„Naczelniku, gratulacje!”. Jacek Międlar komentuje wyniki wyborów parlamentarnych [WIDEO]

9

„To, co zrobił Jarosław Kaczyński, to jest kapitalna rozgrywka szachisty. To jest kapitalna rozgrywka z punktu widzenia propagandowego i politycznego” – mówi Jacek Międlar w komentarzu powyborczym podkreślając, że Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej profesjonalną partią w Polsce. Analizując działania Kaczyńskiego Międlar wyjaśnia, w jaki sposób prowadzi on politykę skutkującą sukcesem wyborczym pomimo zmasowanego ataku zarówno ze strony opozycji w kraju, jak i polityków unijnych. Polacy głosują na PiS, ponieważ dostają od tej partii to, czego oczekują. PiS kieruje się w swoich działaniach badaniami opinii publicznej, do których się dostosowuje. Polacy wolą 500+ zamiast zmniejszenia podatku, a PiS im to daje.

„Konfederacja podzieli się na dwa koła” – przewiduje Międlar wskazując, że drogi Partii Korwin i Ruchu Narodowego rozejdą się, a Grzegorz Braun pozostanie w sojuszu z Robertem Winnickim i Krzysztofem Bosakiem. „Ruch Narodowy pasuje do liberałów, jak garbaty do ściany” – mówi Międlar. Analizuje też przepływ elektoratu Kukiz’15 do Konfederacji, który okazał się mniejszy niż można byłoby się spodziewać. Zaledwie 24% głosujących na ugrupowanie Pawła Kukiza w 2015 roku oddało obecnie głos na Konfederację.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Nie podniecajcie się tymi wyborami” – mówi Jacek Międlar i apeluje o opanowanie emocji, które zostały rozhuśtane w takim stopniu, że Polacy gotowi są rzucać się sobie do gardeł. Nie warto tak się denerwować. A kolejne wybory już niedługo.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Sukces czy porażka?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ROMAN mówi

  Przecież, Komendant wprowadził do Sejmu dwie listy, 2 i 3, wypromował trzecie pokolenie UB, Magdalenka kontra Konfederacja…

  1. Mariusz mówi

   Dokładnie, czerwone kurestwo ma się dobrze.

  2. kalina mówi

   nie przypisuj Naczelnikowi, ty debilu, czynów POmylenców, POlskojęzycznych szkodników Polski! PO wprowadziło do PE „wybitnych” stalinowców a teraz dzięki wskrzeszeniu lewactwa przy okazji wyborów do PE lewactwo POpłynęłoooo na fali i jest w Sejmie!!! Nie masz POjecia o czym bredzisz ty ignorancie poilityczno-filozoficzno-historyczny! Naczelnikowi, wy tłumoki nadęte, napuszone, mieniące się w swoich pustostanch intelektualnych jelitą /elita z desantu sowiecko-chazarskiego, dno dna od dna i dwa metry mułu!/ ARozumu życzę hartmanowy ziomalu!

  3. ROMAN mówi

   17.10. godz. 11.00, do Kaliny.
   a ty nie jesteś z PiSu chyba… , co mam wspólnego z Janem H.?
   1,2,3,5, oczywiście Komendant o tym nie wiedział…
   To co teraz wyszło, zaczęło się co najmniej 11.11.2018… i na razie tyle…
   Aha, wpis Kaliny to odpowiedź na słowa o wprowadzeniu do Sejmu czy UB?

 2. Agnieszka mówi

  Panie Jacku czy zapomniał Pan, że na nagraniu przed śmiercią Lepper powiedział wprost, że na jego życie czyhali Kaczyńscy….nie miał powodów kłamać, bał się o swoje życie. Czy pamięta Pan o tym?

 3. Krzysztof mówi

  Konfederacja będzie lepsza bez Korwina

  1. kama mówi

   Gdyby Konfederacja nie miała w swoich szeregach Korwina to dostałaby drugie tyle głosów! Głosowałam zwykle na NArodowców ale na Korwina w tych wyborach już nie zagłosowałam. W poprzednich wyborach pewnie tez Narodowcy wygrali ale NIE przypilnowali wyborów więc zaintersowane skręceniem ich ze sceny politycznej partie /a wszystkie partie bez wyj. są zainteresowane aby Narodowców w Sejmie NIE było więć ich wyautowali. Narodowcy bowiem PRZESZKADZAJĄ w dawaniu zydostwu absolutnie nienaleznych zydom pieniędzy, pieniędzy nalezących do Polaków!

