„Jestem z narodu szmalcowników”. To jedno z haseł pikiety przed Pałacem Prezydenckim przeciw ustawie o IPN [WIDEO]

fot. twitter
10

W niedzielę grupka osób związanych z Obywatelami RP urządziła przed Pałacem Prezydenckim pikietę przeciwko nowelizacji ustawy o IPN. Uczestnicy pikiety paradowali z hasłem „Jestem z narodu bohaterów. Jestem z narodu szmalcowników”. Na jednym z transparentów napisano: „Moje Polska to też Jedwabne”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prowadzący zgromadzenie zarzucili Polakom dokonywanie zbrodni na WSZYSTKICH mniejszościach zamieszkujących II Rzeczpospolitą. Oczywiście pojawił się też zarzut, że w Polsce rośnie nienawiść do mniejszości etnicznych i nie ma ducha demokracji. Prowadzący określił obozy NKWD zakładane w Polsce po II wojnie światowej jako „polskie obozy koncentracyjne” oraz stwierdził, że obecnie „tkanka społeczna jest bita kolejnymi ustawami rozbijającymi wspólnotę na miazgę”.

Podczas pikiety odczytano oświadczenie Centrum Badań nad Zagładą Żydów, podpisane m.in. przez Barbarę Engelking, która w 2011 roku wygłosiła tezę o wyższości śmierci Żydów nad śmiercią Polaków. Treść oświadczenia znajdziecie TUTAJ wraz ze skandaliczną wypowiedzią Engelking wygłoszoną w programie Moniki Olejnik.

Warto obejrzeć relację z tej pikiety, bo pokazuje ona determinację realizatorów antypolskiej kampanii prowadzonej od dwóch lat na ulicach Warszawy.

Źródło: facebook, twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Jakaś prawda to jest, Jak mówi S.Michalkiewicz nie ma już jednolitego narodu polskiego. Polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza to z pewnością „naród” szmalcowników („dla nas partyjniaków prawdziwą ojczyzną jest Związek Radziecki”). Historyczny naród polski to naród bohaterów.

 2. Zdzisław mówi

  Czyli szmalcownicy nie wymarli bezpotomnie

 3. Mario mówi

  Deblilizm nie ma granicy u tych ludzi i to są niby Polacy . Szmalcownicy nie dość że nie wymarli to nie dostali odpowiedniej nagrody .

 4. Jowita mówi

  Ci ludzie są perwersyjni, albo ktoś płaci im za takie cyrki. Pytanie jest kto i po co?

 5. Zbulwersowany mówi

  Żydzi widać mówią prawdę, ale o sobie ! Wjeżdżali przecież do Polski i na tankach nazistów i na tankach bolszewików. Czy Polacy chcieliby im nadal pomagać w przypadku powtórki historii ?! Czy oprócz cytowanego tutaj historyka Henryka Pająka ktoś inny wyliczył ilość polskich ofiar żydowskich ludobójców ?!

  1. michu mówi

   W tym temacie dobre są dzieła prof. J.R. Nowaka.

 6. stach mówi

  jeden komentarz o ich zdradzie i blokada…:-) tak to wygląda wolność słowa UBeckich ścierw!!!

 7. Mietek Zdrowiński mówi

  Dokładnie te same kreatury były w poniedziałek, prowokowały Narodowców i machały czerwonymi szmatami. Ubywatele i kodomici, zapewne to POtomkowie żydowskich oprawców, dzisiaj pracownicy UW i PAN. Przecież Gowin nic im nie zrobi. Dekomunizacja uczelni wyższych i państwowych instytucji naukowych.

 8. Robert B. mówi

  Takie są konsekwencje mimikry uprawianej przez Żydów. Jak trzeba, to jest Że, a jak trzeba, to np. Polakiem, „z narodu szmalcowników”… W tym kontekście nie dziwi, że w czasie wojny Niemcy kazali im nosić pod groźbą śmierci napis Jude. Mogliby przecież zacząć udawać Niemców…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.