Minister edukacji w Izraelu: „Deklaracja Izraela i polskiego rządu to hańba i przywracanie kłamstw!”

Naftali Bennet / Fot. Wikipedia
5

Wspólna deklaracja Izraela i polskiego rządu to hańba, przywracaniem kłamstw i szkodą na pamięci o Holokauście – napisał na Twitterze izraelski minister edukacji, a zarazem minister ds. Jerozolimy i diaspory, Naftali Bennett.

Oświadczenie opisuje rzekome systematyczne działania rządu polskiego na uchodźstwie i innych Polaków, w celu pomocy członkom narodu żydowskiego. Zapis ten nie jest zgodny z rzeczywistością. Polskie działania były nieliczne i nie miały charakteru centralnego – napisał Bennett i zaznaczył, że jako minister edukacji deklarację odrzuca całkowicie – napisał.

Naftali Bennett uważa, że Izrael powinien wycofać się z deklaracji, która – jego zdaniem – nigdy nie powinna mieć miejsca. Lepiej nie mieć żadnego oświadczenia niż popierać błędny dokument z podpisem rządu izraelskiego – pisze Bennett. PEŁNA TREŚĆ DEKLARACJI – KLIK

Jeśli Netanjahu posłucha ministra edukacji w okupowanej Palestynie i wycofa się z deklaracji, z ustawy o IPN i wspólnego oświadczenia, które z punktu widzenia prawnego nic nie znaczy, zostanie tylko totalny wstyd i wielka plama na polskim honorze.

Źródło cytatów: Twitter

Przeczytaj także:

„Pozbyliśmy się ustawy nie dając Polakom nic w zamian.” Negocjował ustawę z polskim rządem, teraz nie zostawia żadnych złudzeń

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  To tak jak żydostwo krajowe pachtuje z żydostwem internacjonalistycznym ponad głowami Polaków. Jak długo jeszcze Polacy będą godzić się na żydowską okupację ? Czyżby większość Polaków to już zaawansowani niewolnicy czy też Polacy stanowią już tylko niewielką mniejszość narodową w Polsce, bo tertium non datur.

  1. Andrzej Józef mówi

   Pablo ogłoszenia matrymonialne, tak szczere wypadało by w Izraelskich gazetach?.

 2. Jacek mówi

  Jak widać,w wojennej zawierusze lepiej było ratować bezdomne psy i koty niż tych…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern