Mąż poseł Scheuring-Wielgus w “nowoczesny” sposób przytula publiczne pieniądze! Zawiadamiamy CBA, NIK i prokuraturę

Fot. cba.gov.pl oraz Facebook-Piotr Wielgus
12

We wrześniu bieżącego roku informowałem o tajemniczym przekazaniu kilkuset tysięcy złotych przez Urząd Miasta Włocławka na ręce fundacji Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, która została założona przez męża poseł Joanny Scheuring-Wielgus, Piotra Wielgusa. Po publikacji pt. Lobbing Scheuring-Wielgus czy czysty przypadek? Firma jej męża w „nowoczesny” sposób przytula 600 tys. zł za projekt rewitalizacji miasta redakcja wPrawo.pl otrzymała wiele maili od Szanownych Czytelników, którzy nie kryli oburzenia w związku z irracjonalnym projektem “rewitalizacji” miasta – i w mojej oraz ich ocenie – defraudacją publicznych pieniędzy. Wielu z Czytelników prosiło, by sprawy nie odpuścić i zgłosić ją odpowiednim organom. Również uważam, że sprawy nie można bagatelizować, dlatego o włocławskim skandalu postanowiłem zawiadomić odpowiednie organy, które – mam nadzieję -kierując się dobrem publicznym i interesem społecznym, nie zamiotą sprawy pod dywan.

Poniżej publikuję list, który został przesłany prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernestowi Bejdzie, Prokuratorowi Generalnemu Zbigniewowi Ziobrze oraz Wiceministrowi Sprawiedliwości Patrykowi Jakiemu.

Szanowny Panie,
Kierując się interesem państwa polskiego, proszę o podjęcie stosownych działań w sprawie przekazania kilkuset tysięcy złotych na przygotowanie planu „rewitalizacji” śródmieścia Włocławka przez Urząd Miasta Włocławka fundacji Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, mającej swoją siedzibę w Toruniu (KRS: 0000276152). Sprawa wydaje się być wyjątkowo poważna i zważywszy na interes społeczny nie powinna zostać „zamieciona pod dywan”.

We wrześniu 2017 roku Urząd Miasta Włocławka zorganizował spotkanie z mieszkańcami miasta, podczas którego przedstawiciel PZR, pan Paweł Kołacz, zaprezentował przygotowany projekt „rewitalizacji”, na który przekazano kilkaset tysięcy złotych. Z prezentacji pana Kołacza wynika, że projekt „rewitalizacji” jest irracjonalny, a PZR której przekazano kilkaset tysięcy złotych, jest fundacją niekompetentną, wobec czego przekazanie pieniędzy pochodzących z budżetu miasta wydaje się być defraudacją pieniędzy publicznych. (Nagranie ze spotkania jest dostępne w Internecie: https://www.youtube.com/watch?time_continue=198&v=VHxBq-XDJjg).

Biorąc pod uwagę fakt, że pomysłodawcą, fundatorem i założycielem Pracowni Zrównoważonego Rozwoju jest pan Piotr Wielgus, mąż poseł Joanny Scheuring-Wielgus z partii Nowoczesna, można mieć uzasadnione obawy, że albo doszło do lobbingu ze strony posłanki, o której poparcie w zbliżających się wyborach samorządowych zabiega prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, albo zlecenie przygotowania projektu „rewitalizacji” należy rozpatrywać w kategoriach korupcji. W tym miejscu rodzi się pytanie, czy przekazując kilkaset tysięcy złotych fundacji założonej przez pana Piotra Wielgusa, prezydent Wojtkowski nie zamierzał zapewnić sobie poparcia poseł Scheuring-Wielgus w zbliżających się wyborach samorządowych? A może poseł Joanna Scheuring-Wielgus „skorzystała z dogodnej sytuacji” i wywarła nacisk na prezydenta Wojtkowskiego, zapewniając go o poparciu (przynajmniej w drugiej turze) w zbliżających się wyborach samorządowych pod warunkiem, że to fundacji jej męża Urząd Miasta zleci kosztowny projekt? Biorąc pod uwagę powyższe poszlaki nie ma wątpliwości co do tego, że w trybie natychmiastowym sprawa powinna zostać zbadana przez odpowiednie organy, w tym Najwyższą Izbę Kontroli, Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuraturę Generalną. Już sam fakt, że kilkaset tysięcy złotych na tzw. rewitalizację miasta otrzymuje fundacja PZR, której wiceprezesem zarządu jest mąż poseł wysoko postawionej w strukturach partyjnych w województwie kujawsko-pomorskim, wręcz wymusza, by dbając o interes państwa polskiego sprawa została szczegółowo zbadana przez właściwe organy, do których kieruję to pismo.

