Mocna krytyka PiS w TV Trwam: minister Szyszko stracił stanowisko na żądanie prezydenta Francji! [WIDEO]

Mirosław Piotrowski/ fot. screen
4

Eurodeputowany Mirosław Piotrowski, wybrany do PE z listy Prawa i Sprawiedliwości, ostro skrytykował obóz władzy w swoim najnowszym wideo-felietonie w TV Trwam. Piotrowski nie owijał w bawełnę i stwierdził, że decyzje dotyczące Polski są podejmowane za granicą, a PiS bezzwłocznie je implementuje, np. minister środowiska prof. Jan Szyszko stracił stanowisko na żądanie prezydenta Francji Emmanuela Macrona, o czym Szyszkę miał osobiście poinformować premier Morawiecki. Piotrowski przypomniał też o wycofaniu się PiS z ustawy o IPN pod naciskiem Izraela, o wstrzymaniu ratunkowej wycinki w Puszczy Białowieskiej pod naciskiem Komisji Europejskiej i o zamrożeniu ustawy o repolonizacji mediów.

„Kapitulują i padają na kolana przed unijnym komisarzem Fransem Timmermansem oraz Trybunałem Sprawiedliwości UE” – skomentował Piotrowski wycofanie się PiS z nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Wskazał też, że zamrożono procedowanie projektu ustawy o zakazie aborcji eugenicznej i przypomniał o tolerowaniu skandalicznego zachowania ambasador USA Georgetty Mosbacher. „Smutne to wszystko” – podsumował europarlamentarzysta.

Mirosław Piotrowski poinformował też, że rozmawiał z „młodym liderem Ruchu Narodowego”. „W jego ocenie obecna sytuacja w naszym kraju przypomina XVIII wiek. Z historii wiemy, jak się to skończyło” – powiedział Piotrowski. Na koniec zapytał: „Kiedy polski rząd wreszcie odważy się rządzić?”. W listopadzie 2018 roku Mirosław Piotrowski założył partię Ruch Prawdziwa Europa.

Zobacz też:

„To obłęd”. Prof. Szyszko o prowiatrakowej polityce rządu premiera Morawieckiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa mówi

  Świetny felieton najlepszego polskiego eurodeputowanego. Jest nie tylko przystojny ale i mądry. W porównaniu do pana Kalinowskiego z PSL, który chyba granatem od pługa został oderwany.

 2. Alex mówi

  Każdy świadomy Polak mówibi widzi to co Piotrowski oznajmił publicznie. Kwestia teraz: czy Rydzyk zapyta Danielsa o dalsze rekomendacje, czy też nadal pozostaniemy zdani prakrycznie jedynie na media internetowe.
  Od pogonienia Szydło zadaje sobie pytanie: PiS popełnił błąd czy juz ZDRADA? – i z każdym newsem utwierdzam się, że NIESTETY to drugie.

  1. Ada mówi

   Z tym “pogonieniem” Szydło, ale nie tylko, nie tylko – to jest roztropny ciąg zaplanowanych działań. Jak w sztafecie. Pałeczka musiała być przekazana, jako że wykonała ona swój odcinek planu. Dalej ostro wchodzi przygotowany w rządowej rozgrzewce nowy premier, niemal zza pleców. To się nazywa rozwodnienie odpowiedzialności. I nowy etap.
   Nieprzeciętnie uzdolniony Tusk podobnie, powędrował do Unii, a dopiero Kopacz podpisała te “siedem tysięcy” imigrantów dla Polski, co realizuje już nie ona…itd.
   Kto zrobił o, czy tamto? – To nie my, to oni!
   Kto za to odpowie? – Państwo…!

 3. klamcy ! hipokryci !! mówi

  chodza na smyczy ! widac to gołym okiem !! teraz jeśli PAD podpisze to co juz wczesniej podpisal zgodnie z ustawami Sejmu i Senatu to mamy zjawisko nie normalne w Polsce !! Prawo nie działa wstecz !! co to ma wszystko znaczyc ?! dokąd oni prowadza Polskę ?!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern