Minister Niedzielski zapewnia, że każdy uchodźca z Ukrainy otrzyma pomoc medyczną. Szkoda, że Polacy nie mogą liczyć na to samo

minister Adam Niedzielski i wiceminister Waldemar Kraska/ fot. Twitter
32

W czwartek (24.02.2022) minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że Polska udzieli pomocy medycznej uchodźcom z Ukrainy. – Każdy obywatel Ukrainy, który w obawie o swoje zdrowie i życie przybędzie do Polski, może liczyć na dostęp do opieki medycznej. Pomożemy również rannym, którym nie będzie mogła pomoc strona ukraińska. W tych trudnych chwilach Polska będzie stała przy Ukrainie i jej obywatelach – napisał Niedzielski na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W piątek (25.02.2022) minister Niedzielski i wiceminister Kraska przeprowadzili wizytację w pociągu ratunkowym przeznaczonym dla 150 rannych, których ma transportować z granicy z Ukrainą.

W wywiadzie dla „Wirtualnej Polski” Minister Niedzielski powiedział, że rozważana jest opcja przekształcenia kowidowych szpitali tymczasowych w szpitale dla rannych Ukraińców. Poinformował też, że ministerstwo ma już listę 120 szpitali na terenie całego kraju, do których mogą trafiać poszkodowani. – W sumie szacujemy na ten moment, że możliwe byłoby przyjęcie kilku tysięcy pacjentów rannych w wyniku działań militarnych, w tym również ciężko rannych – powiedział Niedzielski.

Minister powiedział też, że „musimy być gotowi, by tym osobom udzielić najzwyklejszej pomocy medycznej, czy to z tak prozaicznych powodów jak choroby, czy wypadki”. – Każdemu musimy zapewnić choćby dostęp do lekarza – podkreślił.

Chorym i rannym należy zapewnić opiekę medyczną i nikt tego nie neguje. Ale szkoda, że Polacy nie mogą liczyć na taką samą troskę ze strony ministra Niedzielskiego. Sparaliżowanie służby zdrowia to jego „zasługa”, a efektem jest prawie 200 tysięcy nadmiarowych zgonów. Tymczasem Niedzielski lansuje się w pociągu ratunkowym i zapewnia, że każdy uchodźca z Ukrainy będzie miał zapewniony dostęp do lekarza. Polacy muszą leczyć się sami.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, wp.pl

Zobacz też:

Uchodźcy z Ukrainy będą wpuszczani do Polski bez kwarantanny i konieczności okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  W końcu ministrowie obecnego rządu mówią to do Polaków, którzy wszystko łykną i za wszystko zapłacą. Jak zwykle. Kupa szmalu pójdzie na pomoc dla sąsiadów, a potem się okaże, że jedynymi przyjaciółmi Ukraińców byli Niemcy i Rosjanie. Potem się powie, że Polacy pomagali, ale mogli więcej, a poza tym to mieli w tym interes. A w ogóle to powinni zapłacić, tym którzy przeżyli za warunki w jakich byli leczeni a tym co nie to rodzinom za brak skutecznej opieki 😉

 2. verizanus mówi

  Potem się też powie, ze Polacy źle się obchodzili z uchodźcami przez swój wrodzony antyukrainizm, że rozsiewali nieprawdę o Wołyniu, że banderowcy bronili biednych Ukraińców prze Polakami i wymuszać będą na naszych wnukach wstyd z tego powodu co będzie wstępem do odszkodowań. Oczywiście o Wołyniu 43, będzie tylko jedna zatwierdzona wersja tak samo jak o wojnie 2022 😉

 3. MAREK mówi

  Prezydent, premier, zbrodniarz niedzielski i reszta zdegenerowanych osób decyzyjnych w Polsce odmówiła i odmawia nadal natychmiastowej pomocy medycznej Polakom. Wprowadzili zbrodnicze procedury testowe, izolacyjne i segregacyjne doprowadzając tymi procedurami do śmierci 200 000 Polaków.

  Obecnie ci sami decydenci żerujący na podatkach Polaków, deklarują natychmiastową pomoc medyczną bez procedur wszystkim tylko nie POLAKOM!!!

 4. AMBROGIO mówi

  Ukraina od lat stawiała na przyjaźń z Niemcami .
  Niech tam jadą , i leczą się .
  Jaka szkoda , że w Polsce
  prezydentem nie jest
  E. Erdogan …!

