Morawiecki ws. orzeczenia TK: „To spór o to, żeby dzieci mające zespół Downa mogły się urodzić”

Mateusz Morawiecki
10

Dziś (29.10.2020) na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja prasowa m.in. z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Poruszone na niej zostały kwestie związane z koronawirusem oraz awanturą, którą pod pretekstem orzeczenia Trybunały Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej wywołały organizacje skrajnie lewicowe.
OBEJRZYJ: J. Międlar: Aborcyjny chaos, czyli preludium rewolucji [WIDEO]

Warto zadać sobie pytanie, o co toczy się ten spór. Można powiedzieć, że to spór o to, żeby dzieci mające zespół Downa mogły się urodzić. To jedna część tego sporu. Druga dotyczy tego, że są osoby, które chcą, żeby było prawo do nieskrępowanej aborcji – powiedział premier.Morawiecki zaapelował także do uczestników protestów aborcjonistek. – Niech ta niechęć skupia się na politykach, na mnie, ale nie na tych, których za dwa tygodnie może dotknąć zarażenie, np. osobach starszych – powiedział.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Morawiecki słusznie wskazał, że wyrok TK nie tyczy się gwałtu czy zagrożenia życia kobiety w trakcie ciąży, o czym niejednokrotnie mówią aborcjonistki, ale tzw. aborcji eugenicznej.

Spór można zawsze starać się zakończyć w dialogu, można wejść w dyskusję. Prezydent wczoraj wyraził dobitnie swoją opinię. Ja patrzę na to, co się dzieje od strony epidemicznej. Stąd apel, żeby w sposób odpowiedzialny podejść do tego, co za tydzień czy dwa może stać się ze służbą zdrowia – dodał Morawiecki. – Wszędzie tam, gdzie życie czy zdrowie kobiety jest zagrożone, nie ma tutaj zastosowanie wyrok TK. Przesłanka dotycząca ewentualnej terminacji jest cały czas w rękach kobiet. To przesłanka, którą należy zgodnie z apelem prezydenta doprecyzować. Ona nie jest częścią tego wyroku – stwierdził.

Przypomnijmy, że w czwartek (22.10.2020) Trybunał Konstytucyjny orzekł, że w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu aborcja jest niezgodna z Konstytucją RP. – Art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (…) jest niezgodny z art. 38 w związku z art. 30 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji – brzmi sentencja wyroku odczytana przez prezes TK Julię Przyłębską. Wyrok zapadł w pełnym składzie. Zdania odrębne zgłosili sędziowie Piotr Pszczółkowski oraz Leon Kieres.

Przeczytaj także:

Te firmy wsparły wulgarne strajki aborcjonistek

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Maski, które nosi Morawiecki i jego kumple to bardzo popularne obecnie maski „antysmogowe” wyposażone w filtr węglowy i dwa zaworki. Filtr i gumowe membrany bardzo łatwo wymontować i wtedy można swobodnie oddychać, wypełniając idiotyczny, obywatelski obowiązek zasłaniania ust i twarzy. Niektóre takie maski są zrobione z rzadkiej siatki, co jeszcze poprawia komfort oddychania 🙂

  1. swiadek mówi

   Bosaka widzialem w takiej samej masce. A i mentzen powiedzial,ze nie do takiej patrii wstepowal. Konfederacja w ruinie?

 2. AntyPO🔯PiS mówi

  Instytut Polski to jednostka dyplomatyczna, podlegająca MSZ. Tymczasem dwójka pracowników Instytutu przyłączyła się do protestu przed ambasadą RP w Tel Awiwie. Mieli oni ze sobą tabliczki o treści „Żydzi też jebią PiS”. 🤣

  Socjaliści z PiS-u wchodzą żydom w „4litery”, a żydzi odwzajemniają się im tradycyjnie traktując ich jak śmieci!

  Brawo goje z PiSrael-a! Dalej klęczcie przed żydami z Izraela i wykonujcie posłusznie ich rozkazy!

  1. tak pytam mówi

   skopiowales z forum do rzeczy?

  2. ubaw z zydokomuny mówi

   Tyle ze tam pisze żyd z iSSrela. Przynajmniej taka flaga przy nicku jest widoczna

 3. AntyPO🔯PiS mówi

  Gwoli przypomnienia M.Morawiecki był członkiem Rady Gospodarczej w rządzie lewaka Tuska, a A.Duda należał do lewackiej Unii Wolności, kiedy jej przewodniczącym był żydkomunista z PZPR tow. L.Balcerowicz.

  Tak na marginesie dzieci Morawieckiego uczęszczają do prywatnej szkoły prowadzonej przez żydowską sektę Lauder-Morasha. Dlaczego dzieci Morawieckiego nie chodzą do polskiej chrześcijańskiej szkoły? Retoryczne pytanie!

 4. ubaw z zydokomuny mówi

  Tyle ze tam pisze żyd z iSSrela. Przynajmniej taka flaga przy nicku jest widoczna

 5. HI-FI mówi

  Przebrał się za księdza i okradł plebanię,a tu sie podniecali ze w maseczkach jubilera okradli.

 6. AntyPO🔯PiS mówi

  PO✡PiS = PZPR+SB+WSI

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.