Minister Ziobro zapowiada kasację ws. wyroku obniżającego karę dla gwałciciela i zabójcy trzylatka

Zbigniew Ziobro/ fot. screen
1

Sąd Apelacyjny w Łodzi zmienił wyrok dla gwałciciela i zabójcy trzylatka z 25 na 15 lat więzienia. Sędzia Krzysztof Eichstaedt uznał, że wyrok powinien był łagodniejszy, ponieważ „można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalny i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne”. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział kasację do Sądu Najwyższego.

ZOBACZ: Łódzki sąd zmniejszył karę dla gwałciciela i zabójcy trzylatka. Kuriozalne uzasadnienie wyroku

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ten wyrok jest skandaliczny. Nie ma możliwości odwołać sędziego, który wydaje tak skandaliczne wyroki, są oni niezależni, ale jako minister sprawiedliwości – prokurator generalny mam możliwość kasacji do Sądu Najwyższego i z całą pewnością taka kasacja wpłynie. Zachowania sędziów odbiegają od elementarnej wrażliwości, społecznego poczucia, ogromnej większości Polaków – powiedział Ziobro w programie Polskiego Radia „Sygnały dnia”.

Przygotowaliśmy zmiany w prawie, które zaostrzają odpowiedzialność karną za tego typu przestępstwa. Mamy do czynienia z małym dzieckiem, które w sposób okrutny zostało pozbawione życia i brak mi słów na tego rodzaju wyroki – powiedział Ziobro. – Mamy bardzo mocną tendencję, którą kiedyś rozpoczął prof. Zoll – dziś „obrońca sądów i sędziów” –  łagodnego traktowania bandytów. Ja pytam: a gdzie ofiara? Państwo musi bronić najsłabszych i odstraszać ewentualnych naśladowców – dodał.

Źródło informacji i cytatów: Polskie Radio

Zobacz też:

Kidawa-Błońska histeryzuje z powodu ustawy dyscyplinującej sędziów: prezydent nas zdradził, trójpodział władzy skasowano!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Zbigniew mówi

    Pieniadze byly – grunty byly – mieszkan brakuje na skale kilku nowych miast pomiedzy 6 duzymi obnizajac koszty drog: budowy i eksploatacji.

    Co przez 5 lat robil JK i ta jego Emilewicz? Mowili caly czas o technologiach – jakie byly za Gierka 480 tys mieszkan w rok a teraz?

    Moim zdaniem ten rzad Dudy jest rzadem depopulacji Polski – ukrainskim zadem.

    A Konfederacja?? A kosciol – tez developer od depopulacji??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.