 5. Rebih mówi

  To tylko jeden z dowodów, że Kraska i Niedzielski też nie wierzą w „straszną pandemię”. Ale robią posłusznie to, co każą im zwierzchnicy Morawickiego.

 6. Bury mówi

  Zakłamany,podły rząd współczujący obcym przybłędom

 7. W K mówi

  W roku Bandery kochać Ukraińca? Rząd warszawski jest na wskroś antypolski.

 8. tramp06 mówi

  ,Ten kołtun niedzielski działa wg otrzymywanych dyrektyw tak jak ten pieprzony rząd i prezydent żadnego z Polaków.J a mam przyjmować chlebem i solą baciarów którzy sa potomkami mordercó na Wołyniu,Podolu ,
  Zamojszczyżnie i Podkarpaciu.Zadna jebana władza nie zająknęła sie o tych bestialskich zbrodniach choćby jednym słowem od czasów wojna aż do teraz ,pamięć o bestialsko zamordowanych rodakach przez Ukraińców spływa jak woda po kaczce,a teraz wszyscy na urzędach liżą dupę Ukrainie a oni bezczelnie wypominają ,że Zachód im nie pomaga ani słowa podzięki POLSCE a nasza jebana władza nieba chce im przychylić.Oby pospólstwo o tym pamiętało przy najbliższych wyborach.

 9. Marcin Malik mówi

  Proponuję zwrócić uwagę na mapę Ukrainy. To szeroki kraj, a na zachodzie nie ma wojny. Przecież Ukraińcy mogą przerobić stadion Stepana Bandery w dodatkowy szpital.

  Polski Rząd chce tanich pracowników z Ukrainy. Zastanawiam się tylko, czy któryś z tych figurantów łudzi się, że wojna na Ukrainie może doprowadzić do odzyskania kresów? Czy oni myślą o 'przyjacielskiej interwencji’; oraz o zorganizowaniu referendum w sprawie przyłączenia Lwowa do Polski? Rosja proponowała Polsce taki plan. Ja myślę, że PISowi brakuje do tego charakteru, nawet gdyby Ukraińcy ze Lwowa oraz Rosjanie ich o to prosili.

 10. verizanus mówi

  @Marcin Malik. Nawet gdyby im na siłę wciskali, to bez zgody eskimosów, Berlina i Waszyngtonu nie ośmielą się wziąć 😉

 11. Halina mówi

  Mamy żydów, jankesów, brytoli i jeszcze Ukraińców. Najazd na Polskę w celu realizacji ustawy 1066. I choćby polskojęzyczni zdrajcy pół świata opłacili, to i tak Maryja jest Królową Polski.

 12. verizanus mówi

  @Halina. Problem w tym, że nie zawsze Polacy zachowują się jak Jej poddani. Gdyby Polacy byli wierni Bogu,zwłaszcza przez Maryje, byliby nie do pokonania (jak wynika chociażby z Biblii) nawet w obecnej sytuacji.

 13. Shadow mówi

  Nie potrzeba moralności, inteligencji, praktycznych umiejętności i chęci do pracy, wystarczy opętańczy pęd do pieniędzy i władzy, aby rządzić prawie całym światem. I taka oto nacja nie posiadająca żadnych pozytywnych cech, robi z narodami, co tylko jej wpadnie do tych zdemoralizowanych, demonicznych łbów, a jej sługusy związane pochodzeniem z tą nacją, choćby w Polsce, wykonują jej polecenia z wyprzedzeniem. Niszczą własne narody w imię dobrobytu i zachcianek tych parchatych sukinsynów.

 14. Marcin Malik mówi

  Im dłużej czytam komentarze Polaków, tym bardziej uważam że są oni opętani kultem słabości, winy i poddania, które promuje religia katolicka. Polacy lubią zawsze widzieć winnego w innych nacjach, jak np. w Żydach. Tak, Żydzi udowodnili że są nastawieni wrogo do Polaków, ale co z polską głupotą i naiwnością? Dlaczego Polacy, którzy tak nie znoszą Żydów, wybrali Żydówkę Maryję na królową Polski?

  Jeśli mamy patrzeć na tą kwestię w ten sposób, to Żyd jest 'twardym biznesmenem’ a Polak 'frajerem’. Powstańcie z kolan i zacznijcie liczyć na siebie, a nie na cud. Czasem 'nasze własne gówno śmierdzi najbardziej’. Znacie to powiedzenie?

