Minister Sellin zapowiada utworzenie muzeum getta warszawskiego

fot. warszawa.fotopolska.eu
8

– W najbliższych tygodniach budynek dawnego szpitala dziecięcego przy ul. Siennej w Warszawie zostanie pozyskany na siedzibę planowanego muzeum getta warszawskiego – poinformował wiceszef MKiDN Jarosław Sellin podczas rozmowy w radiowej Trójce. W poniedziałek Sellin spotkał się w tej sprawie z ministrem Piotrem Glińskim i marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem.

Podczas spotkania rozmawiano o budynku dawnego szpitala dziecięcego przy ul. Siennej, który jest jednym z nielicznych oryginalnych budynków zachowanym się z terytorium getta. „Chcielibyśmy tam zbudować muzeum getta warszawskiego, które by upamiętniało to półmilionowe miasto polskich obywateli, którzy potem zostali wymordowani” – poinformował wiceminister.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Najpierw wydzierżawimy tę nieruchomość, potem być może nawet dojdzie do kupna” – powiedział Sellin. Ma do tego dojść w najbliższych tygodniach.

Źródło: pap

Przeczytaj i obejrzyj:

https://wprawo.pl/2018/01/31/szokujacy-film-getta-warszawskiego-zydowscy-policjanci-brutalnie-prowadza-swoich-smierc/

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. janek mówi

  .. i przekażemy w zarząd organizacji Żydowskiej?

  1. Ada mówi

   Nastały „świetne, patriotyczne czasy” na przejęcia …
   wszędzie powystawiać pomniki, tam wyrzucić siostry zakonne,
   ówdzie zbudować kolejne muzea, lotniska i co się tylko zamarzy –
   czyli – krok po kroku i my będziemy w rynsztoku!

 2. Waldemar mówi

  Jak na ministra Glińskiego to naprawdę orginalny pomysł.

 3. Robert B. mówi

  I co tam będzie pokazywał? Żydowską policję lejącą pałami? A może Judenrady, które ustalają, kto jedzie na śmierć, a kto nie, i to wszystko zgodnie z „żydowską etyką”, którą można oddać najkrócej tak: „Można poświęcić część, najlepiej tę „odtwarzalną”, czyli dzieci, dla reszty”. A może podejmie kwestię rachityczności powstania getcie? I powie wprost: żydostwo przyzwyczajone wielowiekowym pasożytnictwem w Europie liczyło, że flaki za nich wypruwać będą sobie jak zwykle goje. „Przecież tak zawsze było”…

 4. Zbulwersowany mówi

  Nie dbają o interes polski. Dbają o interesy żydowskie . Rozliczymy ich dokładnie ! Absolutnie nie zgadzam się nawet na 1 grosz dodatkowych inwestycji na żydowskie cele ! Polaków wysyłają albo na bruk, albo na przymusową emigrację, a Żydom napychają portfele. Karły moralne ! BASTA !

 5. PolishPolackski mówi

  A kiedy Muzeum Polaków Pomordowanych Przez Żydów?

 6. Pan Kracy mówi

  Wydzierżawimy, kupimy… My, czyli kto? Pan, pani, ci państwo, czyli z naszych podatków. A potem to muzeum trzeba ogrzać, ogólnie utrzymać. O co zakład, że najbardziej zainteresowani nie dołożą do tego złamanego szekla? Ogólnie „lepsza zmiana” w natarciu.

 7. Ayax mówi

  Jak tak dalej pójdzie , nie będzie kolejnych wyborów , ludzie będą już tak wk… ze nie pomogą nawet amerykańskie siły NATO

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.