Należy zaznaczyć, że pan Piotr Wielgus oraz zdecydowana większość członków zespołu fundacji PZR nie ma odpowiedniego wykształcenia z zakresu architektury, które jest niezbędne do przygotowywania poważnych projektów „rewitalizacji”. To kolejna poszlaka sugerująca, że kilkaset tysięcy złotych pochodzących z kieszeni polskich podatników zostało przekazane niekompetentnemu zespołowi, a zatem należy mieć uzasadnione obawy, że doszło do defraudacji publicznych pieniędzy. Czy właściwym działaniem ze strony Urzędu Miasta jest powierzenie odnowienia śródmieścia Włocławka fundacji, która do tej pory nie zrealizowała żadnego poważnego projektu z zakresu „rewitalizacji”? Jak niskie są kompetencje PZR zaświadczył podczas spotkania z mieszkańcami miasta Włocławka sam przedstawiciel fundacji, pan Paweł Kołacz.

Według ustaleń redakcji Urząd Miasta Włocławka od wielu miesięcy jest w posiadaniu planu rewitalizacji śródmieścia we Włocławku, a zatem rodzi się pytanie, dlaczego wyłożono kolejne kilkaset tysięcy złotych na nowy projekt?

Proszę o zbadanie czy:

 1. Przekazując pieniądze fundacji PZR na tzw. „rewitalizację” śródmieścia we Włocławku doszło do defraudacji pieniędzy podatników?
 2. Na jakiej zasadzie PZR otrzymało pieniądze na przygotowanie projektu „rewitalizacji”? Czy został przeprowadzony przetarg lub konkurs na przygotowanie takiego projektu?
 3. Czy Urząd Miasta Włocławka jest w posiadaniu innego, niezrealizowanego projektu „rewitalizacji” śródmieścia?
 4. Czy w tej sprawie doszło do lobbingu poseł Joanny Scheuring-Wielgus lub innej osoby?
 5. Czy przekazanie planu projektu fundacji PZR nie należy traktować jako swoistą korupcję, czyli próbę przekupienia poseł Scheuring-Wielgus, zaangażowanego politycznie jej męża lub innych osób?
 6. Jakimi kryteriami kierował się Urząd Miasta Włocławka przekazując przygotowanie projektu fundacji PZR?

Ponadto w rozmowie z redaktorem Maciejem Maciakiem z telewizji CW24tv, pan Paweł Kołacz z PZR przyznał, że za zgodą władz Włocławka sieć ciepłownicza w mieście jest nielegalnie podłączana. Ta sprawa również powinna zostać szczegółowo zbadana przez odpowiednie organy, ponieważ zachodzi poważna obawa, że włodarze miasta z premedytacją łamią polskie prawo.

