Najtańsza forma ogrzewania dla Twojego domu

5

Jak najtaniej ogrzać dom? To pytanie zadaje sobie każdy właściciel nieruchomości. Życie pokazało, że ceny paliw stałych mogą nas zaskoczyć z dnia na dzień. Jakie ogrzewanie warto więc wybrać przy budowie nowego domu?

Ceny paliw stałych do ogrzewania domu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rok 2022 był ciężką próbą dla osób ogrzewających swoje domy. Tak gwałtownej tendencji wzrostowej w cenach paliw wykorzystywanych do ogrzewania domu i CWU nie było od wielu lat. Z dnia na dzień punkty sprzedaży podnosiły ceny nawet o kilkaset złotych. Na niewiele zdały się rządowe dopłaty, które w najlepszym wypadku pozwoliły zakupić paliwo wystarczające na miesiąc ogrzewania. Ta sytuacja spowodowała, że do dziś wiele osób martwi się o kolejny sezon grzewczy i zastanawia się nad cenami paliw, jakie przyjdzie im zapłacić. Więcej na temat ogrzewania domu w serwisie https://www.ogloszenia24m.pl/

Jakie ogrzewanie domu jest najtańsze ?

Kryzys paliwowy spowodował poruszenie na rynku źródeł ciepła. Coraz więcej osób decyduje się na mniej tradycyjne sposoby ogrzewania i przekonuje się do innowacji. Jeszcze niedawno niewiele osób słyszało o wydajności i prostocie użytkowania pompy ciepła. Dzisiaj pojawia się w wielu nowych domach oraz w starych domach, w dużej mierze dzięki dostępnym dofinansowaniom.

Pompa ciepła zasilana fotowoltaiką

Pompa ciepła jest najtańszą opcją ogrzewania o ile zostanie połączona z instalacją fotowoltaiczną, nawet z taką o niewielkiej mocy. Takie rozwiązanie pozwala na redukcję kosztów eksploatacji o połowę. Poziom oszczędności tej kombinacji zależy od wielu rzeczy m.in: typu pompy ciepła, isntalacji odbiorczej, temperatury jaką chcemy mieć w domu oraz standardu energetycznego budynku.

Czym jest standard energetyczny domu ?

Standard energetyczny domu to inaczej poziom zużycia energii użytkowej (EU). Jest to istotny czynnik od którego zależą faktyczne koszty ogrzewania domu. Żeby dowiedzieć się, jaki standard energetyczny ma Twój dom musisz zlecić specjaliście przeprowadzenie audytu energetycznego. Standard energetyczny domu wyznaczają dwa pomiary:
maksymalna ilość energii potrzebnej do ogrzania 1 m kw lokalu
maksymalna ilość energii potrzebnej do podgrzania wody

Jak ograniczyć koszty ogrzewania

Nawet budynek z pompą ciepłą połączoną z fotowoltaiką i o wysokim standardzie energetycznym może generować nadmierne koszty ogrzewania jeśli domownicy nie będą rozważnie z niego korzystać. Praktyki, przez które ciepło (więc także pieniądze) uciekają z Twojego domu to:
wietrzenie mieszkania przy włączonych grzejnikach
nieuzasadnione ogrzewanie pomieszczeń gospodarczych, np. piwnicy
brak termostatu
zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniach

Artykuł powstał we współpracy z serwisem medicot.pl

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj także:

Przewodzi Chanuce w sejmie i tłumaczy zbrodnie na Palestyńczykach: “Nie ma bardziej humanistycznego wojska i polityki niż ma Izrael” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dumny Polak mówi

  Slysze wielokrotnie, ze taka forma Wärmepumpe nie sprawdza sie w Niemczech i ludzie sa jednak zawiedzeni, choc, przyznam, czesto wbudowana.
  Na pierwsza logike, akurat momencie duzego zapotrzebowania na cieplo, mamy krotki i najczesciej, mocno zachmurzone niebo, a wiec i efektywnosc fotowoltaiki, znikoma.
  Ostatnio regularnie stwierdza sie, ze wpuszcza sie potencjalnych klientow w spore koszty przebudowy, a potem okazuje sie, ze albo dofinansowanie nie funkcjonuje, albo zalozona efektywnosc, nie da sie nijak uzyskac, albo tez te urzadzenia sa miernej jakosci.
  Perfidni komunisci usilija wszystkimi sposobami, rzucac ludziom klody pod nogi, aby kiedys, zrozpaczeni, MUSIELI PRZYJAC czip, jako cel ich wieloletnich usilowan, i w ten sposob odwrocic sie od Boga!

