Napięcie narasta! Ukraińcy zablokowali drogę

21

W niedzielę (3.12.2033 r.) późnym popołudniem Ukraińcy zablokowali drogę w Sitańcu koło Zamościa. Ma to być odpowiedź na „Strajk Polskich Przewoźników”, który trwa od niemal czterech tygodni.

O sprawie informuje polityk Konfederacji, Rafał Mekler, jeden z liderów strajku. Na platformie X zamieścił nagranie, na którym widać jak grupa Ukraińców blokuje przejście dla pieszych w Sitańcu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Protest polskich przewoźników rozpoczął się 6 listopada 2023 roku i nieprzerwanie trwa do dzisiaj. Polacy  protestują, ponieważ – jak wskazują – padli ofiarą specjalnego traktowania ukraińskich firm transportowych, które opanowały polski rynek. W konsekwencji Polacy tracą klientów, zyski oraz miejsca pracy. Do przewoźników dołączyli rolnicy, którzy protestują w sprawie zalewania polskiego rynku ukraińskimi produktami spożywczymi. Protestujący Polacy żądają wprowadzenia zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz artykułów, z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska ukraińskiego, zawieszenia licencji dla firm, które powstały po wybuchu wojny na Ukrainie i przeprowadzenia ich kontroli. Polacy żądają także zakazu rejestracji w Polsce firm spoza Unii Europejskiej.

PRZECZYTAJ: Ukraińcy na granicy grożą Polakom: “Smert Lacham! Slava Ukraini”. Polska policja nie reaguje!

W związku z powyższym, dziś (4.12.2023 r.) grupa polskich przewoźników udała do do Warszawy pod siedzibę Komisji Europejskiej.
W tym samym momencie w UE trwa spotkanie ministrów transportu państw UE – na X informuje Mekler.

Przeczytaj także:

Ukraińcy podpalali uczniowi rękę i grozili śmiercią! Dyrekcja szkoły miała zlekceważyć sprawę

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Bronka mówi

  I co znowu mam być pierwsza?
  Ja, agentka KOMINTERNU. 🤡🤡🤡 Jak ostrzegałam przed banderowcami, to pluliście na mnie, że jestem: „ruska onuca” i „ruski świr”. ☹️
  A dobrze wam tak durne goje. ☹️
  A będzie nie długo, jeszcze lepiej. ☹️

 2. ad mówi

  Dopisz do własnej charakterystyki – THE BILL.

 3. Bronka mówi

  #Ad
  A ty dopisz do swojej – durny poliniacki goj, zwierzę człowiekopodobne, sługus Upadliny. 🤡🤡🤡

 4. Duduś mówi

  Usralińskie luje nie na froncie ? Kto im pozwala na prucie mord w obcym kraju ??? Wy idioci. Wspierajcie dalej. Brawo !!!

 5. ad mówi

  Do Bronka i MSC – człekopodobny i frajer was wystrugali.

 6. W K mówi

  Być może rozwiązaniem byłoby wprowadzenie w Polsce systemu opłat dla samochodów ciężarowych, jak w Niemczech.Być może, bo nie wiem, jak mocno zabagniony jest system w Polsce i czy firmy obcych mogą się podawać za Polaków. Trzeba by to najpierw sprawdzić i uporządkować.

 7. Edmund mówi

  Powinni protestujący u nas blokować również transporty wojskowe i puszczać tylko pomoc humanitarną. Nie mamy interesu wspierać nazistowskiej banderowskiej armii, poza tym generalnie nie powinno się posyłać broni w rejon konfliktu.

 8. Hammurabi mówi

  No dobrze, na chłodno.
  Co by się działo, gdyby to Polacy zablokowali w taki czy inny sposób jakąś drogę powiedzmy na przedmieściach Lwowa?
  Jaka by była reakcja „Nacionalnej policiji Ukrajiny”?
  Stawiam dolary przeciw orzechom, że z dziką rozkoszą dzięki zakodowanej genetycznie nienawiści wyżyliby się na protestujących korzystając z okazji a tamtejsze sądy rozpoczęłyby istną orgię procesową, nagłośnioną rzecz jasna zupełnie tak, jak niegdyś pokazowe procesy w PRL-u.
  Jakie są dwie pierwsze władze – każdy widzi. A trzecia?
  Z jednej strony prześladowania polskich patriotów z drugiej pobłażanie bądź nawet jawna ochrona takich jak Najsztub, Cimoszewicz, Hans Gunter Gielen, Igor Isajew i tysięcy innych tego typu „osobowości”.
  Co w związku z tym?
  Jeśli nic się nie zmieni może dojść do aktów nieposłuszeństwa wpierw szarych, zwykłych kowalskich a później ich braci i synów którzy służą w resortach.
  Pewnym jak amen w pacierzu jest wówczas wydatna „pomoc” unijna wprowadzana bez „wehrmachtów”, waffen SS-ów, junkersów, tygrysów i Schmeisserów, za to przy użyciu chciwości, złośliwości i głupoty samych „Polaków” widzących w potomkach zbrodniarzy – zarówno na wschodzie jak i zachodzie – przyjaciół!

