Mocna krytyka PiS w TV Trwam: minister Szyszko stracił stanowisko na żądanie prezydenta Francji! [WIDEO]

Mirosław Piotrowski/ fot. screen
4

Eurodeputowany Mirosław Piotrowski, wybrany do PE z listy Prawa i Sprawiedliwości, ostro skrytykował obóz władzy w swoim najnowszym wideo-felietonie w TV Trwam. Piotrowski nie owijał w bawełnę i stwierdził, że decyzje dotyczące Polski są podejmowane za granicą, a PiS bezzwłocznie je implementuje, np. minister środowiska prof. Jan Szyszko stracił stanowisko na żądanie prezydenta Francji Emmanuela Macrona, o czym Szyszkę miał osobiście poinformować premier Morawiecki. Piotrowski przypomniał też o wycofaniu się PiS z ustawy o IPN pod naciskiem Izraela, o wstrzymaniu ratunkowej wycinki w Puszczy Białowieskiej pod naciskiem Komisji Europejskiej i o zamrożeniu ustawy o repolonizacji mediów.

„Kapitulują i padają na kolana przed unijnym komisarzem Fransem Timmermansem oraz Trybunałem Sprawiedliwości UE” – skomentował Piotrowski wycofanie się PiS z nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Wskazał też, że zamrożono procedowanie projektu ustawy o zakazie aborcji eugenicznej i przypomniał o tolerowaniu skandalicznego zachowania ambasador USA Georgetty Mosbacher. „Smutne to wszystko” – podsumował europarlamentarzysta.

Mirosław Piotrowski poinformował też, że rozmawiał z „młodym liderem Ruchu Narodowego”. „W jego ocenie obecna sytuacja w naszym kraju przypomina XVIII wiek. Z historii wiemy, jak się to skończyło” – powiedział Piotrowski. Na koniec zapytał: „Kiedy polski rząd wreszcie odważy się rządzić?”. W listopadzie 2018 roku Mirosław Piotrowski założył partię Ruch Prawdziwa Europa.

Zobacz też:

„To obłęd”. Prof. Szyszko o prowiatrakowej polityce rządu premiera Morawieckiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Ewa mówi

  Świetny felieton najlepszego polskiego eurodeputowanego. Jest nie tylko przystojny ale i mądry. W porównaniu do pana Kalinowskiego z PSL, który chyba granatem od pługa został oderwany.

 3. Alex mówi

  Każdy świadomy Polak mówibi widzi to co Piotrowski oznajmił publicznie. Kwestia teraz: czy Rydzyk zapyta Danielsa o dalsze rekomendacje, czy też nadal pozostaniemy zdani prakrycznie jedynie na media internetowe.
  Od pogonienia Szydło zadaje sobie pytanie: PiS popełnił błąd czy juz ZDRADA? – i z każdym newsem utwierdzam się, że NIESTETY to drugie.

  1. Ada mówi

   Z tym „pogonieniem” Szydło, ale nie tylko, nie tylko – to jest roztropny ciąg zaplanowanych działań. Jak w sztafecie. Pałeczka musiała być przekazana, jako że wykonała ona swój odcinek planu. Dalej ostro wchodzi przygotowany w rządowej rozgrzewce nowy premier, niemal zza pleców. To się nazywa rozwodnienie odpowiedzialności. I nowy etap.
   Nieprzeciętnie uzdolniony Tusk podobnie, powędrował do Unii, a dopiero Kopacz podpisała te „siedem tysięcy” imigrantów dla Polski, co realizuje już nie ona…itd.
   Kto zrobił o, czy tamto? – To nie my, to oni!
   Kto za to odpowie? – Państwo…!

 4. klamcy ! hipokryci !! mówi

  chodza na smyczy ! widac to gołym okiem !! teraz jeśli PAD podpisze to co juz wczesniej podpisal zgodnie z ustawami Sejmu i Senatu to mamy zjawisko nie normalne w Polsce !! Prawo nie działa wstecz !! co to ma wszystko znaczyc ?! dokąd oni prowadza Polskę ?!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.