Netanjahu dziękuje Paragwajowi za ratowanie Żydów. Nie wie, że to polscy dyplomaci podrabiali paragwajskie paszporty?

sfałszowane paszporty dla Żydów/ fot. twitter
3

Podczas uroczystości otwarcia nowej ambasady Paragwaju w Jerozolimie premier Izraela Benjamin Netanjahu podziękował temu krajowi za pomoc Żydom. – Paragwaj pomagał Żydom w ucieczce z nazistowskich Niemiec. Nigdy tego nie zapomnimy. Paragwaj robił to przed i podczas Holocaustu – powiedział Netanjahu. – Był to akt dobroci i miłosierdzia, który na zawsze został wyryty w naszych sercach – dodał premier Izraela.

Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) Sławomir Dębski przypomniał na Twitterze, że prawie wszystkie paszporty paragwajskie, które umożliwiły Żydom ucieczkę, zostały przygotowane przez polskich dyplomatów w Bernie, stolicy Szwajcarii.

Ambasada RP w Szwajcarii poinformowała na Twitterze, że paszporty zostały zakupione od honorowego konsula Paragwaju i sfałszowane. – Praktycznie wszystkie paszporty zawierają pismo Konstanty Rokickiego, polskiego konsula w Bernie – informuje  ambasada.

Konsul Rokicki koordynował fałszowanie paszportów południowoamerykańskich pozwalających Żydom na ucieczkę z Europy pod fałszywą tożsamością. W marcu tego roku polska ambasada w Bernie zakończyła renowację grobu Abrahama Silberscheina, który współpracował z Rokickim w tej akcji pomocy dla Żydów uciekającymi przed okrucieństwami niemieckiej III Rzeszy. Obaj byli członkami tzw. Grupy Berneńskiej, dzięki której wielu Żydów zostało uratowanych przed śmiercią w niemieckich obozach koncentracyjnych.

Szacuje się, że grupie berneńskiej udało się sfałszować dokumenty podróży dla co najmniej 10 tysięcy osób, z których wiele przeżyło wojnę. Jak to możliwe, że premier Netanjahu o tym nie wie? A może nie chce wiedzieć, bo to nie pasuje do forsowanej przez Żydów tezy o złych Polakach współodpowiedzialnych za Holokaust?

Źródło: polandinenglish.info, twitter

Przeczytaj też:

J. Matysiak: Żar z polsko-żydowskiego kotła…

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. Andy mówi

    A grobu Rokickiego dalej szuka bo byl Polakiem.

  3. Grzegorz mówi

    Nie okłamujmy chociaż samych siebie. BB doskonale wie, kto ratował Żydów. BB doskonale wie, że opłaca mu się kłamać. Żydzi nie robią nic nadzwyczajnego, tylko robią to skuteczniej i bardziej obcesowo niż inni.

  4. j-da mówi

    Netanjahu nie wie??? On wszystko fersztejen tylko szachrajski holokaustgeszeft wymaga by o Polakach dobrze nie mówić.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.