Premier Morawiecki: „Wkrótce wylatuje pierwszy samolot do Afganistanu, który posłuży do ewakuacji osób wymagających naszej opieki”

premier Mateusz Morawiecki/ fot. Twitter
7

W poniedziałek (16.08.2021) premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska wyśle do Afganistanu samolot, którym ewakuowane zostaną osoby „wymagające naszej opieki”. Szef rządu zaapelował też do polityków i osób publicznych, aby nie wykorzystywały dramatycznej sytuacji w Afganistanie do nakręcania społecznych emocji.

– Stale monitorujemy sytuację w Afganistanie. Na moje polecenie wkrótce wylatuje pierwszy samolot do Afganistanu, który posłuży do ewakuacji osób wymagających naszej opieki. Operacja ta jest przygotowywana od wczoraj – napisał Morawiecki na Facebooku. – Naszym priorytetem jest obecnie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy są związani z Polską na terenie Afganistanu, część z tych z działań musi z oczywistych powodów pozostać niejawna – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Zrobimy wszystko, żeby każdego, kto pomagał Polsce przez te lata, czy jako tłumacz, czy w innej formie pomocy, żeby każdego takiego obywatela potraktować jak najbardziej humanitarnie, przyznać wizę humanitarną i przetransportować do Polski lub Europy – zapowiedział Morawiecki w czasie konferencji prasowej. – Wyślemy więcej samolotów, niż jest to konieczne, ponieważ jeden samolot jest w stanie przetransportować kilkadziesiąt osób, ale jak tylko dostaniemy zgodę na wylądowanie na lotnisku w Kabulu, to będziemy gotowi pomóc też innym sojusznikom. Chcemy tutaj zachować się bardzo solidarnie – podkreślił.

W niedzielę (15.08.2021) premier poinformował, że podjął decyzję o wystawieniu wiz humanitarnych dla 45 osób, które współpracowały z Polską oraz delegaturą Unii Europejskiej w Kabulu i dla członków ich rodzin.

Źródło informacji i cytatów: Facebook, rp.pl

Zobacz też:

Kompromitacja USA w Afganistanie. Konfederacja apeluje o wyciagnięcie wniosków dla Polski [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. YWANDA mówi

  Chiny wchodza jako she(=zmija)-china=sze-china ka-ba-£y; ba=8, ba-ba=8×8=64 I Ching dawnego plemienia Dan znaku zmiji a obecnie Apok. 6:4 'dao’=miecz a czarny kon to glod u czarnych ludzi; Afryka…. kon trupio-blady to 'starsi w nie-wierze’. My wiemy X=razy i raz=1

 2. ubawiony mówi

  kazdy wywozi swoich kolabotrantow. czego nie rozumiecie?

 3. Halina mówi

  Pinokio i wizy humanitarne. Myślałby kto, że dobrodziej. Zwłaszcza akcja „plandemia” mu się udała.

 4. W K mówi

  Jeżeli na pokładzie tego samolotu nie będzie rządu warszawskiego i jego okrągłostołowych kolegów z Sejmu, to się nie liczy.

 5. . mówi

  Y wanda – sprobuj wyjasnic ten temat blizej – badz tak dobra.

 6. Zbigniew mówi

  Wanda Y moglaby pisac zwiezlej.

 7. Konfederata mówi

  Wymusiły to na nim, lewackie gnidy z krytyki politycznej, parchy z chabad lubawicz, usraelski władze. Ten premier-rabin- szczepionka-bankster zrobi wszystko by przypodobać się koszernym rotszyldom, chodząca tragedia. Ma ściągnąć nam kolejnych nachodźców, już mamy w dużych miastach multi-kulti, lewactwo bezkarnie niszczy co chce, Narodowcy są niszczeni. To jego dzieło!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.