  UWAZAJMY NA TAKIE RZECZY!

 2. Hammurabi mówi

  Najtaniej?
  Najtaniej to sprzedać dom (albo oddać bardziej potrzebującym lokum ukrom) i kupić działkę na odludziu. Zamieszkać w ziemiance, szałasie lub jakiejś lepiance z trzciny i gliny przy lampce oliwnej, świecy albo kopciuchu z puszki po konserwach nafty i soli. Można też założyć komunę i ogrzewać się wzajemnie w kilkanaście osób… Tak nawet będzie bezpieczniej, bo byle chłystek w mundurku nie odważy się podejść i żądać zgaszenia morderczych dla klimatu ogniska i kaganka.
  To mniej więcej szykuje nam zdegenerowany, wynaturzony i zdemoralizowany twór, który pozostał po nieboszczce Unii Europejskiej wraz z jego wiernym tuskowym ludem.
  Wciąż sobie łamię głowę nad tym, czego w tej unii dodają do wody i żarcia, że coraz więcej upośledzonych w stopniu umiarkowanym a nawet znacznym terroryzuje resztki myślących logicznie.

 3. verizanus mówi

  Gdyby tak drogo to nie kosztowało, to zlikwidować socjalizm i wyjść z pod kurateli niemieckiej-otworzyć kopalnie ;).

 4. Hammurabi mówi

  @Verizanus
  Drogo czy nie to nic wobec „wojny celnej” jaką wypowiedziałyby Niemcy, Francja, ratlerki z Beneluksu a pod ich dyktando Czechy, Słowacja i reszta unijnego plebsu. Europa zwariowała – to nie ulega żadnej wątpliwości – trzeba zdać sobie sprawę z tego, że wariuje „na zamówienie”, wariuje planowo, krok po kroku zmierza w stronę nie tylko degrengolady ale zapaści demograficznej i ekonomicznej. Z tym PO-tworem co to się obecnie do rządów dorwał, Polska będzie w awangardzie przemian co dobrze nie wróży zarówno nam jak i kretynom którzy tą bandę wprowadzili do sejmu. Różnica jest jedynie taka, że my już to wiemy a te wszystkie mądrale majaczące coś o swej unijnej europejskości dowiedzą się niebawem.
  Pisałem już i napiszę raz jeszcze, że szanse na poprawę sytuacji Polska ma mniejsze od skoczka który zostawił spadochron w samolocie i właśnie pędzi na spotkanie z ziemią chyba, że coś pierdyknie w unii z hukiem i obudzi europejską bandę błąkającą jak w transie się pomiędzy migrantami i wiatrakami.
  Bez czegoś na kształt rewolucji i to z ofiarami wiszącymi na wzór Mussoliniego nic już Europy nie uratuje. Mnożące się problemy, migranci ściągający swoich ziomków w ramach łączenia „rodzin” (średnia wieku w Afryce Subsaharyjskiej wynosi 18 lat a ok. połowa populacji nie ma ukończonego czternastego roku życia. W Nigrze średnia wieku to mniej niż 15 lat. Europa zaś to… 44,4 lat i wciąż rośnie) i kosmiczny wzrost cen, kosztów produkcji połączone ze starzeniem się społeczeństw nie stawiają pytania czy, tylko kiedy. Do tego wciąż lekceważona Rosja pielęgnująca wizję ekspansji na zachód.
  Inaczej mówiąc lepiej to już było. Teraz to lepiej zburzyć tą ruderę i postawić nowy dom, niż topić czas, środki i ludzkie życia w jej remoncie, bo pudrowany trup wciąż będzie trupem.

 5. Alek mówi

  Te brednie powtarza codziennie w meistrimie , ale i tu ?????

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.