MON analizuje możliwość dopuszczenia osób transpłciowych do służby wojskowej

Władysław Kosiniak-Kamysz i PSLGBT/ fot. twitter
9

Ministerstwo obrony narodowej nie wyklucza możliwości dopuszczenia do służby wojskowej osób transpłciowych. W 2020 roku taką możliwość postulował Adam Bodnar.

„Tygrysek” – jak o ministrze mówi jego małżonka – i jego resort potwierdzają, że pochylają się nad możliwością dopuszczenia osób transpłciowych w szeregi Wojska Polskiego. Zgodnie z obecnymi przepisami, osoby transseksualne nie mogą wstępować do armii, gdyż zgodnie z rozporządzeniem ministra obrony narodowej „transseksualizm” i „obojnactwo” kwalifikuje się jako choroby, będące podstawą do orzeczenia przez komisję kategorii 'E’ lub 'N’ oznaczających całkowitą, trwałą lub czasową niezdolność do czynnej służby wojskowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W 2020 roku ówczesny rzecznik prawo obywatelskich Adam Bodnar apelował, by osoby transpłciowe miały możliwość służby w wojsku. W związku z tym do MON napisał portal gazeta.pl.
Propozycje zmian w sprawie orzekania o zdolności do służby wojskowej i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w sprawach osób transseksualnych i osób interpłciowych były zgłaszane w uzgodnieniach wewnątrzresortowych, jednak nie zostały one zaakceptowane przez ówczesne kierownictwo MON – przyznał Wydział Prasowy Centrum Operacyjnego MON w odpowiedzi na pytanie portalu gazeta.pl. – Pragniemy jednak zapewnić, że problem utrudnionego dostępu do służby wojskowej dla osób transseksualnych i osób interpłciowych traktujemy poważnie i analizujemy możliwość zmian zapisów w tym zakresie – odpowiedział resort.

Przeczytaj także:

Partner Biedronia zastępcą syna Ukraińca. Za homofobię chce karać więzieniem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Negro mówi

  Może dla siebie to robią, teraz przynajmniej nie będą musieli się ukrywać. 😉

 2. Paweł Szymanski mówi

  Jestem ZA! Homoseksualisci i transwestyci na pierwsza linie!

 3. Dumny Polak mówi

  Absolutnie!
  Zamiast broni dostana na dupe waskie stringi i zamiast strzelac, maja caly czas tanczyc cancana!

  A jakby sie atak mial zalamamac, byliby wszyscy na raz zobowiazani wystawic swoje cwelowskie dupy do gory, moze sie ktos z Rosjan da namowic!
  Albo nawet wsadzic sobie do ich najwazniejszej czesci ciala rosyjska choragiewke, jako dowod armijnej goscinnosci !

  Bedzie naprawde gailowa armia!
  Najlepiej mundurki: NA RÓ´ZOWO!!!
  I z ladna, czapeczka,!

 4. ad mówi

  Popieram Pawła Szymańskiego. Rozpoznanie niech przeprowadzą bojem.

 5. zergu mówi

  Nie no jak Kosiniak wskoczy w teczowe gumofilce to będzie jego koniec w partii hehehe

 6. Maniek mówi

  Uważam, że to jest dobry pomysł. Inne armie też powinny brać z tego przykład. Jak ktoś wcześniej powiedział- różowe mundurki, ładne czapeczki lub kolorowe hełmy i nie grozi nam wojna, bo trans
  z transem się zawsze dogadają, czy rosyjski, czy polski, czy też amerykański, no najwyżej podejmą działania penetracyjne, po czym rozejdą się w pokoju.

 7. Bronka mówi

  Pawle, katechizm kościoła katolickiego w punkcie 2358 naucza katolików: „żeby unikać jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji homoseksualistów .. i powinni być traktowani z szacunkiem i współczuciem”. 😋😉

 8. Dumny Polak mówi

  Nie spodziewalem sie, ze akutat Ty, Bronka, zdolna bylabys do takiego typu ewangelizacji!
  Ani Ty wiarygodna, ani cala ta sprawa godna bylaby jakiegokolwiek wspolczucia!

  Przede wszystkim, nie bez powodu powstalo okreslenie SODOMA!

  Krotko mowiac jest to grzech, uprawiac seks w ten sposob, nie mowiac o obrzydliwosci, ktora sie z tym kojarzy, za ktory, w pierwszym rzedzie, Bog sprowadzil na nich powodz!!

  Sam mam wspod aktorow mnostwo do czynienia z homosiami, ale oni NIE DEFILUJA z golymi fujarami, tylko pozostaja w w miare cywilizowany sposob, u siebie w domu i nie narzucaja sie, co jest najistotniejsze, innym, a szczegolnie mlodym osobom, bo to dla mnie byloby czystej wody bestialstwo.
  Ograniczaja zwykle swoj grzech do swoich 4 scian i przenigdy mie sa z tego dumni, jak ci niektorzy!
  Przyznam, ze bywalas juz w lepszej formie, Bronka!

 9. Bronka mówi

  Dumny Polaku, po pierwsze, mój wpis był nie do Ciebie, tylko do Pawła i w tej formie był prywatny i humorystyczny.
  Ale jeżeli mnie już „zaczepiasz”, to chętnie Ci odpowiem.
  Nie twoja rzecz, tylko Boga, oceniać moją pracę ewangelizacyjną, dla twojej wiadomości, w naszym Zborze mamy byłego księdza katolickiego i byłego zakonnika benedyktyńskiego, więc chyba nie jestem taka mało skuteczna? 😀
  Wracając do tematu homoseksualistów, katolicy zapominają o nauczaniu ich własnego kościoła na ten temat. Zdziwisz się, ale ze względów zawodowych również mam kontakt z takimi ludźmi i mam wiele chrześcijańskiego współczuciem dla nich.
  A mógłbyś mi odpowiedzieć, jako heteroseksualny chłop (wychodzę z założenia) co heteroseksualnym facetom „przeszkadzają” homoseksualiści?
  Przecież „pedał” baby Ci nie odbije? 😀 😋

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.