Miał być budżet bez deficytu, a będzie największy deficyt budżetowy w historii: 109,3 mld złotych!

premier Mateusz Morawiecki/ fot. Facebook
18

W czwartek (20.08.2020) rząd przyjął projekt nowelizacji budżetu na 2020 rok. Zapisany w nim deficyt budżetowy wyniesie 109,3 mld złotych wobec zakładanego wcześniej zerowego deficytu.

– Rząd dostosowuje budżet państwa na 2020 r. do sytuacji związanej z wybuchem pandemii COVID-19. Rozprzestrzenianie się koronawirusa przyczyniło się do największego kryzysu gospodarczego ostatnich lat, który wpłynął na gwałtowne wyhamowanie aktywności gospodarczej w Polsce i innych krajach dotkniętych pandemią – wyjaśniono w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według rządowych założeń PKB w 2020 roku skurczy się o 4,6 proc., przeciętne zatrudnienie obniży się o 2,4 proc., bezrobocie wzrośnie do 8 proc., a inflacja zwiększy się do 3,3 proc. Jednocześnie rząd prognozuje wzrost płac w gospodarce narodowej o 3,5 proc. Szczegóły projektu TUTAJ.

Mamy NAJWIĘKSZY deficyt budżetowy w historii – 109,3 miliarda złotych! Jeszcze na początku roku rząd chwalił się budżetem bez deficytu. Już wtedy ekonomiści mieli wiele obiekcji co do tego hasła i wykazywano, że to nic innego jak zwykły chwyt PR-owy. (…) Poseł Janusz Korwin-Mikke już na początku lat ’90 apelował o wprowadzenie zakazu uchwalania budżetu z deficytem i przewidział, że kolejne rządy będą zadłużać nas na potęgę. Od tamtego czasu kolejne ekipy z „bandy czworga” żerują na naszym państwie, podwyższają kolejne podatki a przy tym zadłużają przyszłe pokolenia Polaków! – komentuje Konfederacja na Facebooku.

PiS zapowiadał, że w tym roku będziemy mieć pierwszy w historii budżet bez deficytu. Dziś rząd przyjął nowy projekt…

Posted by Konfederacja on Thursday, August 20, 2020

Źródło informacji: gov.pl, Facebook

Zobacz też:

Afery współistniejące, nadużycie uprawnień! Konfederacja o dymisji ministra Szumowskiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. antyPO🔯PiS mówi

  Tak się zawsze kończą rządy socjalistów. Wysoki deficyt i bezrobocie. Brawo PiSrael!

 2. Antyparch mówi

  jak ja die ciesze zr w tym bantustanie nie mieszkam od 17 lat.

  1. Zdzislaw mówi

   Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. (Mt. 23:27,28)

  2. PiotrG mówi

   Jak ta przypowieść pięknie pasuje do Morawieckiego, Kościńskiego, Rostowskiego czy Balcerowicza

  3. Jurek mówi

   @Antyparch mówi Głupiś,Polska to piękny kraj i dobrze się tu mieszka,nawet bardzo

  4. ANDRZEJ mówi

   Jurek, napewno dobrze się mieszka takim ktorzy mają uszkodzenie umysłu, oraz bolszewikom śmierdzącego ustroju, zaś Antyparch nie należy do takich ludków dlatego mieszka w innym kraju.

  5. antyPO✡PiS mówi

   Antyparch mieszka w 🔯 Izraelu i niech tam ten koszerny troll pozostanie 🤣

  6. Marju73 mówi

   To po co, gnido, głos zabierasz?

  7. marju73 mówi

   To nie był mój wpis. Apeluję o zaprzestanie podszywania się. Czy masz odrobinę honoru podszywańcu?

 3. Flex mówi

  No i „państwo dobrobytu” nabiera realnych kształtów. Oczywiście dobrobytu banksterów i lichwiarzy, którzy ten „dobrobyt” sfinansują. Po 30 latach rządów Kiszczakowych wybrańców możemy znów trafić na smycz MFW, BŚ i Sorosa jak za Balcerowicza w 1990. Kto winien? W 2015 PJK pytany o program gospodarczy rządu stwierdził, „że powstaje na zapleczu gabinetów przy udziale specjalistów od bankowości inwestycyjnej” No to mamy efekty pomysłów tych „z zawodu prezesów banków”, a historyków z wykształcenia. W 1981 roku przy znacznie niższym zadłużeniu Polska zbankrutowała po gwałtownym wzroście amerykańskich stóp procentowych. I jeszcze jedna analogia. Rząd Rakowskiego pod swój koniec kypił eskadrę wtedy nowoczesnych MIG29. Teraz kupujemy eskadrę supernowoczesnych F35. Oczywiście przepłacając i za pieniądze pożyczone przez „usłużnych” Żydów. Czym się skończy to włażenie w podogonie naszym „opiekunom” możemy się niestety niebawem przekonać. Do tego tak jak przed laty tak i teraz, naszych „zobowiązań sojuszniczych” może dopilnować stacjonująca w Polsce, „bratnia armia”. Nie będziemy mieć nigdy prawdziwej niepodległości, będąc ciągle na łasce międzynarodowej finansjery. Póki co, w pierwszym etapie zaciśniemy pasy i oddamy lasy, potem przyjdzie kolej na szpitale, energetykę, wodociągi, gaz i wszystkie branże z których Polacy muszą korzystać bo nie mają wyjścia. Oczywiście tak się stać nie musi, ale gospodarka w rękach historyków i politologów świetlane perspektywy ma tylko w propagandzie TVPIS.

