Netanjahu chwali Orbana: „Węgry zwalczają kłamstwa wysuwane przeciw Izraelowi”

Wiktor Orban i Benjamin Netanjahu/ fot. twitter
5

Podczas spotkania w Izraelu premier Wiktor Orban usłyszał wiele ciepłych słów od premiera Netanjahu, który pochwalił go za to, że Węgry „zwalczają kłamstwa, które są wysuwane przeciw Izraelowi” w Unii Europejskiej i na forum ONZ. „Stoicie za Izraelem i stoicie za prawdą. Chcę wam za to podziękować. To bardzo ważny sojusz” – powiedział izraelski premier do Orbana.

Netanjahu podziękował też Orbanowi za to, że Węgry przyjęły definicję antysemityzmu przygotowaną przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (International Holocaust Remembrance Alliance- IHRA).

Szczegółowy opis definicji IHRA znajdziecie w moim felietonie TUTAJ. Przyjęcie tej definicji to realizacja szokujących wytycznych do walki z antysemityzmem, o których mówiłam podczas rozmowy z Marcinem Rolą w telewizji wRealu24.

Co załatwili premierzy Węgier, Czech i Słowacji podczas „odwołanego szczytu V4” w Izraelu? Orban ogłosił, że jego kraj otworzy w Jerozolimie misję handlową mającą status dyplomatyczny. Premier Słowacji Peter Pellegrini ogłosił, że Słowacja „wkrótce otworzy w Jerozolimie nowe centrum kulturalne, informacyjne i innowacyjne”, na czele którego stanie słowacki dyplomata. Premier Czech Andrej Babisz uzgodnił przeprowadzenie w tym roku czesko-izraelskiego spotkania międzyrządowego w Pradze. Babisz wyraził nadzieję, że wkrótce zostanie sfinalizowany kontrakt na zakup przez Czechy izraelskiego mobilnego radaru obrony powietrznej.

Pytany o decyzję premiera Morawieckiego, który odwołał wizytę w Izraelu w związku ze skandalicznymi słowami szefa izraelskiego MSZ o tym, że “Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”, premier Orban powiedział, że „byłoby lepiej, gdyby pojawili się wszyscy”.

– Kiedy dwoje naszych przyjaciół dyskutuje między sobą, można tylko mieć nadzieję, że będą rozmawiać ze sobą bezpośrednio i poprawią sytuację. Ja też mam taką nadzieję – powiedział premier Węgier, cytowany przez agencję Reuters.

Źródło informacji i cytatów: kresy.pl, twitter

Przeczytaj też:

Pismo z Departamentu Stanu USA: Polska ma zrealizować bezprawne roszczenia żydowskie!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dariusz mówi

  Już nie ma ,,Polak Węgier dwa bratanki,, ……Przykro!

  1. sten mówi

   ne duracz ne duracz.. Wiktor ma cochones !

 2. Goj mówi

  I to wszystko wina rządu. Gdyby od razu sprowadzili żydów na ziemię i zwalczali antypolonizm, zamiast udawać, że nic takiego nie ma miejsca i podlizywać się żydom, to bylibyśmy przez nich uważani za twardego gracza i równego partnera. A tak to jesteśmy teraz frajerami. Teraz jest od 30 lat za późno! Orban wypierdzielił z kraju “dzieła” Sorosa i żydki nabrały do niego szacunku. A my dalej za muzea, “badania” i szkółki płacimy i płacimy…

 3. Robert mówi

  Jogibabu net ajakhujchwali Węgry,że obozów na swej ziemi nie stawiali,jeno tylko na Stalingrad pomaszerowali z twórcami Auschwitz na ,,!nieludzkiej ziemi!,,Tej historii nikt nie zmieni

  1. sten mówi

   Przypominam cesarstwo austro-węgierskie – czy chcieli czy nie węgrzy musieli !!!
   Chyba koło 170 pilotów węgierskich latało w Luftwaffe . latał na Meserschmicie min kolegi ojciec miał 16 zestrzeleń .To bardzo dobrze że wilki niedźwiedzia tarmosiły. za wbicie nam 17 wrzesnia 39 noża w plecy, Brawwo Hungary!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.