Minister Ziobro powołał zespół śledczy ds. ukraińskiego zboża. Poseł Tyszka: „Zespół powinien przesłuchać premiera, ministra rolnictwa oraz ministra sprawiedliwości”

minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro/ fot. screen
4

W czwartek (13.04.2023) minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że zlecił utworzenie zespołu śledczego, który będzie badać „proceder nielegalnego wwozu do Polski zboża i innych produktów z Ukrainy oraz związanych z tym procederem oszustw, fałszowania dokumentów i innych przestępstw, które mogą mieć miejsce ze szkodą dla bezpieczeństwa żywieniowego Polski i polskich producentów, rolników i konsumentów”.

– Nie ulega wątpliwości, że zjawisko ma poważny charakter, naraża na szwank polską suwerenność i polskie bezpieczeństwo w obszarze żywnościowym – powiedział Ziobro.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Minister zaznaczył, że prokuratura już od lutego prowadzi śledztwo w sprawie sprzedaży tzw. zboża technicznego jako zboża spożywczego. – Ale uznałem, że konieczne jest powołanie dużego zespołu śledczego, który współdziałałby z innymi służbami: celnymi, skarbowymi, Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policją. Będzie więc to szeroki zespół. Chcemy też współpracować w ramach tego zespołu ze służbami weterynaryjnymi i sanitarnymi – podkreślił.

Śledztwo będzie prowadzić sześciu prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie pod nadzorem Prokuratury Krajowej.

Odnosząc się do informacji o powołaniu zespołu śledczego poseł Konfederacji Stanisław Tyszka napisał na Twitterze: W pierwszej kolejności zespół powinien przesłuchać: 1) Premiera, który w lipcu 2022 obiecał, że zboże z Ukrainy będzie tylko tranzytem; 2) Ministrów i wice rolnictwa z PiS i SolPol, którzy zaniechali kontroli; 3) Ministra sprawiedliwości, który bezczynnie na aferę zbożową patrzył.

Źródło informacji i cytatów: Facebook, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Putin ma niezły ubaw

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Oby tylko na obiecankach się nie skończyło? Liczę na Pana i zespół do tego powołany. Nie tylko zbożem należy się zająć ale drobiem i jajkami.

 2. Rebih mówi

  Tak, najlepiej jak sami sie zbadają i oczyszczą z wszelkich zarzutów. Może nawet stwierdzą w komunikacie końcowym, że za importem zboża z Ukrainy stał poseł Braun?

 3. Maciej mówi

  Cytując klasyka ” przepraszam bardzo, czy Pan chce nas przekonać tą farsą ? „

 4. Shadow mówi

  A gdzie ten pacan był do tej pory? Niczego nie widział, niczego nie słyszał, o niczym nie wiedział. To po co fajansie zajmujesz tak wysokie stanowisko i po co państwo polskie wydało kupę kasy na twoje studia. Tak na marginesie—- tyle samo wart, co reszta tej politycznej zgrai.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.