 4. Piotrg mówi

  mogę powiedzieć jak w tym kawale o Czechu i komunizmie nadchodzącym do czech:
  „ja se ne boje ja som stary”

 5. Jurek mówi

  Ciekawi mnie,jakie ugrupowanie, łącznie z Konfederacją w TAKIEJ sytuacji by się nie zadłużyło.Były lekkie opóźnienia z wypłacaniem dofinansowań dla przedsiębiorców to każdy jęczał że rząd nie wspomaga przedsiębiorstw w trudnej sytuacji a jak zaczął dawać to źle bo wzrósł dług.Zdecydujcie się w końcu jak jest dobrze: tak czy tak bo nie lubię pierdo..nia

  1. marju73 mówi

   Dobrze jest wtedy kiedy rząd wybrany w prawdziwych a nie udawanych wyborach, reprezentując interes Narodu Polskiego kontroluje pieniądz i decyduje o jego emisji.
   Póki co żyjemy w rzeczywistości gdzie o kreacji pieniądza decydują banki które nic nie wytwarzając oprócz pieniądza spijają śmietankę czyli dobra wytworzone w pocie czoła przez pracujących ludzi które są łatwo przez nie przejmowane w zamian za fikcyjny dług.
   Ten szwindel jest dobrze opisany przez Song Hongbinga w książce „Wojna o pieniądz”. Właściwe pytanie nie jest czy zadłużać się czy nie ale jak odzyskać kontrolę przez Naród Polski i inne będące w takiej samej sytuacji nad kreacją pieniądza.
   Wszystkie inne rzeczy drugoplanowe, takie jak akcje charytatywne typu Owsiak, Caritas, wszelakie fundacje zbierające kasę, tak zwane reformy mające coś polepszyć czy zmienić to pudrowanie tego fałszywego, według mnie szatańskiego systemu pieniężnego.
   A system ten jednym pociągnięciem ustawy czy rozporządzenia rządzących figurantów będących pod kontrolą koroporacji i szczytów piramidy NWO pozbawić może każdego majątku, oszczędności a czasami i życia. I jak nie masz broni to się przed tym nie obronisz.
   Jak powiedział Henry Ford „Gdyby ludzie wiedzieli w jaki sposób tworzony jest pieniądz, to przed świtem mielibyśmy rewolucję na ulicy”
   A skoro taka nie wybuchła to piekielna triada (opisywana przez Michalkiewicza) w postaci państwowego monopolu edukacyjnego, przemysłu rozrywkowego, mediów głównego nurtu zrobiła dobrą robotę patrząc z punktu władców pieniądza.

 6. Antyparch mówi

  W WB,ludziska od marca nie pracuja a 80 % zarobkow dostaja od panstwa. no ale tam budzet bedzie sie spinal. ludzie prace traca w M&S 7 tys ludzi na bruk. a to w jednej firmie.
  ale co tam,w Bantustan trzeba walic jak w beben.

  1. rebih mówi

   Że niby wolno niszczyć Polskę, bo brytyjscy lewacy robią tak samo z Wielką Brytania? Lewactwo zawsze się tak tłumaczy.

 7. ANDRZEJ mówi

  Mateusz krzywousty to znawca ekonomii Sienkiewicza H, D i K, K. On szkoły kończył z szybkością rakiety sovieckiej Sojuz i otrzymał tytuły prof. dr. hab, inz. więc bądzcie dobrej myśli, on już was wyszkoli lepiej jak samego siebie i może POzostaniecie agentami z WSI.

 8. rebih mówi

  Szumowski już uciekł z rządu i teraz pewnie zabezpieczy forsę do podziału. Morawieckiemu też nic nie będzie. Z przebiegu całej afery widać, że PO też jest w gangu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.