Nareszcie! Izrael wykluczony z MŚ. Tego samego żądają artyści w związku z ich udziałem na Eurowizji

6

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) wykluczyła Izrael z Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Teraz wykluczenia Izraela z Eurowizji żąda niemal 1,5 tysiąca fińskich i islandzkich artystów.

IIHF opublikowała oświadczenie, w którym pisze o wyrzuceniu męskiej reprezentacji Izraela z turnieju Mistrzostw Świata Dywizji IIA, z uwagi na bezpieczeństwo tak zawodników, jak i sztabów i kibiców. Na organizowanej w Serbii imprezie, Izrael miał rywalizować z drużyną gospodarzy, a także kadrami Australii, Chorwacji, Islandii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W oświadczeniu nie ma mowy o izraelskim ludobójstwie na Palestyńczykach w Strefie Gazy. IIHF zaznacza, że podobną decyzję podjęła w przypadku Rosji i Białorusi po tym jak Federacja Rosyjska napadła na Ukrainę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz Izrael, o którym głośno w kontekście mordowania niewinnych Palestyńczyków mieszkających w Strefie Gazy odgraża się federacji i standardowo oskarża o… antysemityzm i zapowiada pozwanie IIHF.
 Kwestia bezpieczeństwa sportowców jest tylko pretekstem, a brak transparentności przy podejmowaniu przez IIHF tak poważnego postanowienia jest głęboko rozczarowujący. Jako Komitet Olimpijski wyrażamy zaniepokojenie tą dyskryminującą decyzją i obawiamy się, że ten precedens może być przywoływany również w przypadku innych dyscyplin sportu. Nie zamierzamy się na to zgadzać – powiedziała przewodnicząca Izraelskiego Związku Hokeja na Lodzie Yael Arad.

Podobnego wykluczenia Izraela z międzynarodowego eventu żądają fińscy artyści. 1,4 tys. artystów muzycznych z Finlandii podpisało się pod petycją o wykluczenie Izraela z Eurowizji. Podobny apel złożyli też muzycy z Islandii.
Izrael nie może mieć możliwości wystąpienia w konkursie Eurowizji, aby złagodzić swój wizerunek. To jest niedopuszczalne – mówił kompozytor, jeden z inicjatorów petycji Lukas Korpelainen.

Przeczytaj książkę – dostępna TUTAJ

Przeczytaj także:

 

Zakrwawione materace, tajemnicze tunele… i oświadczenie rabinów ws. pedofilii w Chabad-Lubawicz!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zagłoba sum mówi

  Jest osobliwością na skalę wszechświatową, ze kraj geograficznie połozony w 100 procentach w Azji moze brać udział w jakichkolwiek EUROPEJSKICH konkursach i zawodach. Eurowizja ( pomijam tu, oczywiście, artystyczą…hmm…wartości tego czegoś), Lidze Mistrzów oraz innych rozgrywkach piłkarskich UEFA etc.

 2. anonim mówi

  Ludzie muszą przejrzeć na oczy, że to panstewko to zbrodniczy reżim syjonistyczny, ktory przy pomocy Anglosasow i ich akolitow od czasu powstania wszyna napadtnicze wojny, ktore wg szacunkow ostoznych gepolitukiw pochlonely juz ok. 5 mln ofiar cywilnych w tym bardzo duzy procent dzieci. Dodatkowo zniszvzono za miliardy infrastrukture i czesto zabytkowe budowle i utracono wielkie dziedzictwo kulturowe, pielegnowane od pokolen. Musi nastac gniew ludzi dobrej woli z calego swiata, żeby zrobic porzadek z tym syjonistycznym nowotworem spolecznym, napedzanym ideologicznie przez talmud. To wywrotowe plemie wichrzycieli zasluguje na potepienie i zniszczenie, gdyz zagraza stabilizacji swiata. Niech te demony i ich akolici wracaja tam skad przyszli czyli z piekla.

 3. Janusz mówi

  wszędzie tam gdzie zbrodnia, rewolucja, wojna, tam gdzie pojawia się jakaś zboczona kultura, sztuka czy demoniczna ideologia, tam gdzie czarne nazywane jest białym, tam gdzie jakiś wariat ze zbrodniczymi i wariackimi pomysłami uznawany jest za męża stanu , tam gdzie wykoślawiana jest wiara, nauka czy medycyna to możemy być pewni , że za tym stoją się członkowie narodu wybranego jako baza, zaplecze i wspólny mianownik oraz wsparcie do realizacji zamiarów tego całego PIERWOTNEGO ZŁA, które błogosławi ich jako ulubionych AMBASADORÓW …..

 4. Dumny Polak mówi

  Powinni sie kanalie cieszyc!
  Inaczej, mogloby do tego dojsc, znajac milosc Serbow do tego satanistycznego wymiotu, ze do domu powrocilyby spowrotem jedynie walizki!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.