„Morawiecki szachuje Rosję jodkiem potasu”. Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

Katarzyna Treter-Sierpińska/ fot. screen
21

W środę (26.10.2022) byłam gościem Rafała Mossakowskiego w Centrum Edukacyjnym Polska. Tematem rozmowy był m.in. wywiad, którego premier Mateusz Morawiecki udzielił „Washington Post”.

Zapytany, czy uważa, że Rosja może użyć broni nuklearnej, Morawiecki odparł, że „nie wykluczyłby żadnej opcji”. Powiedział też, że Polska poczyniła przygotowania na różne scenariusze, zarówno militarne w ramach NATO, jak i np. rozbudowując sieć schronów oraz dystrybuując tabletki z jodkiem potasu potrzebne w przypadku promieniowania radioaktywnego. – Wierzymy, że Putin i Kreml zatrzymają się przed użyciem broni masowego rażenia, ale oczywiście: „miej nadzieję na najlepsze, ale przygotuj się na najgorsze”, więc znajdujemy się w procesie przygotowawczym – stwierdził Morawiecki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pamiętacie jaka była dotychczasowa narracja rządu? Pamiętacie, jak mówiono Polakom, że bezwarunkowe wspieranie Ukrainy i oddanie jej swojego uzbrojenia to gwarancja, że na Polskę nie spadną ruskie bomby? Pamiętacie, że ruską onucą nazywany był każdy, kto ostrzegał, że nasze zaangażowanie w tę wojnę może narazić Polskę na to, że ruskie bomby jednak spadną, a nawet może dojść do użycia broni nuklearnej? Teraz premier Morawiecki ogłasza, że „nie wyklucza żadnej opcji”, więc Polska „rozbudowuje schrony” i przygotowała zapas tabletek z jodkiem potasu. I co? Wszystko gra? Nie ma sprawy? Nikt nam nie zrobi nic, bo z nami Śmigły-Rydz?

Polska nie jest dziś przygotowana do wojny, a istniejące schrony wystarczą dla ok. 3% ludności. Tymczasem premier Morawiecki pręży muskuły, jakbyśmy mogli zaszachować Rosję. Pytam się, czym? Jodkiem potasu? Oczywiście jesteśmy w NATO, ale naiwny ten, kto sądzi, że nasi zachodni sojusznicy zgodzą się umierać za Polskę. Jak kończą się takie mrzonki, pokazała II wojna światowa. Wtedy też polskie władze wierzyły, że najpierw zaszachujemy III Rzeszę, a potem Związek Sowiecki. Skończyło się hekatombą.

Polacy niczego się nie uczą. Polską mentalność doskonale opisał Adam Mickiewicz w „Panu Tadeuszu”. Jest to koncepcja „szlachta na koń wsiędzie, ja z synowcem na czele i jakoś to będzie”. Ile razy można wchodzić na te same grabie?

Zobacz też:

Ukraina celebruje 80. rocznicę powstania UPA: „Współczesne Siły Zbrojne Ukrainy są tak samo niezłomne jak żołnierze UPA”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. adam mówi

  ten becwal powinien znalezc miejsce tam gdzie pierdza w pasiaki , a nie wypowiadac sie w moim imieniu! nie otrzymal mojego upowaznienia!toz to oni sa ruskimi onucami i robia wszystko czego spodziewa sie Putin!!!

 2. Buran mówi

  Nastąpiła zmiana ról, teraz zamiast szprycy uratuje nas przed zagładą tabletka z jodkiem potasu i schronowe fantasmagorie pinokia.

 3. Wladca mówi

  Ta cala farsa jaka jest tzw rzad to zydowska kurwa,ktora ciemne masy popieraja na czele z Rydzykiem,komunistami,Michnikiem et consortes. Niestety,Polacy zamiast wymordowac zydow od czasu Zygmunta Starego liza im dupe i nadstawiaja wlasna.Teraz te zydowskie swinie chca nabic sobie kase wojna,ktora rozpetaly na Ukrainie ,ktora okradaja ,mniemana pandemia i kredytami, na ktore zgodzily sie ciemne masy .
  Praca jest niewolnicza Sluga spekulacji i pierdolenie o pracy nabija tez kase swin zydowskich.Tylko zaglada USA moze zmienic uklad sil na swiecie,bo Chiny Same Bez USA zapadna sie pod ciezarem swojego panstwa.
  Potem Trzeba bedzie wymordowac wszystkich Zydow.I to w krotkim czasie .Fazit:Wojna Atomowa Ma dwa konce.Chca wojny globalnej,to beda ja Mieli .

