Minister Maląg: „Jesteśmy przygotowani na przyjęcie nowej fali uchodźców z Ukrainy”

minister Marlena Maląg/ fot. screen
8

We wtorek (11.10.2022) minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła na antenie TVP, że Polska jest przygotowana na przyjęcie nowej fali uchodźców z Ukrainy. – Cały czas jesteśmy gotowi, nasze granice są otwarte i jesteśmy też przygotowani logistycznie na przyjęcie uchodźców. Gdyby taka potrzeba zaszła, to oczywiście obywatele Ukrainy, tak jak to było w lutym i przez cały czas, znajdą u nas wsparcie i miejsce, zarówno dach nad głową, jak i pracę – powiedziała.

– Oferujemy pracę jako możliwość stabilizacji, ponieważ mamy bardzo niskie bezrobocie w Polsce. Także jesteśmy gotowi i cały czas pod kontrolą jest sytuacja ewentualnego przybycia obywateli Ukrainy do Polski – zapewniła Maląg.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Minister przyznała, że przyjęcie uchodźców oznacza wydatki, ale „należy na nie spojrzeć w kontekście decyzji, jakie są podejmowane”. – Dzisiaj tocząca się wojna na Ukrainie, to otwarta wojna. Jest to nie tylko wojna o wolność Ukrainy, ale także o sytuację świata, Europy i Polski, która jest państwem przygranicznym – dodała.

– Można powiedzieć, że jesteśmy w awangardzie międzynarodowej troski o to, aby pomoc dla Ukrainy i odpowiednie sankcje były podejmowane. Przede wszystkim należy dążyć do tego, by wspomóc Ukrainę, aby mogła zakończyć tę wojnę – oświadczyła minister Maląg.

Jak widzicie Polska to tak bogaty kraj, że stać nas na wszystko. Tylko „ruskie onuce” marudzą, że wzięcie na garnuszek milionów Ukraińców doprowadzi nas do ruiny. A co tam! Raz się żyje. Drukarki w ruch i kasa sypie się drzwiami i oknami. A inflacja? A kto by się tym przejmował. Po nas choćby potop. Najważniejsze, żeby rząd mógł pochwalić się, że „jesteśmy w awangardzie międzynarodowej troski”. Sukces!

Źródło cytatów: TVP

Zobacz też:

Prezydent Przemyśla oskarżony o rasizm po nagłośnieniu problemu wyłudzania świadczeń socjalnych przez obywateli Ukrainy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Czy Ukraina 2 tygodnie temu nie pokonała Rosji? Telewizje naziemne nadające w Polsce znowu mnie okłamały?

 2. Wladca mówi

  Ta pani Malag to Zydowka?Bo podobna.

 3. Ewa-Maria mówi

  Dawno już zauważyłam że Polska stała się bardzo ’ bogatym’ krajem. Dokąd to nas zaprowadzi i doprowadzi? Najgorsze w tym wszystkim że zapomniano o repatriantach, którzy u schyłku życia tak usilnie pragnęli powrócić do Ojczyzny. Nie dane im to było. Banda rządząca ściągła hordy UPAińców na nasz obywateli koszt. Jeżeli Polacy się nie ogarną i nie przeciwstawią się rządzącym będzie to masakra dla nas wszystkich.

 4. Adam mówi

  Brawo Marlenka Maląg ! Rozdawaj , w końcu to nie twoje. Zapraszaj , w końcu u ciebie mieszkać to łajno nie będzie. I brawo tzw. Polacy. Dalej udawajcie , że wszystko dobrze. Polski już nie ma. Smutne ale prawdziwe.

 5. Xe mówi

  Oni są przygotowani, naród nie.

 6. sdda mówi

  …Polski nigdy nie było… od 1918 masz syjonistyczne polin, czyli II RP, więc o co kaman? całe zasrane życie poliniactwa, to robienie dobrze tym komu syjoniści wskażą… za pożycki i rolowanie długów… co się nie podoba?

 7. Jozef mówi

  MY narod nie chcemy ukraincow mordercow –bandery w POLSCE!
  Wynocha …

 8. veto mówi

  We mnie narasta nienawiść do partii pookrągłostołowych .2 lata temu nie wiedziałem co to takiego nienawiść.Teraz gore .Trzeba będzie ich kiedyś zlicytować,za te długi które robią przychylając nieba potomkom morderców naszych babć i dziadów .Byla akcja Wisła będzie akcja Bug

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.