Minister Mariusz Kamiński wnosi do MSZ o kontrolę Fundacji Otwarty Dialog.

fot. facebook
5

Bartosz Kramek, szef Rady Fundacji Otwarty Dialog, publicznie nawoływał do podjęcia działań mających na celu sparaliżowanie państwa i obalenie rządu Beaty Szydło. Na fb zamieścił apel „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!” zawierający instrukcję, jak doprowadzić do obalenia demokratycznie wybranej władzy przy pomocy metod pozaparlamentarnych.

Sprawą zajął się minister koordynator służb specjalnych, Mariusz Kamiński, który wczoraj wysłał do ministra Waszczykowskiego wniosek o przeprowadzenie kontroli działań fundacji. Szef MSZ jest uprawniony do przeprowadzenia takiej kontroli. ponieważ sprawuje ustawowy nadzór nad fundacją ze względu na jej działalność statutową.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie działania Fundacji oraz Bartosza Kramka, zasiadającego w jej władzach, budzą wątpliwości dotyczące naruszania statutu Fundacji, a nawet polskiego prawa. – wyjaśnił rzecznik prasowy ministra Kamińskiego, Stanisław Żaryn. Dodał też, że „tekst Pana Kramka został powielony przez Fundację, co rodzi podejrzenie, że działania Fundacji wykraczają poza statutowe zapisy”.

Członkiem Rady Fundacji Otwarty Dialog jest mec. Jacek Świeca, biznesowo powiązany z gen. Markiem Dukaczewskim, byłym szefem WSI i prezesem Stowarzyszenia „Sowa” zrzeszającym byłych oficerów WSI.

Oprócz Polaków członkami fundacji są obcokrajowcy, w tym Ukraińcy.

Źródło: wpolityce.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przebiśnieg mówi

  Typowa spychotechnika. To od czego jest Kamiński ? Od czego są organy ścigania ? Waszczykowski zapewne zamiecie sprawę pod dywan. Tutaj tylko była nadgorliwość w sprawach Rybaka czy Księdza Jacka Międlara, bo ściganie tzw antysemityzmu a nie antypolonizmu i antykatolicyzmu jest priorytetem władz okupacyjnych.

 2. Test24 mówi

  Jak Międlar „groził” niedorozwiniętej modlitwą, to wiedzieli, do kogo się zgłosić, ale jak kolesie grożą obaleniem rządu i krwawymi zamieszkami to „nic się nie stało”.

 3. Teryon mówi

  Sprawdźcie w KRS, czemu Mecenas Jacek Świecą wypisał się z fundacji kilka dni temu? Właśnie teraz gdy stało się o nim głośno.
  Przecież wspierał te fundacje i jeździł z nią na ukraiński Majdan?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.