Międzynarodowy Komitet Oświęcimski domaga się zawetowania ustawy o IPN

fot. youtube/Christoph Heubner
6

Nowelizacja ustawy o IPN czeka na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. „Mamy nadzieję, że prezydent RP Andrzej Duda odmówi poparcia ustawy w obecnej formie”- napisał w czwartkowym oświadczeniu wiceprezydent Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej Christoph Heubner.

„Ta ustawa instrumentalizuje jednak pamięć o Auschwitz dla przejrzystych politycznych zamiarów obecnego polskiego rządu.  (Ustawa) szkodzi dialogowi  naukowców, polityków i osób interesujących się historią na świecie, którzy z sympatią i uznaniem śledzą ważne prace wykonywane przez polskich historyków i muzeum Auschwitz-Birkenau” – pisze wiceprezydent MKO.  Twierdzi, że ustawa „niszczy zaufanie i nie doprowadzi do niczego dobrego”.

Christoph Heubner (ur. 1949, pisarz) został powołany do MRO w czerwcu 2004 przez ówczesnego polskiego premiera Marka Belkę. W 1998 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W styczniu 2005 uhonorowany przez Prezydenta RP Oficerskim Krzyżem Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej.

Międzynarodowy Komitet Oświęcimski to związek ocalałych z Auschwitz i ich organizacji. Międzynarodowy Komitet Oświęcimski zrzesza organizacje, fundacje i ocalałych z Holokaustu z 19 państw. Siedziba MKO znajduje się w Berlinie. Obowiązki prezydenta MKO pełni Roman Kent, który po Holokauście wyemigrował do USA.

Źródło: dw.com, auschwitz.info

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Wiadomo już po co jest ten międzynarodowy komitet kapo. Wiele wskazuje na to, że te 67 mld (teraz już pewnie dużo więcej) i tak będziemy musieli wybulić i tak. Oni od dawna krzyczą o swoich „prawdach”, a my te kłamstwa ignorujemy aż robi się za późno. Nie wiem na co liczą ci co nawołują do ignorowania ataków wrogów, na to że prawda sama tak od razu się obroni, że generalnie ludzie na świecie są mądrzy i widzą?

 2. Zdzisław mówi

  Diabeł ogonem w muzeum dzwoni

  1. Ada mówi

   Siedziba Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego znajduje się w NIEMCZECH – w Berlinie…..,
   Obozy Oświęcim – Brzezinka są NIEMIECKĄ pozostałością w POLSCE….,. Ocalałych przedstawicieli poszczególnych 19 państw reprezentuje w obiekcie przedstawicielstwo żydowskie……,
   Obóz Oświęcim jako taki powstał i funkcjonował przez określony czas
   z przeznaczeniem do likwidacji POLAKÓW……,
   Brzezinka przyjmowała transporty z ludnością żydowską i nie tylko…..,
   Niewątpliwie jest to zespół obozów o dwuczłonowej nazwie
   Oświęcim – Brzezinka.
   Postawię jednak takie proste trzy tylko pytania:
   – w czyim władaniu jest obecnie ten obiekt?;
   – kto zakazał Mszy i Hymnu Polski?;
   -kto ponosi koszty utrzymania obiektu, w tym również całego personelu?.
   Nie wszyscy to rozumieją.

 3. Spostrzegawczy mówi

  To zwykli szmalcownicy, bo chcą zakłamać prawdę.

 4. Zbulwersowany mówi

  Jak słyszę „międzynarodowy” to od razu kojarzę taki twór z żydostwem. Czy tam jest choćby jeden prawdziwy Polak ?!

 5. D mówi

  MKO, czy tam jest wsrod nich choc jeden Polak??? Na pewno nie!!! Ponad sto tysięcy Polakow zostalo zabitych w Auschwitz i Polacy bez przerwy upodlani przez media swiatowe gdzie wszędzie zydzi mają swoje udziały albo są ich włascicielami!!My Polacy potomkowie zamordowanych w Auschwitz Poalkow i nasi rodzice, dziadkowie ktorzy holokaust Polaków w Auschwitz przezyli, żadamy Ustawy o IPN! Zydzi bezprawnie zawłaszczyli Auschwitz! To Polska łozy miliardy na utrzymanie obozu, to Polacy potomkowie zamordowanych w Auschwitz Polakow skladają się na finansowanie tego muzeum Auschwitz! A zydzi NIE dając ani centa umiescili tam swoich ludzi jako obsługę począwszy od dyrektorów itd. Wyrzucili żydzi mieszkające od ponad stu lat siostry zakonne Betanki!! Zydzi wywali chrzescijanskie Krzyze, znaki religijne Polakow zamordowanych w Auschwitz i NIE pozwalają odprawiac mszy swiętych za Polakow zabitych przez niemcow w Auschwitz!!! MKO powinna się WSTYDZIĆ HAŃBIĄC PRAWDĘ!!! Siedzibę sobie MKO umiescił na terenie SWOICH OPRAWCÓW ! Gdzie wy MKO macie honor!!???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.