Minister Ziobro zapowiada kasację ws. wyroku obniżającego karę dla gwałciciela i zabójcy trzylatka

Zbigniew Ziobro/ fot. screen
1

Sąd Apelacyjny w Łodzi zmienił wyrok dla gwałciciela i zabójcy trzylatka z 25 na 15 lat więzienia. Sędzia Krzysztof Eichstaedt uznał, że wyrok powinien był łagodniejszy, ponieważ „można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalny i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne”. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział kasację do Sądu Najwyższego.

ZOBACZ: Łódzki sąd zmniejszył karę dla gwałciciela i zabójcy trzylatka. Kuriozalne uzasadnienie wyroku

Ten wyrok jest skandaliczny. Nie ma możliwości odwołać sędziego, który wydaje tak skandaliczne wyroki, są oni niezależni, ale jako minister sprawiedliwości – prokurator generalny mam możliwość kasacji do Sądu Najwyższego i z całą pewnością taka kasacja wpłynie. Zachowania sędziów odbiegają od elementarnej wrażliwości, społecznego poczucia, ogromnej większości Polaków – powiedział Ziobro w programie Polskiego Radia „Sygnały dnia”.

Przygotowaliśmy zmiany w prawie, które zaostrzają odpowiedzialność karną za tego typu przestępstwa. Mamy do czynienia z małym dzieckiem, które w sposób okrutny zostało pozbawione życia i brak mi słów na tego rodzaju wyroki – powiedział Ziobro. – Mamy bardzo mocną tendencję, którą kiedyś rozpoczął prof. Zoll – dziś „obrońca sądów i sędziów” –  łagodnego traktowania bandytów. Ja pytam: a gdzie ofiara? Państwo musi bronić najsłabszych i odstraszać ewentualnych naśladowców – dodał.

Źródło informacji i cytatów: Polskie Radio

Zobacz też:

Kidawa-Błońska histeryzuje z powodu ustawy dyscyplinującej sędziów: prezydent nas zdradził, trójpodział władzy skasowano!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Zbigniew mówi

    Pieniadze byly – grunty byly – mieszkan brakuje na skale kilku nowych miast pomiedzy 6 duzymi obnizajac koszty drog: budowy i eksploatacji.

    Co przez 5 lat robil JK i ta jego Emilewicz? Mowili caly czas o technologiach – jakie byly za Gierka 480 tys mieszkan w rok a teraz?

    Moim zdaniem ten rzad Dudy jest rzadem depopulacji Polski – ukrainskim zadem.

    A Konfederacja?? A kosciol – tez developer od depopulacji??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.