Minister zdrowia w areszcie. Zakupił niemal 2,5 miliona więcej dawek szczepionek niż potrzebowano

fot. pixabay
7

Minister zdrowia Kirgistanu Alymkadyr Beishenaliyev został aresztowany pod zarzutem korupcji przy zakupie milionów szczepionek na Covid-19.

Początkiem czerwca kirgiskie siły specjalne zatrzymały ministra zdrowia Alimkadyra Beishenaliyeva za marnowanie publicznych pieniędzy na 2,4 miliona dawek szczepionek Covid-19, które były zupełnie niepotrzebne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W 2021 r. ministerstwo zdrowia wydało 1,5 mld som (18,8 mln USD) na szczepionki w tym czasie, kiedy kraj ten miał już w zasobach ponad trzy miliony i miał umowy na otrzymanie łącznie sześciu milionów dawek z Rosji, Chin, Kazachstanu i Azerbejdżanu w ramach pomocy humanitarnej.

Populację Kirgistanu szacuje się na prawie 6,6 miliona, a według rządowych statystyk jedynie 23 procent obywateli przyjęło co najmniej dwie dawki szczepionki. Z powodu nadmiernych zakupów ministra zdrowia prokuratura twierdzi, że ponad 240 000 dawek straciło ważność.

Zgodnie z informacjami podanymi przez OCCRP (Projekt Raportowania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji – konsorcjum ośrodków śledczych, mediów i dziennikarzy działających w Europie Wschodniej, na Kaukazie, w Azji Środkowej i Ameryce Środkowej) płatność za szczepionki została dokonana na zagraniczne konta bankowe. Prokuratura Generalna wszczęła siedem spraw karnych przeciwko Beishenalievowi – jedną za korupcję, dwie za domaganie się łapówek i cztery za nadużycie stanowiska i podpisywanie umyślnie nierentownych kontraktów.

Beishenaliev został mianowany ministrem zdrowia Kirgistanu w październiku 2020 r.

Zobacz także:

„Idioci i hochsztaplerzy zgotowali nam ten los”. Katarzyna Treter-Sierpińska o książce „Kowidowe getta” [WIDEO]

SZOK! Po dwóch latach minister Niedzielski zauważył nieprawidłowości na oddziałach kowidowych. Nowe zalecenia ws. hospitalizacji

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andrzej mówi

  A już myślałem że nasz 🙂

 2. MACIEJ mówi

  @ Andrzej
  Hah, ja też, ale naprawdę ciężko mi było uwierzyć, że to może chodzić o kogoś z ‘naszych’. 😉

 3. Shadow mówi

  Oni tacy nasi jak ci upaińcy co nas zasiedlają i doją i eski-mośki tak samo.To obce sprzedajne szmaty.

 4. Rebih mówi

  Standardem zachodniej demokracji jest bezkarność skorumpowanych polityków. Pamiętam, jak Janukowycz próbował rozliczyć grupę Tymoszenko.
  Cała europejska sitwa stanęła za Tymoszenko murem, a wystawianiu fałszywych dokumentów o rozlicznych i śmiertelnych chorobach Tymoszenko nie było końca…

 5. czarny mówi

  W normalnym kraju przestępcy idą do pierdla, a w Polsce dalej bezkarnie kradną miliony i pasożytują na społeczeństwie, a zamykane są babcie handlujące pietruszką na bazarze albo niepełnosprawni umysłowo zabierający batonika w sklepie.

 6. MAREK mówi

  W Polsce dziesiątki milionów dawek genetycznego badziewia za dużo oraz 200 000 ofiar zbrodniczych procedur i co i nic.
  Premier zdrajca i zbrodniarz dalej premierem, minister zbrodniarz niedzielski dalej ministrem z nagrodą “wizjonera zdrowia 2022”!!! W sondażach bardzo wysokie poparcie obywateli dla koalicji totalitaryzmu covid.
  Standardy Unii Europejskiej spełnione w 100%.

 7. Henryk mówi

  Oni nikogo nie zdradzają,bo są nie nasi i My nie jesteśmy ich.Oni wypełniają misję lucyferyczną,gdyż to są wnuki szatana.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.