  Zobaczymy jak Polacy zagłosują w następnych wyborach?????????

 15. verizanus mówi

  @Marcin Malik. Religia katolicka tego nie promuje. A kto powstrzymał mahometan pod poitiers w VIII w., pod Lepanto w 1571, pod Wiedniem w 1683, czy bolszewików w 1920 r. Wyznawcy buddyzmu?? Czy kto? A co ma wspólnego Matka Boża z wspólczesnymi eskomosami chazarskiego pochodzenia ? 😉

 16. verizanus mówi

  @Marcin Malik. Mój komentarz jako odpowiedź nie ukazał się (może jest w jakiejś moderacji). Więc z grubsza powtórzę (może ten się, ukaże albo okrojony wcześniejszy). Religa katolicka? Takie zarzuty? A kto powstrzymał mahometan pod Poitiers w VIII w., a kto pod Lepanto w 1571 r. wyznawcy voodoo? A kto pod Wiedniem, scjentolodzy? A bolszewików kto w 1920 r.? Zwolennicy potwora spagethi? A co Matka Boża ma wspólnego z współczesnymi eskimosami innuitami chazarskiego pochodzenia? 😉

 17. verizanus mówi

  Jak długo trwa moderacja na wprawo.pl? Już druga moja odpowiedż do Marcina Malika nie została opublikowana po długim czasie

 18. verizanus mówi

  Może po jakimś czasie te komentarze puszczą, jak już będzie wiadomo, że mało kto to przeczyta 😉
  P.S Chyba jednak portal w jakimś stopniu przejęli 😉

 19. Marcin Malik mówi

  @ Wszyscy.
  Zgadzam się że katolicy powstrzymali Turków pod Wiedniem, walczyli z komunizmem itd, ale to było dawno temu. Teraz zorganizowana religia o nazwie Kościół Katolicki to wg mnie skorumpowana organizacja, która dba o własny interes. Wg mnie całe chrześcijaństwo jest oparte na poczuciu winy, na cierpieniu, na nadstawianiu drugiego policzka, na klękaniu i wybaczaniu wrogom. Franciszek nie raz kłamał o pokojowych uchodźcach, promował słabość, i mył stopy muzułmańskim murzynom którzy zeszli z pontonów.

  Polska i Europa nie będą wyzwolone, dopóki Europejczycy nie zrozumieją że chrześcijaństwo to ideologia słabości. Muzułmanie i Żydzi nie mają takich problemów, dlatego że ich religie są oparte na sile, na wojnie, na walce o swoje. Polacy! Wy już więcej nie klękajcie, a gdy ksiądz Wam powie że to 'wasza wina, wasza wielka wina’, powiedzcie mu że wy się nie czujecie za nic winni. Wrogom można wybaczyć, ale na wszelki wypadek wróg musi się przede wszystkim bać.

  Wg mnie królową Polski nie jest Ani Maryja, ani ktokolwiek inny. Czy Polacy zawsze muszą mieć nad sobą władcę? Czystość krwi i honor Polaków to lepszy wybór.

 20. Jan Kowalski mówi

  Marcin Malik. Masz dużo racji. W oficjalnej narracji KK w Polsce ciągle wmawia się nam poczucie winy, abyśmy ciągle się poniżali i biernie poddawali się manipulacjom. Nawet Jezusa ciągle się poniża przedstawiając Go w takiej upokarzającej sytuacji. To żydowska a nie chrześcijańska, czyli Chrystusowa, opowieść. Jezus jest wielkim bohaterem, który dobrowolnie poświęcił swoje życie w imię swojej wiary i Prawdy. Tak samo po nim postąpiło być może miliony innych bezimiennych kobiet i mężczyzn. Ani On, ani nikt z Nich nie domaga się szczególnego uwielbienia i wiecznego niezaspokojonego długu wdzięczności przez tysiące lat. Wręcz przeciwnie, każdy z nas by zachował się tak samo. Oddałby życie w obronie swojej Ojczyzny , żony, dzieci, wiary i Prawdy.

 21. ==== MIŚ ==== mówi

  PiS jest rządzony przez Frankistów. Kaczyński, Morawiecki, Kamiński, Naimski, Kurski, Pereira i inni. Frankiści po prost.
  _ Aż dziwne że nikt o tym nigdzie nie pisze. _
  Co do katastrofalnego wpływu Frankistów, to mamy już długą, smutną tradycję: powstania listopadowe i styczniowe, i wiele innych spraw.
  _ Trzeba zacząć zwracać na to powszechną uwagę. _
  Mamy `Frankistowski` rząd i takież skutki.