 9. Ada mówi

  Jeżeli przechodzą non stop przez przejscie to ja chcac przejechac dałbym sygnał dzwiekowy czyli ostrzegłbym osoby blokujace przejscie o zamiarze mojego przejazdu i ruszyłbym . Sądze ze z miejsca grupa by sie odsuneła. A jeszcze jakby jeden z nich dostał zderzakiem po girach albo kołem po stopie to odechciałoby im sie tych protestów.

 10. Konrad mówi

  Pisać tu warto, ale trzeba jeszcze każdego dnia zrobić coś przeciw wrogom i wesprzeć tych, którzy są fizycznie na pierwszej linii.

 11. Krzysztof mówi

  Do : BRONKA – zgadzam się z Toba i popieram twoje wpisy , bo tak należy się obchodzić z dziczą , która opanowała nasz kraj i jest na dodatek chroniona jak jakieś rzadkie okazy. gdyby to ode mnie zależało to wy….liłbym ich do ukrainy w kilka dni . To złodzieje , nieroby i cwaniaki- dekownicy , którzy zamiast walczyć trzymają swoje śmierdzące doopska w Polsce – widzieliście jakimi ci złodzieje i kombinatorzy przyjechali samochodami ? Skąd maja frosę ? Z łapówek , złodziejstwa i cwaniactwa – a zajrzyjcie na ukraińską prowincje – psy ch…mi wodę piją, nędza jak za stalinu. Dlatego trzeba ich na zbity pysk wywalic , bo podziękowania (pisałem wczesniej jakie będą ) widac na granicy – ŚMIERT LACHOM < to wdzięczność za pomoc i wywalone 100 000 000 zł kosztem polskiego społeczeństwa na tę dzicz . Kogo mamy w parlamencie oprócz żydów , ano ukrów , białorusinów i kacapów – to skład polskiego sejmu !

 12. Krzysztof mówi

  Pomyliłem się : sto miliardów wywalił zyd mazowiecki i kurdupel , a naszych biednych , emerytów i ludzi schorowanych olali , ot co to za mendy .

 13. KonRad mówi

  No to podsumujmy, co poliniactwo i zdrajcy, bo przecież nie Polacy, oddali już ukraińcom nie bacząc na to, że Polaków na Wołyniu ich dziadowie i babcie tak bestialsko mordowali. Najpierw w 1947r przesiedlili ich, nie używając przy tym wideł, siekier i bez wydłubywania oczu, z tzw. chałup-lepianek do murowanych domów na tzw. ziemiach odzyskanych – zamiast na wschód, do swoich. Później dali im wykształcenie w szkołach i wyższych uczelniach i życie w cywilizowanych jak na owe czasy warunkach. Odwdzięczyli się im za to Kuronie, Frasyniuki, Borus itp, wiadomo jak. Dalej ci, na ich (często korupcyjnych zasadach zdobywania dyplomów)) pięli się w karierach. Szczególnie starali się obstawiać stanowiska w gminach, urzędach, policji, prokuratorze, sądach, sejmie a nawet jak to ma miejsce w woj.W-M, gdy np. taki jeden co nie dostał się do sejmu, to w rekompensacie, jako syn członka upa skazanego kiedyś na śmirć, otrzymał stanowisko wice-marszałka województwa. Tak…Dalej to tylko można się domyślać jak im te stanowiska pomagały w odbieraniu rekompesaty za ich „krzywdy” i różnego rodzaju odgrywce na „panach lachach”…I co dalej? Ano dalej poliniactwo, wraz ze swoim-nie swoim rządem, dało im w 2022 darmowe miejsca w hotelach, przyjmowało ich pod swój dach, dało emerytury i pesele. Oddali też swoje uzbrojenie, dali pierwszeństwo miejsca w szkołach, przedszkolach i leczeniu. Oddali interesy rolników i przewoźników w ich ręce, …itd.itd. I za co to wszystko? Czy za okrzyki na granicy -„Smert lachom” , rozumiane jako ich swoistego rodzaju „dziekujemy”? Czy za te parę bułek z ich technicznego zboża, które tu jakoś się zostało, i trafiło do piekarni? A może w obawie przed tym, aby więcej takich rakiet jak na Przeźmierowo tu nie przyleciało po dziwnym zawróceniu…? Nie wiem. No i okazuje się, że teraz także lasy oddają. Doprawdy, czy jeszcze coś zostało do oddania? Czy aby woda w Bałtyku się uchowa?

 14. MSC mówi

  #Ad wypierdalaj na swoją skurwiałą upaine gnoju. Ktokolwiek ciebie łajzo strugał to taki piękny kloc spierdolił. Rowa to ty byś banderze nastawił bo ten wasz hieroj byl pedałem.

 15. Bronka stonka mówi

  Do msc – kloc, to cię wystrugoł, a z bólem duqy idź do doktora.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.