Miasto wysadzone gwiazdami Dawida, czyli „fantazje” burmistrza Wrębiaka [WIDEO]

Burmistrz Jerzy Wrębiak i nasadzone żydowskie gwiazdy
12

We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy na portalu o poruszeniu wśród mieszkańców Brzegu (woj. opolskie) w związku z wysadzoną w ich miejscowości wielką gwiazdą Dawida. O komentarz w sprawie poprosiliśmy wtedy burmistrza miasta Jerzego Wrębiaka (film na dole), który niezwykle pokrętnie tłumaczył obecność symbolu żydostwa w centrum Brzegu, najpierw udając zaskoczonego, a potem wskazując na kooperację z Opolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, do którego nas odesłał. Dziś (30 stycznia 2020) nie dość, że mamy odpowiedź OWKZ, który burzy – jak się okazało – okraszoną kłamstwami narrację Wrębiaka, to w mieście pojawiła się kolejna żydowska gwiazda, której postrzeganie burmistrz nazywa „kwestią fantazji”.

– Pierwsze słyszę od państwa. Natomiast skojarzenia można mieć różne. Mieliśmy sytuację meczu piłki nożnej na naszym stadionie, a kibice wnieśli herb, o którym mówił Pan premier (herb Brzegu – przyp. red), po czym UEFA zgłosiła nas, że my propagujemy hasła nazistowskie, bo ktoś stwierdził, że to jest hakenkreuz na trybunach, więc myślę, że także państwo macie nietrafione skojarzenia – we wrześniu ubiegłego roku dla wPrawo.pl powiedział Jerzy Wrębiak. – Ilu nas jest każdy będzie miał inne skojarzenia – kręcił burmistrz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do rewelacji Jerzego Wrębiaka odniosła się Elżbieta Molak, Opolska Wojewódzka Konserwator Zabytków, z której pisma wynika, że burmistrz, albo świadomie mijał się z prawdą, albo nie panuje nad tym co dzieje się w zarządzanym przez niego mieście. Na zadane przez nas pytanie o możliwość przekształcenia kompozycji z gwiazdy Dawida na chociażby brzeską kotwicę Wrębiak odpowiedział, że zmianą może zająć się tylko i wyłącznie „osoba uprawniona”, czyli „specjalista-ogrodnik”. Tymczasem według tego co napisała Molak, burmistrz nas okłamał.
– OWKZ wydaje pozwolenia na podstawie kompletnego wniosku złożonego przez właściciela nieruchomości lub jego pełnomocnika – czytamy w nadesłanym piśmie. – Jednocześnie informuję, że wszelkie pozwolenia, dokumentacja projektowa związana z inwestycjami na terenie parków w Brzegu jest w posiadaniu właściciela nieruchomości, czyli gminy Brzeg. Oznacza to, że jeżeli miałoby dojść do zmiany kompozycji nasadzeń, musiałoby się to odbyć za zgodą burmistrza Wrębiaka, do czego ten nie miał odwagi przyznać się przed kamerą.

Ponadto burmistrz Brzegu stwierdził, że tego typu nasadzenia tworzone są pod okiem „specjalistów-ogrodników” przy współpracy z OWKZ. Tę opowieść Wrębiaka, który najwyraźniej próbuje umyć ręce od nasadzonej żydowskiej gwiazdy, także zdementowała Elżbieta Molak.
OWKZ nie projektował nasadzeń roślinności, nie współtworzył, ani nie brał udziału w tworzeniu projektu nasadzeń drzew i krzewów na terenie brzeskich parków – czytamy w piśmie OWKZ, którego treść wskazuje na to, że gwiazdy Dawida w Brzegu są owocem jakichś niezrozumiałych fantazji burmistrza, głupoty lub lobbingu, któremu ten ulega.

Jednak i sam OWKZ nie jest bez winy. W odpowiedzi na zadane przez nas pytanie ws. „odtwarzania roślinności” organ wojewódzki odpowiedział, że obecna kompozycja jest historycznym odtworzeniem nasadzeń sprzed lat, na co w rozmowie z nami także wskazywał burmistrz. Na „dowód” tego w nadesłanym piśmie załączono archiwalne ryciny, z których ma wynikać, że gwiazda Dawida jest odwzorowaniem kwiata (na zewnątrz kompozycji – rycina po lewej) tudzież ośmioramiennej gwiazdy (wewnątrz kompozycji – rycina po lewej). Zaiste…

Dziś (30 stycznia 2020) nie dość, że na jaw wyszły kłamstwa Wrębiaka, a gwiazda Dawida przy Zamku Piastów Śląskich pozostała nietknięta, to w mieście, tuż obok Sądu Rejonowego i Zakładu Karnego, pojawił się kolejny, jeszcze większy symbol żydostwa (co prawda, z delikatnie wykrzywionymi ramionami, ale myślę, że nieświadoma przysługa ogrodników). Czemu to ma służyć? Budowaniu fałszywego wrażenia, że polskie miasto powiatowe jest częścią Rzeczpospolitej dwóch narodów: polskiego i żydowskiego, do czego próbują nas przekonać niektórzy politycy? Czy w polskiej kulturze brakuje symboli, które znalazłyby swoje miejsce w przestrzeni publicznej? Burmistrz Brzegu twierdzi, że to co się komu kojarzy to jest kwestia fantazji. Z czym zatem ma nam się kojarzyć pozbawione zdrowego rozsądku, ogrodnicze płaszczenie się przed obcymi kulturowo Żydami? Panie Burmistrzu: Tu jest Polska, nie Izrael.

