Minister edukacji w Izraelu: „Deklaracja Izraela i polskiego rządu to hańba i przywracanie kłamstw!”

Naftali Bennet / Fot. Wikipedia
5

Wspólna deklaracja Izraela i polskiego rządu to hańba, przywracaniem kłamstw i szkodą na pamięci o Holokauście – napisał na Twitterze izraelski minister edukacji, a zarazem minister ds. Jerozolimy i diaspory, Naftali Bennett.

Oświadczenie opisuje rzekome systematyczne działania rządu polskiego na uchodźstwie i innych Polaków, w celu pomocy członkom narodu żydowskiego. Zapis ten nie jest zgodny z rzeczywistością. Polskie działania były nieliczne i nie miały charakteru centralnego – napisał Bennett i zaznaczył, że jako minister edukacji deklarację odrzuca całkowicie – napisał.

Naftali Bennett uważa, że Izrael powinien wycofać się z deklaracji, która – jego zdaniem – nigdy nie powinna mieć miejsca. Lepiej nie mieć żadnego oświadczenia niż popierać błędny dokument z podpisem rządu izraelskiego – pisze Bennett. PEŁNA TREŚĆ DEKLARACJI – KLIK

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli Netanjahu posłucha ministra edukacji w okupowanej Palestynie i wycofa się z deklaracji, z ustawy o IPN i wspólnego oświadczenia, które z punktu widzenia prawnego nic nie znaczy, zostanie tylko totalny wstyd i wielka plama na polskim honorze.

Źródło cytatów: Twitter

Przeczytaj także:

„Pozbyliśmy się ustawy nie dając Polakom nic w zamian.” Negocjował ustawę z polskim rządem, teraz nie zostawia żadnych złudzeń

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  To tak jak żydostwo krajowe pachtuje z żydostwem internacjonalistycznym ponad głowami Polaków. Jak długo jeszcze Polacy będą godzić się na żydowską okupację ? Czyżby większość Polaków to już zaawansowani niewolnicy czy też Polacy stanowią już tylko niewielką mniejszość narodową w Polsce, bo tertium non datur.

  1. Andrzej Józef mówi

   Pablo ogłoszenia matrymonialne, tak szczere wypadało by w Izraelskich gazetach?.

 2. Jacek mówi

  Jak widać,w wojennej zawierusze lepiej było ratować bezdomne psy i koty niż tych…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.