 22. Damian mówi

  Zdrajcy! Panie Jacku tylko w Panu nadzieja. Niech Pan stworzy jakieś ugrupowanie, bo nie ma na kogo głosować.

 23. majka mówi

  Pociąg – widmo. Tam nie ma rannych. Helou!

 24. Iwona Łącz mówi

  To wszystko co się dzieje to jest nasza wina. Jesteśmy bardzo głupim narodem. Wierzymy we wszystko co nam się mówi i pokazuje. Straciliśmy instynkt samozachowawczy. Zginiemy, jak zawsze w historii. Nic więc dziwnego że ciężki będzie los tych którzy na przekór przeżyją.

 25. krzys mówi

  To bydlaki nie mam nic przeciwko udzielania pomocy obcym ale najpierw o własne dzieci powinna dbać matka. Niedzielskiemu i innym nie zapomnimy!!!

 26. Meg mówi

  Dokładnie! A my Polacy radźmy sobie sami! Tak jak już radziliśmy sobie do tej pory, bo przecież nikt nam w zdrowieniu nie pomagał..

 27. bolo mówi

  Proszę mówcie o tym wszędzie.Niech ta rządząca hołota odejdzie w niebyt więziennych cel.Tak nam plują w twarz .

 28. bolo mówi

  Politycy wokoło rzucają buńczuczne hasła i trzęsą się szabelki.Zapanowała jakaś proukraińska histeria . Wszyscy politycy licytują się kto jest większym ” Ukraińskim patriotą „, Poliniacy aż wychodzą ze skóry i na każdym kroku , w jakimś amoku wykrzykują swoją bezgraniczną i bezrefleksyjną miłość do Ukrainy hasłem :Sława Ukrainie. Aż mnie mrozi. Gdzie my mieszkamy ?
  A tymczasem nikt nie widzi że nam kolonizują Polskę .Trwa wielka akcja osadnicza.Obudźmy się.Proszę zauważyć że wszystkie partie są za imigracją.
  Przecież oni już czują i zachowują się tu jak u siebie .Zobaczcie jak to było: Nie dla 13 tyś emigrantów z Afryki i Azji (i słusznie) Ale 3 miliony Ukraińców już tak .Ale oni tu tylko do pracy .Tak mówiono.Od jakiegoś miesiąca -dwóch już jawnie mówią o osiedleniu. Co i tak dawno było faktem .Czy ja żyje w jakimś Matrixsie Kiedy i kto o tym zdecydował ? Mają więcej praw niż my .No to proszę: Szkoły,przedszkola,przyjęcia na studia bez egzaminu ,a na podstawie świadectwa ,stypendia, pomoc socjalną,ci którzy dostaną pozwolenie na pobyt stały dostają pomoc przez 12 miesięcy na zagospodarowanie .Czy nie jest dziwne że 3 miliony Polaków wyjechało bo nie ma pracy a chwilę później zjawili się oni .Mój kuzyn po powrocie z zagranicy dostał podwójne opodatkowanie .I to pomimo iż tacy ludzie lokują tu dość duże pieniądze i o nic nie proszą.Niestety następuje podmiana ludności i nikt nic nie mówi ani nie robi żeby to nagłośnić.Chwała za pomoc matkom i dzieciom ale mam wrażenie że odbije nam się to czkawką.

 29. Ewa mówi

  Bolo, sama esencja rzeczywistej prawdy, a nie mitologii. I ta buta, poczucie wyższości a i pogarda, Jesteśmy obywatelami drugiej kategorii, jak celnie przed tym przestrzega ksiądz Koczwara. Ale zawsze tak było- ludzi światłych, patriotów można określić na 30 procent, reszta to łykacze ścieków rozmaitych, pseudoopzycyjnych stacji. Właśnie otrzymałam b. nieprzyjemną reakcję na przesłanie zamieszczonego linku. A tu chodzi o totalne nas zniewolenie, a młody człowiek miota na tę treść kur..mi. Oj nie rokuje to dobrze. Polska idzie na przemiał. https://wolnosc.tv/grzegorz-braun-sprzeciw-wobec-pandemicznego-traktatu-who-koncerny-farmaceutyczne-najwyzsza-wladza-w-polsce-wideo/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.