Nawet 30 tys. zł kary za złamanie nakazu zakrywania nosa i ust

policja/ fot. Twitter
11
SKLEP-WPRAWO.PL

Od czwartku (16.04.2020) obowiązuje w Polsce nakaz zakrywania nosa i usta. Z obowiązku zwolnione są m.in. dzieci do lat czterech; osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia (nie jest wymagane zaświadczenie) oraz duchowni sprawujący kult religijny. Pełny tekst rozporządzenia w linku poniżej.

ZOBACZ: Ostateczna wersja rozporządzenia ws. zakrywania nosa i ust. Sprawdź, czy jesteś zwolniony z nakazu

Jakie kary grożą za złamanie nakazu? Rzecznik komendy stołecznej policji Sylwester Marczak powiedział w rozmowie z RMF FM, że na razie będzie to pouczenie. Gdyby jednak pouczana osoba zachowywała się agresywnie, wtedy może dostać 500 zł mandatu, a nawet kilkutysięczną grzywnę od sanepidu.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń również zapewnia, że w pierwszym dniu obowiązywania nakazu policjanci będą pouczać, a nie karać. Podkreśla jednocześnie, ze wszystko zależy od policjanta przeprowadzającego interwencję.

– Może zastosować mandat do 500 zł, w skrajnych przypadkach skierować wniosek o ukaranie do sądu, czy nawet powiadomić sanepid – ale myślę, że to w sytuacji, gdy ktoś będzie nagminnie łamał te zakazy. Sanepid może tu zastosować nawet do 30 tys. zł kary – mówi Gleń w rozmowie z RMF.

Źródło informacji: rmf24.pl

Zobacz też:

„Zapomnijcie o wakacjach. Epidemia potrwa rok!” Minister Szumowski podtrzymuje, że „maseczki nie zabezpieczają przed wirusem”. Zatem po co nakaz?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcus mówi

  Państwo policyjne pod pozorem walki z rzekomą pandemią a której istnieniu przeczą statystyki. Co nas jeszcze czeka przymus noszenia masek, zakaz wychodzenia z domu lada moment obowiązkowe szczepienia potem wyeliminowanie gotówki, internet 5G bez liczenie się z głosami ekspertów i zaniepokojonego o własne zdrowie społeczeństwa. Już mówi się o wprowadzeniu tożsamości cyfrowej, rządzą nami łajdacy ( Masoneria w rządzie ) , którym sami daliśmy władzę, a którzy są na usługach banksterów i korporacji. I ja na tych łajdaków kiedyś głosowałem.

  1. Marcin mówi

   Ja też. Mało tego za naczelnika dał bym się pokroić. Brutalnie mnie wyleczyli z

  2. Marcus mówi

   Kaczyńscy wychowywali się w otoczeniu Józefa Lipskiego, który bywał u ich matki tam, zaszczepił im ideę masońskie. Dla tego św.P. Lech Kaczyński, będąc prezydentem, na własną zgubę uchylił dekret prezydenta Mościckiego z 1939 roku delegalizujące loże masońskie w Polsce. I teraz mamy to, co mamy. Podobnie było przed 2 wojną światową rząd Bartla zorientowali się zdelegalizowali, ale było za późno.

  3. Taki Tam mówi

   Jest nadzieja. Głód. On wyleczy wszystkich z wirusa.

 2. Szczepan mówi

  Mam bardzo duże wątpliwośći co do wyborów.Albo jesteśmy debilami lub ktoś fałszuje do tej wybory!!!

 3. Krzysztof mówi

  A dlaczego nie milion ? Odkujecie się raz dwa – złodzieje.

 4. Jozef mówi

  Szczególnie to dotyczy bezdomnych i bezrobotnych od lat. Mają w dupie te zarządzenia i dyrektywy.

 5. Rins mówi

  Z tymi maseczkami to sciema, robią z nas idiotow

 6. Siemowit mówi

  Czyż to nie symboliczne? Społeczeństwo na rozkaz władzy ma chodzić w kagańcu. 30 tysięcy mandatu, który jest nielegalny? Już jest dużo gorzej niż w komunizmie, dlaczego Polacy się w ogóle nie sprzeciwiają?

 7. yarrex mówi

  Niech do KN ktoś mi zwykłemu prostakowi wyjaśni po co na ryju mam nosić coś co nie chroni ani mnie ani innych przed zakażeniem tym cholerstwem? Przecież sam tow. Minister Zdrowia powiedział ze to na dobre samopoczucie tylko. To za co ludzie maja dostawać kary, za to że nie chcą mieć dobrego humoru? TRESURA!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.