Nie będzie kamer w lokalach wyborczych. Nowelizacja Kodeksu wyborczego przyjęta przez Sejm

4

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu wyborczego, która uchyla obowiązek transmisji z lokali wyborczych i upraszcza procedurę odwoławczą w sprawie podziału na okręgi wyborcze. Za projektem głosowało 219 posłów, przeciw – 191, a jeden poseł wstrzymał się od głosu.

Uchylenie uchwalonych w styczniu przepisów dotyczących obowiązku transmisji i nagrywania przebiegu prac obwodowych komisji wyborczych wynika z wprowadzenia do polskiego porządku prawnego przepisów unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nowela Kodeksu wyborczego skraca procedurę sądowo-administracyjną w sprawach skarg na uchwały PKW dotyczących podziału na okręgi wyborcze. Skargi na te uchwały będą rozpatrywane tylko przez Naczelny Sąd Administracyjny w składzie trzech sędziów, a nie, jak dotąd, przez sąd administracyjny pierwszej instancji. Od rozstrzygnięć NSA nie będzie przysługiwała dalsza ścieżka odwoławcza. Zmiana ta ma na celu przeciwdziałanie ewentualnym problemom w szybkim zakończeniu postępowań przed sądami w powyższych sprawach.

Źródło: pap

Zobacz też:

Holokaust klozetowy i numerek obozowy (RODO) | J. Międlar

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. NETOPELEK mówi

  Czy w tym cyrku na wiejskiej są sami idioci ???
  Biorąc pod uwagę, że powołują się na rodo, to powinny natychmiast zostać wyłączone WSZYSTKIE BEZ WYJĄTKU systemy monitoringu wizyjnego.
  W każdej pipidówie są kamery, każdy sklep ma swój monitoring, każda galeria handlowa, 95% stacji paliw, to samo dworce PKP, środki komunikacji miejskiej.
  W związku z rodo należy również bezwzględnie karać wszystkich właścicieli pojazdów w których są zamontowane wideorejestratory.
  Jakoś nie słychać, żeby w euroszambie były takie przegięcia.
  Głosowałem na PIS, Kukiz`15 i obywatela dudę.
  Bardzo mocno się zawiodłem.

 2. Zbulwersowany mówi

  Ruch Narodowy, ONR, MW, Międlar, Braun, Kurek, Żebrowski. Pająk, J.R. Nowak, Krajscy, Gadowski, Potocki idą w górę, to będzie się zgodnie z tradycją majstrowalo przy urnach tak, żeby Polacy znowu nie mieli swojej reprezentacji.

 3. swojmil mówi

  O, chyba ruskie gotują się na przejęcie władzy w Polsce. Jak śpiewa Gintrowski „wrogowie muszą się zmieniać”. Może teraz ich kolejka. Zaraz, policzmy do trzech: niemce, żydy, ruskie. Tak, pasuje.
  A ruscy mogli się zmądrzyć po tym jak Polacy sfilmowali ruskie wybory i wyszło, że tam fałszują od dekad. Zatem kamery paszoł won, prykazał „polski” sejm. Po takim ruchu Moskwy, spodziewam się usunięcia przez Polaków z planszy paru posłów – ruskich agentów, żeby inne kurwy się wyżej ceniły.
  Zastanawiam się dlaczego tak mało dokonuje się selekcji negatywnej z tego stada zdrajców, przyczyniając się do podrożenia usług zdrajcy dla obcego mocarstwa i zmniejszenia podaży zdrady. Czekamy na uzasadnienie w milionach ofiar Polaków?
  Mam nadzieję, że robicie listę tych zdrajców i w razie wybuchu wojny podziemne państwo polskie do nich dotrze, choćby się schowali w dupie Putina albo Netanjahu. Tak, podziemne, bo wszyscy wiemy, że dopóki polskie elity nie oczyszczą się z masoństwa jesteśmy na łasce korporacji waspów jak w 1939r. , kiedy to korporacje poprzez masonów niemieckich wykupiły masonów polskich, przez co podczas kampanii wrześniowej Polska była pozbawiona niezależnego polskiego dowództwa, no z wyjątkiem dyspozycyjnych gudłajów typu Kleeberg. Milionowa armia padła w 2 tygodnie. Aby zorganizować tak sprawnie przeprowadzoną porażkę od środka, trzeba nie lada organizacji, nie lada kurew jakby powiedział Piłsudski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.