Minister Czarnek przeciw obowiązkowemu szczepieniu nauczycieli: „Nie stać nas na to, żeby 19% nauczycieli nie pracowało”

minister edukacji Przemysław Czarnek/ fot. screen
11

W czwartek (9.12.2021) minister edukacji Przemysław Czarnek odniósł się do zapowiedzianego przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego obowiązku sczepień dla nauczycieli, który ma być wprowadzony od 1 marca 2021 roku.

ZOBACZ: Powstają „kowidowe getta”! Rząd wprowadza obowiązek szczepień! Zapewnia, że „obowiązek to nie przymus”, ale niezaszczepiony wyleci z pracy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Nie jestem entuzjastą przymusowych szczepień, a już w ogóle nie jestem entuzjastą tego, żeby przymuszać tylko niektóre grupy osób i niektóre zawody – powiedział minister w rozmowie z red. Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM. Czarnek poinformował, że ponad 80% nauczycieli jest zaszczepionych.

– Będę dyskutował z ministrem Niedzielskim, dlatego że nas nie stać na to, żeby 19% nauczycieli, albo nawet 15% – jeśli nie zechcą się zaszczepić – nie pracowało w szkole. To jest niemożliwe. Dlatego potrzeba wielkiej rozwagi w podejściu od 1 marca – podkreślił minister.

Zapytany, czy obowiązek szczepień dla nauczycieli będzie przepisem fikcyjnym, zastrzegł, że nie on go wymyślał i należy o to pytać ministra Niedzielskiego. – Nie ma mowy, żeby nauczyciele w jakikolwiek sposób tracili pracę w szkole, bo nas nie stać na to, żebyśmy od 1 marca mieli 10, czy 15% problemów kadrowych w szkołach. To jest po prostu niemożliwe – stwierdził Czarnek. – Dlatego musimy wypracować odpowiedni konsensus – podkreślił.

Źródło cytatów: Rozmowa RMF

Zobacz też:

„Idioci i hochsztaplerzy zgotowali nam ten los”. Katarzyna Treter-Sierpińska o książce „Kowidowe getta” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  A 20% pielęgniarek, lekarzy, ratowników medycznych? Już są braki, o służbach mundurowych nie wspomnę. I aby to było TYLKO 20%. Do zwolenników szczepień pytanie : DLACZEGO PRACOWNICY FIRM FARMACEUTYCZNYCH PRODUKUJĄCYCH SZCZEPIONKI SIĘ NIE SZCZEPIĄ?

 2. AS mówi

  Koncesjonowany kontestator. Mówiąc potocznie tzw. ustawka. Rzekomy minister rzekomo jest przeciw i „będzie rozmawiał” z kolejnym, jeszcze lepszym realizatorem dawno przyjętego planu. Kto nie kuma, temu i tak już nic nie pomoże, ten kto wie o co chodzi mówi, że Wielki Reset. Agenda 2030, wielka depopulacja, wielki kryzys. Niestety to po prostu końcowy etap realizacji Protokołów sprzed ponad 100 lat. Szatańsko cwanych i niesłychanie trudnych dla gawiedzi i do czytania i do zrozumienia. Kiedyś Francis Galton napisał, że 1 na 4000 z populacji to jednostka wybitna, reszta to bardzo przeciętni osobnicy i tzw. kretyni. Coś w tym jest. Niejaki Platon był uprzejmy zauważyć, że demokracja to „rządy głupców”. Jej zwolennicy głoszą, że podobno nie wynaleziono mądrzejszej ani lepszej formy rządów. Akurat. Tak kończą się rządy naiwnych, grzecznych, nadstawiających drugi policzek pożytecznych idiotów, którym cwani i sprytniejsi pozwalają „wybierać” w „wyborach” spośród siebie.

