Minister zdrowia: „Nie ma powodu do terytorialnych zamknięć w Polsce z powodu koronawirusa” [WIDEO]

Łukasz Szumowski/ fot. Twitter
0

W poniedziałek (23.03.2020) minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił prognozy dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem w RMF FM Szumowski stwierdził, że nie można wyciągać optymistycznych wniosków z dotychczasowej niskiej liczby potwierdzonych zakażeń (649), ponieważ najgorsze jeszcze przed nami, a do końca tygodnia należy spodziewać się kilku tysięcy zachorowań.

Nie czuję powiewu optymizmu, raczej bardzo poważne 24-godzinne działania. Zabezpieczenie sprzętu, organizacja miejsc, gdzie ludzie mogą przebyć tę chorobę – stwierdził Szumowski. Jednocześnie zaznaczył, że nie ma podstaw do terytorialnych zamknięć w Polsce.

Gdybyśmy mieli tak duże różnice regionalne, jak miały Włochy czy Hiszpania wtedy uzasadnione są zamykania całych regionów. W Polsce mamy bardzo równomierne rozłożenie się osób zarażonych. Wiadomo, że duże skupiska miejskie Warszawa, Mazowsze czy Śląsk, tam jest więcej tych przypadków. To nie jest tak, że w jednym regionie Polski mamy bardzo dużo zakażonych a w drugim nic. Wtedy byłyby uzasadnione działania zamykające pewne obszary całkowicie – wyjaśnił minister.

Źródło informacji i cytatów: rmf24.pl

Zobacz też:

Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim wywołał burzę! Mówił o terminie wyborów i prowadzeniu kampanii [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.