Obejrzyj także:

[WIDEO] „Niepełnosprawny? Nie żałujesz, że żyjesz?” Pikieta w obronie życia i skandaliczna reakcja przechodnia. Pełna relacja

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. maciek mowi . mówi

  Dzieki wam redaktorzy ” w Prawo PL.” ze demaskujecie te zydoskie lajdactwo w promowaniu nie
  naszej Chrescijanskiej kultury ale te plemienna narzycana nam tu zyjacym , prawie na sile przez
  roznych zamaskowanych zdrajcow udajacych ze nic sie nie stalo ale ” gwiazdy ” tego przekletego plemienia sa !
  Nie dopuszczajmy by ta badna przybyszy narzucila nam swoja talmudyczna narracje I gonmy ich z Polski
  bysmy nie stali sie kolejna Palestyna a te gwiazdy sami powinnisy przerobic w inne symbole I tyle !

 2. ikss67 mówi

  Mam nadzieję, że lokalni mieszkańcy zgłoszą sprawę do sądu. To niedopuszczalne aby symbole religijne były bezprawnie umieszczane w przestrzeni wspólnej. To samo dotyczyłoby krzyża. Jakieś prawo chyba wszystkich obowiązuje? Tłumaczenie zbiegiem okoliczności tego symbolu, żenada. Pan burmistrz zwyczajnie się moim zdaniem umizguje, może jest początkującym masłonem w zrycie zrytegoberetu?

 3. tuszyn mówi

  Wrębiak nie jest taki głupi!! O nie!!! Jak już kaganat polin objawi oduraczonym tubylcom swoje powstanie to pan Wrębiak jakąś fuchę w Judenracie dostanie albo nawet oficerski etat w miejscowym ordnungsdienst

 4. karol mówi

  1-Heksagram – okulstyczny symbol na fladze Izraela – geneza. 2-Gwiazda Dawida (Tarcza Dawida) – symbol judaizmu? 3- 4 Historia Żydów Gwiazda Dawida Lektor PL. 4-Historia Żydów Gwiazda Dawida cz 1-2. 5-Gwiazda Dawida Czyli okulstyczny Hexagram – Prawdziwe pochodzenie cz 1-2. 6-Jestem Izraelem Cała prawda o judaizmie – żydach. 7-Jeniec Auschwitz Mówi Prawdę o Żydach. YOU-TUBE

 5. andy mówi

  ludzie i ludziska poczytajcie o CHAZARACHkiedy powstli , skad przyszli i gdzie zamieszkali…co mowi PISMO SWIETE o nich nazywają się Żydami, lecz nimi nie są” (por. Ap 2, 9; 3,9). Żydami Nowego Testamentu są bowiem ci, którzy uwierzyli, iż to Chrystus Pan jest obiecanym przez proroków Starego Przymierza Mesjaszem. Ci zaś, którzy wyznają współczesny „post-Chrystusowy” judaizm, w istocie nie powinni być nazywani Żydami.

  1. karol mówi

   khazaria.com

 6. W K mówi

  Żydom należy przypomnieć, że o swoje państwo położone w Palestynie walczyli przez kilka tysięcy lat, że powinni okazać wdzięczność swoim przodkom i wrócić do korzeni zabierając ze sobą na pamiątkę każdy po cegle z niemieckiego obozu koncentracyjnego znanego pod nazwą KL Auschwitz.

  1. AS mówi

   Oni nie są nawet Żydami. Nigdy nie mieli i nie mają nic wspólnego z potomkami Abrahami. To Chazarowei, których w X wieku rozbito jako królestwo o wybitnym darze do złodziejstwa, handlowania niewolnikami z sasiednich krajów, oraz oszustwa. Przez kilka wieków napadali na kupców z Jedwabnego Szlaku, aż wreszcie Świetosław, książe kijowski ………………………………..

 7. ghyj mówi

  Co za tupet!!!Tęskni-niech wraca do korzeni!!!

 8. AS mówi

  Wie chłop jak zostać w przyszłości prezydentem Warszawy a może nawet naszego biednego i jak mówi jeden ze znanych redaktorów, nieszczęśliwego kraju. Przy takim wyczuciu trendu może zostać też piosenkarzem, aktorem lub pisarzem. Może zostać reżyserem i otrzymać Oscara, albo Nobla do wyboru.
  Jak zemrze może mieć wszędzie pomniki. Nawet mogą go ogłosić świętym. Co zechce. Gdyby ktoś zechciał wyciągnąć mu jakieś złodziejstwo, kurupcję, pedofilstwo czy inne kurewstwo, może słono za to zapłacić. Bardzo słono.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.