki sposób jak dopuszcza to Kościół katolicki, jedynie co ważne to BEZ GRZECHU CIĘŻKIEGO, który powinien być CAŁKOWICIE wyeliminowany z życia indywidualnego i społecznego.

 13. Hammurabi mówi

  @Teresa
  Pani to tak poważnie?
  Pytam, bo z racji wieku wiem, że bywają przeróżne odchylenia od czegoś, co nazywamy “normą”.
  Każde forum na którym można wymienić się uwagami, przemyśleniami jest cenniejsze od złota. Dlatego zapewne “czołowe” portale wyłączyły możliwość komentowania swoich wypocin. Jakże wielu próbuje skłócić Polaków, jak wielu wmówić im, że są do niczego, tak jak pani!
  Brawo!
  Nabożnie złożone rączęta a w myślach i ustach…
  Niechże pani ochłonie i przyjmie do wiadomości, że nie wszyscy muszą podzielać pani poglądy religijne!
  A co się wierności tyczy, to nie znam innego kraju i narodu tak wytrwale stojącego przy Chrystusie!
  “Przedmurze chrześcijaństwa” czyli antemurale christianitatis – mówi to pani coś?
  Pewnie tak, bo na skutek rozbiorów określenie to weszło w kanon naszych mitów narodowych, służąc jednocześnie jako oręż do walki o odzyskanie niepodległości. Od Legnicy z roku 1241 po Wiedeń w 1683. Jak zawsze naiwni do bólu Polacy – i niestety tylko oni – uznali, że miłe Bogu zasługi “polskiego przedmurza” zobligują Europę do spłacenia długu.
  Takie myślenie rozkwitało pod wpływem religijności polskiego społeczeństwa.
  Podobnie zrodziła się idea Sługi Bożego Prymasa Augusta Hlonda z czasów Międzynarodowego Kongresu Chrystusa Króla w Poznaniu w r. 1937. Zrodziła się pod wpływem wciąż narastającego zagrożenia ze strony Niemiec.

 14. verizanus mówi

  @ Hammurabi Z tą wiernością Chrystusowi w narodzie polskim jest na chwilę obecną różnie. Rozwody, cudzołóstwa, rozwiązłość, nadużywanie alkoholu, brak poszanowania dla dni świętych itd.
  W Europie więcej do powiedzenia od chyba XVIII w. mają socjaliści niż katolicy i dlatego wdzięczność tych nowych postchrześcijańskich elit ciąży ku zupełnie innym bohaterom.
  Są fora mocno cenzurowane, dlatego jak np. kogoś nie ocenzurują na tłterze czy innym pesjsbuku, albo samo udzielanie się tam to z punktu widzenia kogoś kto ma bardziej prawe myślenie jednak trochę obciach ;).

 15. Hammurabi mówi

  @Verizanus
  A i owszem, bo grzeszni jesteśmy wszyscy.

 16. verizanus mówi

  @ Hammurabi Problem w tym, że niektórzy grzechy akceptują zamiast za nie żałować.

 17. Negro mówi

  Przecież ta baba jeździła do Schwaba, to jej słowa można jedynie brać jako ostrzeżenie co będzie wprowadzane. Będzie super, ale dla bogaczy, bo jakiego biedaka będzie stać na to żeby wynająć auto. O tym zapomniała już wspomnieć, żeby nie wystraszyć ludzi przez planami tych psychopatów.

 18. verizanus mówi

  @ Negro Stać jak stać, ale przeciętny człowiek, będzie pewnie musiał z czasem uzasadnić po co chce to auto wynająć i może jeszcze osobno zapłacić komisji, która to rozpatrzy (no bo może ktoś bardziej potrzebuje, a tyle aut nie ma, bo za mało ludzi jeszcze wymarło, hhehe) ;).

 19. Teresa mówi

  @verizanus wzkaż konkretne wydarzenie/wydarzenia kiedy zło wygrało,definitywnie wygrało.Moim zdaniem nie ma takiego wydarzenia.Pisałam że były okresy kiedy zło było na szczycie i chełpiło się swoim sukcesem ale potem następował jego wielki upadek.A że jacyś konkretni ludzie w naszym rozumieniu nie zostali ukarani,to też błędne rozumowanie,bo nie wiesz co tak naprawdę przeżywali,jaki był ich koniec.A może cierpieli katusze w chwilach śmierci….Oczywiście najistotniejsza jest sprawiedliwość Boża po śmierci.A może ta kara dotknie jego spuścizny,rodziny która teraz może spija po nim śmietankę.Myślę że jeszcze wszystko przed nami.Teraz historia toczy się znacznie szybciej niż kiedyś.A ta pani o której pisałam jeszcze może się przekonać o swoim złym wyborze.że na złego konia postawiła,a jej upadek może być wielki.
  Co do maseczek,to miałam na myśli naszych rodaków,tych zwykłych,spoty6kanych na co dzień,a nie służby typu policja.Służby wykonywały swoją pracę,natomiast wielu naszych rodaków sami napominali tych co nie mieli maseczki i wierzyli w bezpieczeństwo szmaty na ryju,nie tylko swoim ale szczególnie swojego bliźniego.Teraz wielu w komentarzach piszą to czy tamto,że to była fałszywa pandemia,że maseczki to lipa,ale co robili wcześniej,czyż nie byli bardziej posłuszni niż przepisy nakazywały?W tym temacie chodziło09 mi o hipokryzję naszego narodu-mocni w gębie,w paluchach i w klikaniu a jak przyjdzie co do czego to wymiękają.Czy ty też taki jesteś?A co do Pana Boga,to On jest Panem Życia i Panem historii,a to co złego nas spotyka to wynik naszych złych wyborów,naszych grzechów.Jakby ludzie byli bezgrzeszni to nie byłoby ani zła,ani chorób,ani wojen.

 20. Iwa mówi

  Promy odmawiają przewożenia samochodów elektrycznych bo boja nie pożaru. Wszyscy w Davos tez zamawiają samochody spalinowe.

 21. Jaś mówi

  Zabrać im przywileje, immunitety auta i dać średnią, niech będą szczęśliwi. Na sobie powinni wypróbować to szczęście i dopiero o tym mówić. HIPOKRYCI!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.