 4. Krzysztof mówi

  Panie Jacku z całym szacunkiem ale moim zdaniem słaby ten komentarz:
  – podaje pan niesprawdzone informacje „Konfederacja zrobiła fajną kampanię za te 2 miliony jak było słychać na taśmach” – z tego co wiem to pieniądze z subwencji nie dało się jednak użyć na obecną kampanię,
  – nie przeanalizował pan ewentualnych zmian w proporcjach sił wewnątrz PIS oraz ich skutków (PiS – 197 Ziobro – 19 Gowin – 18) dla stołków pewnie się dogadają ale pozycja p.JK znacząco osłabła a Z i G podwoili ilość swoich posłów – sytuacja jest bardzo ciekawa – mam pana za bardzo inteligetnego człowieka a komentarz chwalący bezrefleksyjnie Kaczyńskiego jest poniżej pana możliwości,
  – chwali pan PIS że się nie wypalił a PO się wypaliło „roztrwoniło” swoje poparcie – ma pan rację ale PO roztrwoniło swoje poparcie w 8 lat, mogę się założyć z panem o dobre whisky że za kolejne 4 lata PIS też nie będzie już rządził,
  – moim zdaniem p.Braunowi jest bliżej do Wolności niż do RN, poza tym spekulacje o 2 kołach zostały już zdementowane i będzie 1 koło,
  – rozumiem że ocenia pan skuteczność i podkreśla polityka J.Kaczyńskiego ale od pana jako narodowca – patrioty oczekiwałbym większego podkreślania że ta cyniczna gra na korzyść swojej partii niszczy Polskę długoterminowo (niszczenie Konfederacji w TVP jak i przez PIS, wypromowanie komunistów z SLD)

 5. W K mówi

  Jeżeli Sąd Najwyższy nie unieważni wyborów, sytuacja będzie następująca:

  1) PiS bez Senatu (lub z 1 – 2 różnie głosującymi Senatorami, czyli PiS bez Senatu)

  2) Od wiosny 2020 r. PiS bez Prezydenta

  3) Od jesieni 2020 r. Polska bez możliwości uchwalenia Ustawy Budżetowej

  4) Jesienią 2020 r. nowy Prezydent rozwiązuje Sejm i Senat wskutek braku Ustawy Budżetowej

  5) Najpóźniej na początku 2021 r. przedterminowe wybory do Sejmu i Senatu.

  Jak PiS może spróbować się ratować?

  – pozyskanie stabilnej większości w Senacie, bardzo niepewna sprawa.

  – pozyskanie 1 mln głosów od Konfederacji i wygranie Wyborów Prezydenckich, na inne głosy na miejscu PiS bym nie liczył.

  Dlaczego nie liczyłbym na pozyskanie wielu innych głosów? Ponieważ PiS już za chwilę nie będzie w stanie powstrzymać podwyżek cen energii i spłaty różnych innych rachunków, a ludzie bezideowi nie przejdą do porządku dziennego nad taką inflacją.

  Jeszcze przez dłuższy czas Europa będzie zajęta skutkami Breksitu i to jest bardzo dobra wiadomość dla Polaków.

  Czas jest w tym wszystkim bardzo ważny. Znając przyszłość, po negatywnej decyzji Sądu Najwyższego w sprawie unieważnienia wyborów, należałoby bezzwłocznie zainteresować Prezesa PiS następującą, skromną ofertą:

  1) Przyznanie Konfederacji jednego z 3 stanowisk: Prezes TVP (niech będzie Marcin Rola, skoro tak często zaprasza PiS), Szef CBOS, Minister Cyfryzacji.
  2) oraz uchwalenie do końca 2019 r. paru skromnych ustaw, tematy są znane, więc można by je uchwalić na jednym posiedzeniu Sejmu, oczywiście z jedną iteracją sejmową po odrzuceniu uchwalonych ustaw przez Senat:

  – Stop LGBT

  – Ochrona życia od poczęcia

  – Stop 447

  – Stop 1066

  – zwiększenie kwoty wolnej od podatku

  – może jeszcze jakiś spokojny drobiazg

  Co zyska PiS za tych parę gestów dobrej woli? PiS zyska Prezydenta i władzę w Polsce przynajmniej do 2023 r., prawdopodobnie dłużej oraz pozbawi Konfederację w/w argumentów, czyli zyska szansę na marginalizację lub likwidację Konfederacji do 2023 r.

  Na miejscu Prezesa Kaczyńskiego skorzystałbym z takiej oferty.

  Dopisek: W przypadku braku zainteresowania ofertą, rzecz jasna apel Konfederacji do swoich, zdyscyplinowanych wyborców, by w II turze Wyborów Prezydenckich nie głosowali, czyli szach i mat.
  Ktoś stwierdził: ,,Wydaje mi się, że Kaczyński bardziej chciałby z PSL-em”. Po pierwsze PSL otrzymał niewiele więcej głosów od Konfederacji. Jedynie przelicznik sejmowy dał PSL znacznie więcej Posłów. PSL ma ewentualne znacznie w Sejmie, o ile wystąpią obiektywne trudności z p. Ziobro albo p. Gowin. Dodatkowo, w skład głosów otrzymanych przez PSL weszły głosy oddane na Kukiz 15. Poza tym PSL jest o wiele droższy od Konfederacji. Po czwarte, jak już wspomniałem, wyborcy ideowi są pewniejsi, a PSL nie ma takich wyborców.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.