Ministerstwo Zdrowia sprawdzi, czy SARS-CoV-2 był w Polsce przed marcem. Szumowski zapowiada zakup szczepionki dla wszystkich Polaków

minister zdrowia Łukasz Szumowski/ fot. screen
11

Szczepionki na koronawirus nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie i czy w ogóle będzie. Jednak podczas poniedziałkowej (11.05.2020) konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o planach jej zakupu. – Szczepionkę trzeba będzie kupić w takiej ilości, żeby ona była dostępna dla każdego Polaka – powiedział minister.

Zapytany o finansowanie przez Polskę międzynarodowych i krajowych badań nad szczepionką odparł, że przekazujemy wiele milionów złotych na ten cel. – Ale jest pytanie, kto będzie pierwszy, która grupa będzie pierwsza, czy to będzie grupa rosyjska, chińska, ze Stanów Zjednoczonych, z Unii Europejskiej. Trudno powiedzieć – oświadczył Szumowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W związku z badaniami francuskich lekarzy, którzy ustalili, że wirus SARS-CoV-2 był obecny we Francji już w grudniu 2019 roku, Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o przeprowadzeniu w Polsce badań sprawdzających, czy koronawirus pojawił się w naszym kraju przed wykryciem pacjenta „zero” 4 marca. – Zwróciliśmy się w tej sprawie do Agencji Badań Medycznych – poinformował Szumowski. Agencja ma zbadać materiał wszystkich chorób związanych z niewydolnością oddechową przed marcem.

ZOBACZ: Koronawirus SARS-CoV-2 był we Francji już w grudniu 2019. Przebadano próbki pobrane od pacjentów z objawami grypy

Szumowski podkreślił, że na ten moment nie ma sygnałów „by ilość zgonów w pierwszym kwartale tego roku była wyższa niż w porównywalnych okresach”. Dane wskazują, że śmiertelność w pierwszym kwartale 2020 r. była niższa niż w poprzednich latach. – Ma to zapewne związek z naszymi działaniami i przyjętą zasadą „zostań w domu” – stwierdził minister Szumowski.

Podczas konferencji prasowej w sobotę (9.05.2020), dotyczącej zakażeń wśród górników na Śląsku, minister poinformował, że ponad 95 proc. osób zakażonych przechodzi chorobę „całkowicie bezobjawowo”. Szumowski stwierdził też, że „jesteśmy na etapie między wygaszaniem epidemii, a wchodzeniem w trend wzrostowy”.

Mój komentarz: Jeśli 95% osób zainfekowanych SARS-CoV-2 w ogóle nie ma żadnych objawów, to o czym mówimy? O śmiertelnym wirusie? O pandemii? O szczepionce dla wszystkich Polaków? To są kpiny z ludzi, których śmiertelnie wystraszono i nakazano im chodzić w szmatach na twarzy. I jeszcze te opowieści ministra Szumowskiego o „etapie między wygaszaniem epidemii, a wchodzeniem w trend wzrostowy”, podczas gdy nie wiadomo nawet, kiedy koronawirus dotarł do Polski. Te brednie są nie do obrony, ale minister Szumowski wypowiada je z poważną miną. Oczywiście na konferencjach prasowych występuje bez maseczki, a „ciemny lud” karnie dusi się zakrywając nos i usta i bije brawo „zbawcy narodu”. Byłoby to zabawne, gdyby nie było tragiczne.

Źródło informacji i cytatów: PAP, politykazdrowotna.com

Zobacz też:

Wyborcze brednie Sasina i szczepionkowe androny Szumowskiego. Katarzyna Treter-Sierpińska w Mediach Narodowych [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  Jak zwykle w.dyche. pozdrowienia dla Autorki. Doskonaly wywiad w.MN. oby wiecej takich. Gdzie mozna kupic ksiazke?

 2. Anty-żydo-hazar nie antysemita mówi

  To kurwa żydowska. Tylko powiesić taką mendę. Czy my, Polacy jesteśmy własnością tej Szumowiny? Tylko w żydowskim łbie takie psychopatyczne gówno może się zrodzić.

  1. Jan K. mówi

   Ty to, internetowy cwelu, możesz sobie najwyżej fujarę przed kompem pomarszczyć.

  2. Co widzę mówi

   Aleś się „tufto” wystraszył 🙂 Schowaj pejsy b mi wyłażą z ekrany i zaraz ci je wyrwę.

 3. elak mówi

  Komentarz genialny nic dodać i nic ująć, Dziękuję

 4. benedykt mówi

  Poseł Braun dal już wyraz swoim przypuszczeniom odnośnie „tymczasowego” miejsca szu-mowiny przy Placu Trzech Krzyży..

  1. Michał Woźniak mówi

   Poseł Braun niech lepiej biega po lasach i UFO szuka. Albo ogarnie swoich asystentów społecznych przebierających się za kobiety.

 5. Anty sz mówi

  a tak narzekałem na Kopacz…teraz z nostalgia wspominam kiedy odpowiedziala, że nie kupi nie sprawdzonych szczwpionek za gruba kase i nie bedzie narazac Polakow, ten..niby patriota i narodowiec” dla ktorego Polska to idea zgodnie z linia partii .. ma zamiar zakupic za nie swoje pieniadze niesprawdzone szczepionki…..

 6. Frank Drebin mówi

  „Dziś ta władza jutro inna!!!” krzyczał bohatersko poseł na sejm „szczęść Boże” Grzegorz Braun ginąc bohatersko od kul i pał policyjnych w ramionach asystentki społecznej, pana Sabiny. Ale walka z faszyzmem pisowskim trwa i trwa mać!!

 7. Teresa Maria mówi

  A może trollusie tak na temat byście pisali. Czy może kasy nie styka i tak pitolicie od sensu byle dorobić?— Ja mówię-Pozbyliśmy się jednego załganego „chyżego ruja”, to pojawił się następny, oddany wiernie światowym korporacjom. A artykuł jak zwykle w punkt.

 8. Frank Drebin mówi

  Dziś ta władza jutro inna!!! krzyczał bohatersko poseł na sejm „szczęść Boże” Grzegorz Braun ginąc bohatersko od kul i pał policyjnych w ramionach asystentki społecznej, pana Sabiny. Ale walka z faszyzmem pisowskim trwa i trwa mać!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.