 3. okl mówi

  Zainstalujcie aplikację Telegram na telefonie (odpowiednik yt, i wpiszcie hasło co niemieccy patolodzy znależli w szczczepionce. Naprawdę trzeba być idiotą aby nie rozumieć, że te tzw szczepionki na covid nie działają. Inaczej po „oststniej prostej” byłaby ziemia obiecana w postaci normalności. Tymczasem polskojęzyczni naziści z PiSu jasno przekazują to co im pisza nazistowscy mocodawcy z davos i bazylei. Ich zdaniem nie ma powrotu do normalności. Oni chca stworzyć totalitarny system przymusu oparty o najnowsze technologie. czyli taki światowy obóz koncentracyjny. A poza drutami świat dla elity. Czyli dla tych zwyrodnialców ze światowych korporacji banksterskich. Oni uważają, że ludzie sami nie są w stanie stworzyć własny świat na własnych zasadach. mylą się. to oni potrzebują niewolników, którzy będą rozwijać technologie. sami są zerem do kwadratu. Stworzyli system zadłużający ludzi i tym samym liczą na to, że ten wirtualny dług coś znaczy. znaczy tyle co oni sami, czyli zero.

 4. AS mówi

  W ostatnich zdaniach zahaczasz o „Atlas zbuntowany” Ayn Rand – ale kto o tym słyszał? Piszesz „mocodawcy z Bazylei” – ale kto wie o kogo ci chodzi? Mądrej głowie wystarczą myśli pomiędzy wersetami, ale przeciętnego oglądacza „Tańca z gwiazdami” nie wykształcimy, nawet gdybyśmy ich prosili i błagali, żeby zrozumieli o co idzie. Oni będą dziękować swoim oprawcom, że ci pozwolą pochować ich w trumnie, a nie wrzucą do doła z wapnem. Wybito elity w każdym Narodzie, nie tylko Polskim (specjalnie z dużej litery przymiotnik), przemieszano z bydłem, zaniżono poziomy naukowo-percepcyjne do liczenia pieniędzy. Trzeba 200 lat, aby to naprawić od podstaw. Pozdrawiam

 5. Rebih mówi

  Wielki szacunek dla ministra Czarnka. Początkowo myślałem, że jego mianowanie było tylko zabiegiem marketingu politycznego mającym na celu pokazanie, że PiS ma coś wspólnego z centrum czy z prawicą, ale przy wszystkich ograniczeniach i powiązaniach politycznych, min. Czarnek konsekwentnie próbuje powstrzymać obłęd trójkąta Kaczyński-Morawiecki-Niedzielski.

 6. Halina mówi

  „Wyszczepiają” medyków, nauczycieli i wojsko, żeby nie leczyli, nauczali i nie bronili Polaków w „polin”.

 7. anonim mówi

  To jest chyba jedyny minister, który się przeciwstawia temu żydowskiemu obłędowi segregacyjnemu. Obawiam się jednak, że żydoterroryści będą chcieli go usunąć z urzędu, tak jak usuneli Ministra Rolnictwa J.K Ardanowskiego, który nie zgadzał się na niszczenie polskiego rolnictwa ideologią zakazu hodowali zwierząt. Podobnie było też z Ministem Szyszko, który przeciwstawiał się grabierzy Lasów Państwowych.

 8. Shadow mówi

  @Anonim— nie bądź naiwny, ten typ jest wystawiony przez pis-gniętych po to, aby uśpić czujność społeczeństwa. I do tej pory nie zrobił nic dobrego dla szkolnictwa. W szkołach na całego hula przymus i dyskryminacja.

 9. Ola mówi

  Panie ministrze Czarnek jesteśmy zawiedzeni pana praca na rzecz Polski.

 10. Rebih mówi

  @Shadow Przymus i dyskryminacja? Z jakiego powodu? Bo jeżeli z powodu szczepień, to mogę tylko powiedzieć, że tak jest na pewno tam, gdzie niezaszczepieni nie mają ochoty angażować się w życie szkoły np. przez kandydowanie do Rady Rodziców. Nieobecni nie mają głosu. Tak zawsze było i tak jest.
  Tymczasem nawet obserwując sukcesy neo-marksistowskiej lewicy widać, że nawet małą, ale aktywna grupka może zdominować leniwą większość.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.