 4. Ewa-Maria mówi

  Nie wierzę że Putin zaatakuje a jeżeli już to winę będzie ponosił największy szkodnik Polski Morawiecki. Cały czas atakuje Putina nazywając mordercą oraz innymi wyzwiskami. Nie słyszałam aby inni przywódcy krajów postępowali podobnie. Za ten stan rzeczy Morawiecki może ściągnąć nieszczęście na Polskę. Niech by tylko w ten sposób spróbował atakować Żydów, którzy mordują Palestyńczyków w Strefie Gazy. Niech by tylko spróbował ich zaatakować to zaraz byłby raban na cały eurokołchoz że to antysemityzm. Jednak swoich braci w wierze nie zaatakuje.

 5. W K mówi

  Nie żebym miał zaawansowaną wiedzę w temacie, lecz proponuję przyjąć robocze założenie, że jodek potasu nie chroni przed wyparowaniem.

 6. Buran mówi

  Nawet z najlepszego schronu trzeba będzie kiedyś w końcu wyjść a okres połowicznego rozpadu niektórych pierwiastków promieniotwórczych jest baaaaaardzo długi. Do rządzących nami kanalii chyba to nie dociera.

 7. Kot Morski mówi

  Dla “The Washington Compost” można powiedzieć największe brednie, to i tak nie ma żadnego znaczenia, zwł. że jankesów guzik obchodzi jakaś tam Polska (gdzie już podobno nie ma nawet tych ślicznych białych misiów na ulicach). Fakty są takie: 1) P. Premier jest już półoficjalnie oskarżany o zbrodnię zdrady stanu (chociażby – publicznie – przez prof. Piotrowskiego); od siebie dodam, że zdradzać można w rozmaitym stylu, niekoniecznie czołgając się na własnych bebechach z równoczesnym nadstawianiem gołej d…, 2) o żadnej „rozbudowie schronów” w sensownym czasie tak, aby pozwoliło to przeżyć nawet 3% ludności, mowy być nie może. Możliwe natomiast, że oprócz tarzania się w rozkoszach zdrady, P. Premier ma już trynia – tym bardziej bez żadnego znaczenia jest to, co wygaduje…

 8. Flex mówi

  Działania tego rządu to w dużej części chaotyczne „ruchy Browna” podporządkowanie PRowi i sondażom partyjnym. Konflikt na Ukrainie obnażył słabość potiomkinowskiej armii rosyjskiej, która zza fasady pojedynczych sztuk nowoczesnej, pokazowej, defiladowej broni, wyprowadziła z garnizonów stare BWPy i czołgi „sdiełano w CCCP”. Jedynym skutecznym i realnym zagrożeniem z jej strony są głowice nuklearne i nimi próbuje straszyć. Czy użyje, trudno powiedzieć. Wbrew propagandzie takich strategicznych decyzji nie podejmuje jednoosobowo Putin tylko sztaby ludzi, Co do obrony przed takim zagrożeniem przy pomocy KJ, to taka sama dobra rada jak z instrukcji przerabianej na PO (Przysposobienie Obronne z l.80, nie Platforma Ob.!) – „leż nogami w stronę wybuchu, nie na plecach, tylko na brzuchu.” Jacek Bartosiak pytany co możemy zrobić w obliczu zagrożenia nuklearnego, przytomnie odpowiedział: „pozałatwiać swoje sprawy, wyspowiadać się i to wszystko co możemy zrobić” A jak zagrożenie będzie realne to pejsate „Elysium” ostrzeżone przez pobratymców wyląduje gdzieś na Vanuatu czy Thaiti, a suweren zagryzając KJ zostanie kopać szczeliny przeciwlotnicze i okopy. Tak niestety może skończyć się to nasze machanie zza pleców UKraińców szabelką i pomruki Putin. „nu pagadi!”

