Łukasz Szumowski pracował u boku Matki Teresy. To zdjęcie obiegło sieć! To pierwszy minister zdrowia darzony taką sympatią

10
SKLEP-WPRAWO.PL

Chyba jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby minister zdrowia był darzony tak dużą sympatią jak aktualny szef resortu prof. Łukasz Szumowski. Minister przekonał do siebie tysiące Polaków ze spokojem tłumacząc i podejmując właściwe kroki ws. koronawirusa, który zdominował debatę publiczną. W historii III RP absolutnie każdy minister zdrowia prędko tracił poparcie społeczne. W przypadku Szumowskiego jest odwrotnie. Dziś, po pojawieniu się w sieci jego nietypowego zdjęcia, zaskarbił sobie sympatię kolejnych Polaków.

Zdjęcie przedstawia Łukasza Szumowskiego u boku bł. Matki Teresy z Kalkuty. Okazuje się, że będąc młodym lekarzem, Szumowski wraz z żoną Anną udali się do Kalkuty, by pomóc wyjątkowej zakonnicy w spełnianiu samarytańskich uczynków. Posługiwali w Indiach w jednym z domów założonym przez Matkę Teresę. Młody Szumowski wspomniał wówczas, iż Matka Teresa nie była w żaden sposób separowana od chorych. Spotkanie wywarło na nim duże wrażenie. – To było jak oberwać obuchem w głowę. Takie silne oddziaływanie – relacjonował polityk. – Robiliśmy różne rzeczy – przyznawał Szumowski. – Mycie, karmienie, podawanie picia, a nawet różne drobne zabiegi medyczne. W Indiach takich ludzi są tysiące, jeśli nie miliony. Widok biednych rzadko robi na kimś wrażenie – opisywał Łukasz Szumowski. – Trzeba być świętym, jak Matka Teresa, żeby takim ludziom pomagać (…) To, co robiła Matka Teresa i co teraz robią jej siostry, to dla mnie cu

Po powrocie z Indii Łukasz Szumowski pracował w Instytucie Kardiologii. Później zdobył doktorat, a w wieku 44 lat został profesorem nauk medycznych. Jest autorem ponad 150 publikacji naukowych.

Zdjęcie pochodzi z tygodnika „Mały Gość Niedzielny” i zostało wydrukowane wiele lat temu. Odkopali je internauci.

Przeczytaj:

Prezydent wysłał samolot po polskich skoczków! „Dziękujemy. Nieoceniona pomoc!”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. baby mówi

  A ja sobie nie życzę, żeby za moje pieniądze przywozic milionerów, ktorych stać na wyczarterowanie samolotu. Cokolwiek robią, robią to wyłącznie dla własnych korzyści finansowych, dla kasy. Polska nic z tego nie ma. Zwłaszcza w dyscyplinie, którą na świecie uprawia może ze 100 osób. Zwycięstwa przy tak nielicznej konkurencji, nie mają znaczenia.
  Zawsze zgodze się na przywożenie do kraju wybitne umysły, a nie jakichś prostaków, zwłaszcza jednego, ktory jest wybitny tylko w robieniu głupich min.

  1. Marek mówi

   Baby masz rację, mógł te pieniądze przeznaczyć na bardziej szczytny cel, ale już chyba nas nie dziwi, że są pewne priorytety które są dla niego ważniejsze niż dla nas czyli piar bo to co robi to nie pomoc a kampania wyborcza.

 2. Piotr mówi

  Czy was pogięło? Jacku, w co Ty grasz? Ten facet właśnie podniósł 100-krotnie normy ma promieniowanie elektromagnetyczne nie bacząc na społeczne protesty.

  1. Jacek Międlar mówi

   Piszemy o tym jak minister Szumowski jest odbierany przez lwią część społeczeństwa, a nie o tym czy minister dobrze postąpił czy nie.

  2. popis out ! mówi

   Czy społeczeństwo wie o tym, że państwo PiS podniosło strokrotnie normę dla 5G, nie broni nas przed glifosatem i GMO, każe szczepić niemowlaki przed 6 miesiącem życia i wprowadza kolejne szczepionki dla małych dzieci, odmawia przetestowania (podobno) skutecznych procedur przeciwko sepsie, chce zrobić z Polski śmietnisko odpadów nuklearnych z innych państw itd itd itd?
   Jeśli Szumowski jest (podobno) świetnym lekarzem, to dlaczego nie leczy ludzi tylko zatrudnił się na stanowisku urzędnika?
   Czy Szumowski posługuje w domach pomocy w 3RP i nie jest w żaden sposób odseparowany od chorych?
   W 3RP są DWA MILIONY ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie – czy na Szumowskim robi to wrażenie?
   Jedno stare zdjęcie i jedna pudelkowa wypowiedź Szumowskiego ma to wszystko unieważnić?
   Proszę nie zamieniać wprawo.pl w propagandowy TVPiS i propisowski TVN.

   https://www.youtube.com/watch?v=OpOhBatL6XQ

 3. Andy mówi

  A powiem tak. A goowno miał do gadania z tymi normami. I tak był podnieśli, bo tak odgórnie kazano.
  Jak nie on to inny. To są rozkazy od wielkich braci i korporacji. Sprzeciwisz się, to cię nie ma

  1. Piotr mówi

   Skoro jest wzorem cnót, zawsze mógł się podać do dymisji.

 4. marju73 mówi

  Stara metoda legendowania swojaków. Przecież normalny i uczciwy człowiek nie przystąpi do żydopisu (POPiSu). A jeśli przystąpi zrobi szybko rozeznanie i odstąpi od nich.
  Ocieplanie wizerunku okupanta służy do łatwiejszego zoperowania (zniewolenia) narodu prowadzonego pod pozorem walki z epidemią.

 5. Greg mówi

  Powinien leczyc ludzi a nie papierki przerzucac w ministerstwie To rowniez moze zrobic dobry menadzer biegly w temacie Lekarze do lozek pacjentow od tego sa !!! Ministem obrony nie jest wojskowy a czy ministem zdrowia musi byc lekarz?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.