Nie będzie zakazu uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych. Projekt ustawy wycofany z Sejmu

fot. Otwarte Klatki
5

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że z Sejmu zostanie wycofana ustawa, która zabrania uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych. Projekt ustawy zyskał poparcie Jarosława Kaczyńskiego i wydawało się, że zostanie przyjęty. Dlaczego teraz ustawa idzie do kosza? I czy wycofanie tego projektu to decyzja ostateczna, czy też zagranie taktyczne w obliczu coraz większego niezadowolenia elektoratu PiS z dziwnych decyzji rządzących? Może serwowane nam sondaże w rzeczywistości wcale nie są tak optymistyczne?

Hodowcy zwierząt futerkowych przekonywali, że efektem zakazu byłaby utrata pracy przez ok. 50 tysięcy osób (bezpośrednio i pośrednio zaangażowanych w przemysł futerkowy) oraz likwidacja branży eksportującej towar o wartości 1,5 miliarda zł rocznie. Zakaz uderzyłby też w przemysł drobiarski i rybny, który sprzedaje dziś odpady poubojowe na karmę dla zwierząt futerkowych. Natomiast gigantyczne pieniądze (500 mln zł rocznie) trafiłyby do firm, którym producenci drobiu i ryb będą musieliby płacić za utylizację odpadów dotychczas sprzedawanych hodowcom. Większość firm utylizacyjnych w Polsce należy do Niemców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przeczytaj też:

Branża futerkowa pod ekologicznym odstrzałem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  Ubój rytualny to żarcie dla żydów , którzy w bestialski sposób mordują zwierzęta poprzez podrzynanie gardła żywcem – mordercy. UBÓJ RYTUALNY POWINIEN BYĆ ZAKAZANY W POLSCE ZE WZGLĘDÓW HUMANITARNYCH , ALE TAKŻE DLATEGO ,ŻE MAJĄ MIĘSO ZA GROSZE. W INNYM WYPADKU MUSIELIBY SPROWADZAĆ JE Z ZAGRANICY – A TO KOSZTY KILKAKROTNIE WYŻSZE.! I O TO CHODZI ,ŻEBY Z POLSKI WYSYŁAĆ TANIO , BO POLACY TO SŁUGUSY ŻYDÓW I IDIOCI.

  1. Leszek mówi

   Oj, głupio tym razem mówisz. Daj zarobić Polskiemu rolnikowi – a słyszałeś co to ubój rytualny świń po sławiańsku (sławiańsku bo pewnie zowiesz się słowianinem jak cię niemiec przechrzcił). To ubój przez rolnika w miejscu gdzie świnia żyła. Wyjdźmy z mentalnego komunizmu, że mamy wszystkiego zakazywać. Chcesz pić domestos to sobie pij (oczywiście jeśli my na tym zarabiamy) dość tego mądrzenia się.

 2. iza mówi

  Przewodniczący Komitetu Episkopatu ds. Dialogu z Judaizmem bp Mieczysław Cisło wyraził solidarność z Naczelnym Rabinem Polski Michaelem Schudrichem „w sprawie dokonywania uboju rytualnego „Wyrażam solidarność z Naczelnym Rabinem Polski Panem Michelem Schudrichem w sprawie dokonywania uboju rytualnego zgodnie z wielowiekową religijną tradycją żydowską.”

 3. iza mówi

  Szok!!!!..Konferencja Episkopatu 25 września 2013r wydała oświadczenie, w którym popiera prawo polskich wyznawców judaizmu i islamu do stosowania uboju rytualnego: „Prawo do zachowania swoich obyczajów, w tym rytualnego uboju zwierząt, należy do podstawowych praw wolności wyznania i kultu. ..”

 4. toja mówi

  Myślałem, że tzw. ludzie zeszli już z drzew, ale widzę, że się pomyliłem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.