 9. verizanus mówi

  Czasami dziwią wpisy typu „powinien siedzieć, czy tam „postępuje w sposób chaotyczny, niezrozumiały” itp. Jak już się kogoś takiego dopuściło do władzy i nie robi się prawie NIC, żeby ten stan rzeczy zmienić, to trzeba będzie ponieść tego konsekwencje. To, że powinien spotkać go taki los a nie inny to wiadomo. To, że nie spotka też wiadomo. Problemem jest to, że Polacy są bezbronni i niezorganizowani. Bo często wiedzę jak jest mają dzięki internetowi. Teraz na bezczela mówią nam, że jednak prowokują sąsiada, żeby jakaś bombka na nas spadła i w zasadzie nic chyba z tego dla nich nie wynika (nic złego oczywiście, bo konfitury reżyser aktorom sceny politycznej zapewnia).

 10. George mówi

  Przeproszenie niezaszczepionych to jedno, ale ukaranie winnych dyskryminacji niezaszczepionych to drugie. Jeśli znów wszystko zakończy się wesołym oberkiem i nikt za to nie beknie, to znaczy, że nic się nie zmieniło i przy najbliższej okazji urzędnicy i politycy znów będą dokazywać.

 11. Rebih mówi

  Morawiecki i Kaczyński są opętani rasowa nienawiścią do Polaków. Są bardziej szkodliwi niż Bierut, Frank, Michnik i Minc razem wzięci.

 12. Shadow mówi

  Morawiecki, kurwa jego mać, dawno powinien wisieć nogami do góry, przynajmniej z 10 godzin, aby umysł i serce miały czas wrócić na swoje miejsca w ciele człowieka. A potem w dyby i na centrum miast, aby każdy obywatel mógł go olać ciepłym moczem, a przynajmniej zdrajcę spotwarzyć słownie.

 13. Kamil mówi

  morowiecka to zydowka ktora wypelnia rozkazy a Polacy to w wiekszosci debile ktorzy kochaja mordercow z wolynia.
  na jednym z osiedli w moim miescie zakwaterowano kilka rodzin z upadliny, kilka dni pozniej pojawila sie na balkonie szmata upadliny i…uni europejskiej, juz dziekuja Polakom za goscine a glupie lachy tylko sie ciesza jakie to fantstyczne serca maja i jaka zmije na nim hoduja .

 14. zagłoba sum mówi

  Flex, chyba nie przemyślałeś swojej wypowiedzi, w odróznieniu od działań Rosji, która prowadzi wojnę w naprawdę logiczny i spokojny sposób, realizując krok po kroku swoje cele. Gdyby Rosja działała metodami z II wojny św. to juz dawno z Kijowa nie pozostałby kamień na kamieniu a krwawy zydek, bandyta i zbrodniarz wojenny zeleński siedziałby w swojej willi na Florydzie lub w drugiej, w Izraelu. Weź pod uwage, ze Rosja prowadzi wojnę z CAŁYM NATO, więc swoje siły musi rozkładać uwzględniając wszystkie warianty rozwoju sytuacji. na razie widać, ze Rosjanie postawili na gospodarcze wykończenie tzw. Zachodu i nie za bardzo angazują się militarnie.

 15. Anty mówi

  Każdy polskojęzyczny żyd z nierządu i każdy szabesgoj z tego nierządu u powinien wisieć na ga łęzi. I będzie wisieć.

 16. Shadow mówi

  @ Flex- wątpię, abyś zajrzał i przeczytał ten wpis, ale mimo wszystko napiszę. Czy oglądasz i czytasz wszystkie kolejne wystąpienia posła Brauna, czy znasz jego zaangażowanie w obronę zwykłych ludzi i różnych grup społecznych. Czy znasz całą pracę zespołu Norymberga 2.0. Jestem pewna , że nie znasz, więc na jakiej debilnej podstawie uznałeś, że poseł Braun robi wszystko dla popularności? Tym bardziej, że naraża się i dostaje od sprzedajnych szmat nierządnych, kolejne restrykcje i prześladowania. Jeśli znasz działalność posła, to co powoduje, jaka fobia, że przypisujesz mu zachowania, których nie robi?

 17. Krzysztof mówi

  Oszust morawiecki , znowu kłamie i mówi o rozbudowie schronów . Dla kogo sie pytam ? Chyba dla siebie , swijej rodziny i dupków z rządu . Nie widzę na swoim terenie ,żeby coś się działo oprócz wizyt Strażaków , którzy sprawdzają jaki i gdzie budynki mogą stanowić schrony – śmiech na sali. Dlaczego każda władza koszerna boi się dać Polakom broń do ręki ? Mówię tu o masowej sprzedaży jak w USA. Jak przyjdzie co do czego będzie za pózno. Boją się , że ruszymy na złodziei , oszustów i malwersantów , a udają zatroskanych , no bo gdzie tyle ukradną jak nie w POLSCE. Śpijcie rodacy dalej .

