Minister Gliński niedowidzi? Pomniki Bitwy Warszawskiej w formie łuku triumfalnego były zgłoszone do konkursu

projekt pomnika Bitwy Warszawskiej/ fot. screen
6

W czwartek (27.02.2020) rozstrzygnięto konkurs na projekt pomnika Bitwy Warszawskiej 1920. Wygrał skręcony gnomon autorstwa Mirosława Nizio. Pomnik ma stanąć na pl. Na Rozdrożu, ale nie wiadomo, czy zostanie odsłonięty na 100-lecie zwycięskiego starcia z bolszewikami.

ZOBACZ: Skręcony obelisk zamiast łuku triumfalnego. Rozstrzygnięto konkurs na projekt pomnika Bitwy Warszawskiej 1920

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według rzymskiej sentencji o gustach się nie dyskutuje, ale po przedstawieniu projektu pomnika rozgorzała dyskusja na jego temat, przy czym przeważały głosy krytyczne.  Zwichrowana frytka jako upamiętnienie jednej z najważniejszych bitew w historii? Bez żartów. Przecież miał być łuk triumfalny! W odpowiedzi na krytykę minister Piotr Gliński zamieścił na Twiterze wpis, w którym stwierdził, że „w konkursie nie został zgłoszony projekt klasycznego łuku rzymskiego”.


Minister Gliński najwyraźniej ma jakieś problemy ze wzrokiem. W konkursie zgłoszono projekty łuków triumfalnych. Można je zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych przez portal gość.pl TUTAJ. Czyżby minister Gliński niedowidział? To trzeba iść do lekarza od oczu.


Źródło informacji: Twitter, Gość Niedzielny

Zobacz też:

Katarzyna TS: Komunistyczny bałach o wojnie domowej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. gucio mówi

  Pan radny Warszawy Mazurek Piotr dopatrzył się cyrkla masońskiego w figurze Matki Boskiej a nie widzi lewoskrętu w projekcie który został wybrany.””Masoński lewoskrętny obelisk -gnomon “od wywracania czasu na lewą stronę to jest OK???? To z obrazu Pana Jezusa też wychodzi cyrkiel masoński czy dwa promienie?

 2. szalom mówi

  Bo to jest kłamca i pachoł. Łuku nie dostrzegł a na remont polskich zabytków przeznaczył, czym chełpi się na Niezależnej Sakiewicza, “aż” 100 mln zł czyli równo tyle ile przeznaczył na pucowanie warszawskiego kirkutu.

 3. marju73 mówi

  Wtedy kiedy miał problem ze wzrokiem miał założoną jarmułkę.

 4. George mówi

  Panienko Przenajświętsza… Toć pergola ogrodowa ma więcej patriotycznego wyrazu! A swoją drogą podobieństwo do ogrodowej pergoli nasuwa się samo.

  1. M mówi

   Pan pewnie od lewoskrętu. Ta “pergola” zbudowana jest na solidnych filarach, na fundamencie kultury łacińskiej ,tradycji i rycerskich wartości takich jak :BÓG,HONOR i OJCZYZNA.
   Jak ktoś tu widzi cyrkiel ,to cyrkiel jest symbolem tworzenia i projektowania , masoni przywłaszczyli sobie ten symbol tak jak dziś lgbt przywłaszcza sobie tęcze. A pergola wygląda inaczej szanowny panie.

 5. Tomek mówi

  I któryś z tych łuków to jest, wg was, “klasyczny łuk rzymski”, o jakim pisał minister?:) Pewnie te z Matką Boską i masońskim cyrklem:):):)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.