Minister Gliński zapewnia, że SRPOOK otrzyma zaproszenie na 74. rocznicę wyzwolenia Auschwitz

Auschwitz / fot. youtube
3

„Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych otrzyma zaproszenie na obchody 74. rocznicy wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau. Z przedstawicielami Stowarzyszenia spotkali się w środę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński oraz wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Wicepremier Gliński podkreślił, że na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau nie ma zakazu wnoszenia polskich flag. Jedynym ograniczeniem mogą być względy bezpieczeństwa i porządkowe związane z organizacją uroczystości. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że uroczystości rocznicowe są zbyt ważnym wydarzeniem, aby wokół nich dochodziło do niepotrzebnych incydentów” – informuje Ministerstwo Kultury w komunikacie zamieszczonym na mkidn.gov.pl.

Dyrekcja Muzeum Auschwitz odmówiła zaproszenia członków SRPOOK na uroczystość wyzwolenia obozu argumentując, że dopuścili się oni niewłaściwego zachowania wobec byłych więźniów. Stowarzyszenie wystosowało w tej sprawie pismo do ministra Glińskiego wskazując, że zarzuty są nieprawdziwe, a „Muzeum posługuje się kłamliwymi, konfabulowanymi sformułowaniami nie popartymi żadnymi faktycznymi ustaleniami, a posiłkując się wyłącznie swoimi „opiniami” w sposób obraźliwy traktując członków naszego Stowarzyszenia”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Decyzja władz muzeum została cofnięta. Skoro zatem minister Gliński cofnął tę decyzję, logiczną konsekwencją byłaby dymisja dyrektora Muzeum Auschwitz, który swoim prowokacyjnym zakazem doprowadził do podgrzania atmosfery wokół rocznicowych obchodów wyzwolenia obozu. Tym bardziej, że dyrektor Cywiński ma już na swoim koncie kilka skandalicznych decyzji, w tym pominięcie rodziny rotmistrza Pileckiego podczas 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Wtedy Prawo i Sprawiedliwość domagało się dymisji Cywińskiego wskazując, że brak zaproszenia dla rodziny rotmistrza Pileckiego jest rzeczą haniebną. A jednak dyrektor Cywiński trwa na stołku i urządza kolejne antypolskie prowokacje. Komu to służy?

Przeczytaj też:

Absurd i hucpa! Izraelska gazeta „Haaretz” atakuje Muzeum Auschwitz. Muzeum atakuje uczestników Marszu Niepodległości

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Janusz I mówi

    Żydzi go już całkiem znienawidzą. Kolejne setki milionów na kirkuty i muzea i chodzenie w mycce chyba nie pomogą.

  2. f. mówi

    minister zadnej łaski Polakom nie robi!!! zadnej łaski nie robi on ludziom, których ojców, dziadków i krewnych w ogóle mordowali niemcy w Auschwitz!! Zydów mordowano w Birkenau!! nie rozumiem dlaczego dyrektorem Auschwitz jest zyd i do tego załgujący PRAWDĘ O AUSCHWITZ!! zyd który opluwa i obraża Polaków!! co to ma być!!!!??? dlaczego ten polakozerca, kłamca jest w Auschwitz dyrektorem!???!

  3. Krzysztof mówi

    gliński to 100-tu procentowy ŻYD i powinien z rządu wylecieć na zbity RYJ ! Nazwiska żydów piszę z małej litery , bo brzydzę się tymi PARCHAMI !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.