Muzeum POLIN nie przeprosi Magdaleny Ogórek. „Muzeum utraciło znamiona obiektywnej placówki naukowej”

Magdalena Ogórek/ fot. youtube
12

W Muzeum POLIN otwarto wystawę „Obcy w domu. Wokół Marca’68”. Jednym z elementów wystawy jest rzekomo antysemicki wpis Magdaleny Ogórek, która na twitterze wskazała – zgodnie z prawdą – że ojciec Marka Borowskiego zmienił nazwisko.

Magdalena Ogórek zażądała od Muzeum POLIN przeprosin za stygmatyzowanie jej jako antysemitki. „Wzywam do natychmiastowego wycofania (w terminie do 3 dni) z wystawy części dot. mnie oraz publicznych przeprosin – w przeciwnym wypadku wystąpię na drogę sądową, domagając się jak najwyższego odszkodowania, które przeznaczę dla Muzeum Żołnierzy Wyklętych, na wsparcie wystawy o ofiarach i katach stalinizmu” – napisała Ogórek w liście do dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN opublikowanym na portalu Tysol.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jednak muzeum przepraszać nie zamierza. „Część naszej wystawy „Obcy w domu. Wokół Marca ’68” stanowią przykłady współczesnego hejtu i mowy nienawiści zbliżone do języka, którym posługiwano się przed 50. laty. Wszystkie teksty są prawdziwe, pochodzą z różnych stron internetowych i mediów społecznościowych. Na wystawie nie publikujemy nazwisk ich autorów” – informuje biuro prasowe POLIN.

„Właściwie nie powinnam być zdumiona arogancją i brakiem chęci do dialogu ze strony muzeum POLIN. Tym przedstawionym stanowiskiem oraz wieloma innymi działaniami muzeum potwierdza, że utraciło znamiona obiektywnej placówki naukowej, stając się częścią totalnej opozycji. Jako Polka nie zgadzam się na finansowanie z publicznych pieniędzy instytucji, która zamiast budować mosty pomiędzy Polakami i Żydami, tworzy nowe podziały, pomawia i manipuluje faktami.” – oświadczyła Magdalena Ogorek w komentarzu dla portalu Tysol.pl.

Źródło: tysol.pl

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  To by dopiero były jaja jakby zwyciezcy mieli przepraszać pokonanych. To tak jakby Cygan (Rom) w 1941 r. w III Rzeszy chciał przeprosin od Gestapo 🙂

 2. Robert mówi

  No a w pięknym żydomasońskim kraju zwanym Stanami Zjednoczonymi nowym dyrektorem CIA CIAnych miśków kolorowych została psychopatka od wprowadzania i konroli nowego programu tortur,w czasach kiedy te miski bywały też u swych koleżanek w Kiejkutowskich lasach,dolarem sypali,polskie dzikie misie oswajali ,po Europie kolędowali i wszystkie smutne mordy hołdowali do wspólnego stada zapraszali.Pani o swojsko brzmiącym nazwisku Haspel Gina realizująca tajny program USA,,jest potrzeba będzie wina,,.Ponoć każdy torturowany pekał ,kiedy Gina zaczynała się wyginać na róże od RPG

 3. d. mówi

  Pani Magdaleno, przecież PRAWDA o masowej zmianie nazwisk zydowskich na polskobrzmiące jest ze swej natury… antysemicka!!! żydokomunista Berman zmienił nazwisko na Borowski i to jest prawda ale posługiwanie się TĄ PRAWDĄ ooo, to juz jest antysemityzm bo tak mówi polskojęzyczne muzeum polin UTRZYMYWANE Z NASZYCH POLAKÓW PODATKÓW! ZA NASZE PIENIĄDZE W NASZYM WŁASNYM KRAJU PLUJĄ NAM W OCZY I KAŻĄ MÓWIC, ZE DESZCZ PADA! A prezydent nastręczony nam przez J.Kaczynskiego, w naszym, Polaków imieniu, prosi o wybaczenie win NIGDY PRZEZ NAS POLAKÓW NIE POPEŁNIONYCH!! LITOŚCI!!! KOLEJNY prezydencina, KTORY BIJE SIĘ W POLSKIE PIERSI ZA NIEPOLSKIE WINY!!! WSTYD I HAŃBA!!! Ale czego się spodziewać po członku PO! Jesli ktos raz przekroczył próg PO, chocby na pól roku, nigdy NIE moze w zadnym Polaku wzbudzać ufności!!! Prezydencie, przecież to nas Polaków, zydokomunisci i ich spadkobiercy winni nieustannie przepraszac! Wstyd prezydencie! Tego już ci żaden Polak nie wybaczy!

 4. rychu mówi

  Jak tak dalej pojdzie to mossad sie wezmie za antysemitnikow

  1. Rafallalala mówi

   no tak wezmą się za swoich rodaków skoro mówisz że za antysemitów, ponieważ antysemitą może być tylko rodowity żyd który nienawidzi gojów (innej nacji)

 5. gojek mówi

  Dobrze, że łagodnie, ale jest to poruszane. Bo nasi rodacy (ogłupieni papką tvn-polsat-tvp) pojęcia nie mają co się dzieje i co się działo.
  Nie bez powodu, gdy usrahell gdzieś wszczyna wojnę, najpierw niszczy lokalne media. Bo media (informacja i dezinformacja) to pierwsza władza.

 6. mark mówi

  Ciesze sie, ze nie przyszlo mi do glowy glosowac na PiS i Dude.
  Cienko, cienko, coraz gorzej, panstwo pisownicy….

  1. krzys mówi

   oj prosty durniu…

  1. z-k mówi

   To było żenujące. Jak żenujący jest ten pacholsko uniżony list do szefa żydopropagandowego centrum. Przecież ten pan z długimi włosami miał rację a wyłożył ją nikogo nie obrażając ale, że żyd argumentów nie miał to załatwił to po swojemu – ot tak ” to nie wchodzi w żadna rubryka”. Pani Ogórem mogła zaapelować by pozostał ale nie ruszając się z miejsca.

 7. Antoni Maciar mówi

  No to Pani Ogórek przekonała się o obiektywiźmie icków. Teraz Gliński i kolesie od prezia będą otwierać muzeum gieta w Warszawie w dawnym szpitalu dziecięcym. Szpitalik już dawno zamknięty dla pacjentów, ale będzie za to otwarty dla icków. Dyrektorem muzeum powstania w getcie, w którym wzięło udział ponad dwustu żydów, bo nie mieli innego wyjścia, niemcy nie chcieli już z nimi gadać, otoczyli ich, będzie mianowamy przez idiotę Glinskiego były pionek filosemicki z muzeum srolin.

 8. Gutmen mówi

  Dziś antysemitą jest każdy kto mówi prawdę.
  2+2=4? Nie, to antysemityzm

  Antysemityzm stał się homonimem w języku Polskim przez Polakożerców , polonofobów oraz tych, którzy przemysł holocaustu budują na fundamencie kłamstwa a prawda jak rzeka podmywa im to gmaszysko.
  Będą z tym walczyć…za nasze pieniądze a PiS już zadba o to by im tych pieniędzy na te klamstwa nie zabrakło. Magdalena Ogórek myśli że wygra z układem OTUA…prawda tonie wszystko. Sama sie nie obroni

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.