SKLEP-WPRAWO.PL

Minister Ziobro oburzony pobłażliwym wyrokiem dla dziennikarza „Newsweeka”: „Prokuratura złoży sprzeciw”

Zbigniew Ziobro/ fot. twitter
5

Sąd Rejonowy w Piasecznie wydał wyrok w sprawie dziennikarza „Newsweeka” Piotra N. , który w październiku 2017 r. potrącił na pasach kobietę. N. ma zapłacić 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki kobiecie, którą potrącił oraz pokryć koszty sądowe. Wyrok jest nieprawomocny.

– W ocenie wielu ludzi kara wymierzona przez sąd jest niewspółmierna do winy – powiedział  w rozmowie z „Super Expressem” prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wskazał, że Piotr N. nie miał uprawnień do prowadzenia auta, aktualnych badań technicznych samochodu i polisy ubezpieczeniowej.

– Takim zachowaniem okazywał rażące lekceważenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wypadki się zdarzają, ale Polacy oczekują, że prawo będzie równe dla wszystkich bez względu na to, czy sprawca to osoba znana czy nie. Wpływowy dziennikarz, który zresztą lubi moralizować, nie jest świętą krową. Dlatego prokuratura złoży sprzeciw od tego pobłażliwego wyroku – zapowiedział Ziobro.

Źródło cytatu: se.pl

Przeczytaj też:

Zmiany w kodeksie karnym. Kary za wszystkie przestępstwa będą się sumowały

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Maciej mówi

  Prawo sprawiedliwe dla wszystkich, chyba że akurat jedzie pani premier.

  1. Mandy mówi

   Albo Jarosław Wałęsa. Prawo o ruchu drogowym mówi, że wykonujący manewr zmiany pasa ruchu jest zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa WSZYSTKIM uczestnikom ruchu. „Seicento driver” może sobie pluć w brodę, bo gdyby przyjął mandat nawet i 500zł i 6 punktów, to byłoby już dawno po sprawie. To samo było z Wałęsą. Jechał swoim pasem ruchu( to nic, że z nadmierną prędkością), kobieta go nie zauważyła i została uznana za winną spowodowania wypadku drogowego.

 3. lol mówi

  W oligarchicznym społeczeństwie są równi (Polacy) i równiejsi (Żydzi i ich przydupasy, szabesgoje)

 4. Leszek mówi

  O joj. No przecież tak sprawiedliwie jest na świecie. Za słowo wiadomo na kogo (nawet prawdę) zawiasy za ucieczkę z miejsca no parę tysi. No przecież nie powiemy, że są równi i równiejsi. Przecież sędziowie są niezawiśli. Od 1944 roku ciągłość.

 5. Yoko mówi

  Bardzo dobrze Panie Ziobro, tych POwcow, PSL co osiem lat niszczyli nasza matke ojczyzne i nas rodakow zdrajcow Polski , wygnac na banicje zakaz wjazdu do kraju do trzeciego pokolenioa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.