 18. Flex mówi

  @ Shadow. Ale mnie rozbawiłaś tym atakiem na moją skromną osobę. Zastanawiałem się, na jakiej podstawie zarzuciłaś mi moją rzekomą krytykę Posła Brauna i nieznajomość jego aktywności. Dziś spojrzałem w mój wpis powyżej i eureka. Czyżbyś moją metaforę o rządowych ruchach Browna skojarzyła z krytyką posła Brauna? Masz naprawdę sporą wyobraźnię lub słabą pamięć do przerabianego w szkole materiału. Dla przypomnienia za wikipedią: „chaotyczne ruchy cząstek w płynie (cieczy lub gazie), wywołane zderzeniami zawiesiny z cząsteczkami płynu. W 1827 roku szkocki biolog Robert Brown obserwując przez mikroskop pyłki kwiatowe w zawiesinie wodnej dostrzegł, iż znajdują się one w nieustannym, chaotycznym ruchu” – jak Morawiecki, jego rząd i cały PIS! O to mi chodziło. A posła Grzegorza Brauna darzę szacunkiem za bezkompromisowość i odwagę w walce o prawdę oraz prowadzone działania. Obrzydzenie mnie brało gdy po zabraniu immunitetu na wpolityce.pl stado gnid w stylu J. Urbana ochoczo chciało mu dokopać. Krytykowałem to i tu, i u Karnowskich. Twoje zarzuty moja Droga są więc całkowicie bezpodstawne i bazujące nie na faktach lecz ślepych emocjach. W zasadzie miałem nie odnosić się do twojego wpisu jak często robię, bo generalnie mam w d. jak komentują czy oceniają moje poglądy i wpisy inni. Właśnie a’propos Grzegorza Brauna i Konfederacji zawsze piszę, że to opluwani, a nie plujący mają zwykle rację, a historia im to przyznaje. Wbrew insynuacjom czytam wszystko dokładnie, także komentarze (z wyjątkiem wulgarnych, które omijam jak psie g. na chodnikach). Z twoich wynikało, żeś kobietą jest, stąd zwracałem się do Ciebie feminitywnie. Jeśli to pomyłka, to przepraszam. Nigdy nie miałem problemu z przyznaniem się do błędu i jego konsekwencji. Pozdrawiam.

 19. ikss67 mówi

  Kabała uwielbia symbolikę i uwielbia odwracać znaczenia, Tak więc mamy tutaj tabletki z tzw „jodkiem potasu”, wyprodukowane przez firmę, która dostała 200mln zł z UE na linię produkcyjną związaną ze „szczepionkami”. Mamy tutaj odmowę wzięcia odpowiedzialności za produkt przez Urząd rejestracji Leków, którego prezes odmówił bycia kozłem ofiarnym. Mamy więc poważną sprawę. Jeśli urząd rejestracji odmówił.- Musi być bardzo bardzo powazna sprawa. Ostatecznie minister choroby jednoosobowo wpisuje tę tabletke jaji produkt doraźnie dopuszczony do obrotu pozaaptecznego w sytuacjach nadzwyczajnych. Zatem, jodek potasu można było kupić w aptece, na receptę od dwóch producentów. Nie wystarczyło zwiększyć produkcji. To daje dużo do myslenia, dużo za dużo do myslenia jeśli sądzimy, że chodziło tylko o monopol na zarobek. Kabała chazarska uwielbia piec na rożnie dwie pieczenie na raz. Niezalezni badacze już odkryli rtęć i ołów oraz jakiś toksyczny związek chemiczny związany ze strontem. DO tego niezidentyfikowane struktury krystaliczne. W mojej ocenie self assembling nano technology.
  Zatem, zapraszamy Państwa do gazu!

 20. BP mówi

  Dlaczego tabletki ( mogą wcisnąć wkładkę) a nie płyn lugola? Dlaczego na opakowaniach nie ma nazwy firmy, która dostarczyła tabletki, a na dokumentach ŻADNYCH NAZWISK lub chociaż pieczątka ministra zdrowia?????? Czyżby holokaust teraz dzieci???? ( manipulacja zdrowiem to też zbrodnia)

 21. Abe Finkelstein mówi

  Żydostwo to rak ludzkości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.