Nakaz zakrywania nosa i ust to „niedorzeczny pomysł”. Opinia przewodniczącego Światowego Towarzystwa Medycznego

prof. Frank Ulrich Montgomery/ fot. screen
9

Od poniedziałku (27.04.2020) w Niemczech będzie obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust w sklepach i w transporcie publicznym. Nie ma wymogu noszenia profesjonalnej maski. Tak jak w Polsce może to być maseczka uszyta w domu lub szalik, czy chusta. Przewodniczący Rady Światowego Towarzystwa Medycznego, prof. Frank Ulrich Montgomery, nazwał ten nakaz „niedorzecznym pomysłem”.

– Każdy, kto nosi maskę, z pewnością zapomni o zachowaniu minimalnej odległości od drugiej osoby. Co więcej, niewłaściwe użycie maseczki może nawet stać się niebezpieczne. Wirus jest skoncentrowany w tkaninie, więc można szybciej się zarazić dotykając maseczki niż skóry twarzy – powiedział w rozmowie z portalem „Rheinische Post”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prof. Montgomery podkreślił, że prawny wymóg dotyczący zasłaniania nosa i ust ma sens tylko w przypadku prawdziwych masek ochronnych. Jednocześnie zaznaczył, że wszystkie naprawdę skuteczne maski są nadal potrzebne personelowi medycznemu, pielęgniarkom i osobom zagrożonym.

Mój komentarz: Prof. Ulrich Montgomery mówi to samo, co prof. Włodzimierz Gut, który kilka dni temu wykazał bezsens wprowadzonego w Polsce obowiązku zakrywania nosa i ust przez wszystkich. Dla lekarzy oczywistym jest, że taki nakaz przyniesie więcej szkody niż pożytku. Jednak z jakichś względów nie jest to oczywiste dla lekarza, który został politykiem, czyli dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Nakaz zakrywania nosa i ust czymkolwiek i przez wszystkich nie ma uzasadnienia medycznego. Ma natomiast uzasadnienie polityczne: władza stwarza pozory, że obywatele są bezpieczni, ponieważ zakładają szmaty na twarz. W związku z tym obywatele mają być wdzięczni władzy i na nią głosować. Przy okazji niepokorni zostaną potraktowani mandatami i społeczeństwo dostanie przekaz, żeby nie podskakiwać. Minister Szumowski chce nam zafundować to „dobrodziejstwo” do czasu „jak będzie szczepionka”. Obłęd!

Źródło informacji: rp-online.de

Zobacz też:

Wirusolog demaskuje bezsens nakazu zakrywania nosa i ust: „Chory bezobjawowy nie kaszle” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Florian mówi

  Widać jakich mamy żydowskich idiotów w w Polskim rządzie. Jak można było dopuścić, żeby te zwierzęta przejęły władzę w Polsce. Oby ich czas się jak najszybciej skończył. Powinni srać po racicach ze strachu zanim ze swoich nor wylezą. Oby doszło do tego jak najszybciej. Zawsze to bydło robi krok za daleko.
  Pozdrawiam strasznie ujemnie żyda morawieckiego.

  1. Michał Woźniak mówi

   Floria, „ujemnie” to się, co najwyżej, prezentuje twój iloraz intelogencji.

 2. piotr mówi

  Co będzie dalej? Jarosław Lipszyc: Koronawirus to nic w porównaniu z tym, co nas czeka. | forumdlazycia tradycji katolickiej

 3. Zbigniew mówi

  W Itali zmarlo chyba 60 lekarzy – ilu pacjentow zarazili wierzac w maseczki?

  Niestety ale chyba ich praca seryjna od rana do rana…………….. .

  To jest problem: na maseczce zostanie jakis wirus i bede go nosil wychodzac ze sklepy – tlum w maseczkach i kazda jako odzywka ma wirusy. „Nieswiadome ofiary wlasnej nieswiadomosci” – to zjawisko spoleczne o skutkach gospodarczych zepchnie nas do poziomu Etiopii na pustyni.

  Z paniki jestem zadowolony, gdyz pierwszy raz nie zachorowalem na grype.

  1. Zbigniew mówi

   Tak juz wszystko musi zostac, ale maseczki musza miec dzialanie dwustronne z trzecia funkcja odkazania.

   To jest produkcja na zawsze i mozna inwestowac

 4. Zbigniew mówi

  Ciekaw jestem jaki problem ma pan Jacek, aby zarejestrowac Spoldzielnie Mieszkaniowa? (Wlasny problem?)

  Te problemy bylyby interesujace zamiast ble ble ble Bosaka.

  1. Zbigniew mówi

   „O co mnie idzie?”

   Depczac Bosakowi po pietach, jako przyszly kandydat na Prezydenta Polski, teraz bardzo oslabilby resztki PIS a Bosakowi dalby potezna sile.

   Bosak popelnia jednak blad, bo powinien malpowac PIS aby wyborcy szukajac nowych politykow nie rozrozniali kto jest kim, tak jak robi to TVN bazujac na podobienstwie wygladu programow do TVP.

  2. Carlos mówi

   Zbysiu, o czym ty bajdurzysz?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.