Z wyrazami szacunku
Jacek Międlar – redaktor naczelny wPrawo.pl

Do wiadomości:

 1. Prezes Najwyższej Izby Kontroli – Krzysztof Kwiatkowski
 2. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego – Ernest Bejda
 3. Prokurator Generalny – Zbigniew Ziobro
 4. Wiceminister Sprawiedliwości – Patryk Jaki

Lobbing Scheuring-Wielgus czy przypadek? Firma jej męża dostaje 600 tys.z na “rewitalizację” miasta – Jacek Międlar (wPrawo.pl) from Jacek Międlar on Vimeo.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Karol mówi

  Bardzo dobre posunięcie, zważywszy, że Wielgus wytoczyła sprawę Jackowi Międlarowi o tzw. Mowę nienawiści. To była by dobra kara za głupkowate zachowanie Wielgus. 🙂

 2. Claire mówi

  Ja PIS nie zacznie wsadzać do więzienia przestępców, w tym złodziei, straci zupełnie poparcie społeczeństwa i nie wygra następnych wyborów.

  1. ja mówi

   PIS nikogo nie wsadzi bo to takie same zło jak PO! Zmiana premiera i wiele innych rzeczy świadczy o tym że to takie samo oszustwo jak okrągły stół.Daliśmy się nabrać na dobrodusznie wyglądającą premier której miejsce zajął bankster.

  2. Wiesław mówi

   Szczyt bezczelnej manipulacji!., Goebbels i Urban razem. No i gdzie to oświadczenie Morawieckiego? Nic takiego tu nie ma. W tytule o Morawieckim, w treści tylko streszczenie wypocin Kopcińskiej, bez wzmianki o tym, że nie odcięto się od zapowiadanych “korytarzy”. Pozostaje niezmienne? To skąd w dużych miastach są całe tabuny śniadych? A może korytarze humanitarne już działają tylko PiS “zapomniał” o tym powiedzieć. I nie mówcie, że to wszystko są studenci.Nas nie interesuje stanowisko spadu po PO w sprawie uchodźców, nas interesuje stanowisko PiS w sprawie korytarzy. Niech PiS nie kręci, tylko powie kiedy otwiera korytarze. Musimy się przygotować. Ponoć PO z Łodzi odnowiło kontakty z p.rzecznik…A kiedyś była taka lojalna. Dopiero potem zdradziła. A tak w ogóle to kto to w ogóle jest? Jak to możliwe, że jakiś zgniłki z PO pełnią funkcje w rządzie? Japa staremu Kornelowi się nie zamyka. Wczoraj powiedział, że PO i .N donoszące na Polskę do Brukseli to nie Targowica, i że jego syn podziela tę opinię. Normalnie szczękę zbierałem z podłogi. Będę pytał z uporem maniaka, bowiem przy filofrankowych postbanksterach trzeba mieć ultrajasną wykładnię przedmiotu analiz. Co z końmi trojańskimi emigracji islamskiej, tj.tzw. korytarzami humanitarnymi? Oczywiście, że stanowisko rządu w sprawie przymusowej relokacji się nie zmienia. Co innego dobrowolne korytarze. Te już dogadali z episkopatem i z Brukselą. Korytarze humanitarne to współczesna wersja korytarza eksterytorialnego, którego Hitler zażądał od Polski w 1939 roku. Kreatorzy NWO doskonale wiedzą, jak rozmiękczyć opór takich państw, jak Węgry i Polska. Lewacy w ONZ opracowali projekt, który został zaakceptowany przez Stolicę Apostolską. Zostały rozesłane szczegółowe dyrektywy do Episkopatów w całej Europie. Nasz przyjął to w listopadzie 2017 na KUL w Lublinie. Potem były naciski lewackich biskupów, min. Nycza na Rząd RP. A wiadomo, że religijny rząd miał ogromny kłopot z odmówieniem. Teraz myślę, że ta zgoda już jest dana, dlatego udają głupa. Wyborcy dostaną furii, jeśli to prawda. A Gowinowi chyba sodowa ostatnio uderza do głowy. Tyle, że jak z rządu wychodzą jakieś fatalne pomysły to praktycznie można być pewnym, że to pomysł Gowina. Należy zmienić ordynację by zwycięzca miał większość.
   Przypominam, że w marcu rusza unijny (niemiecki) projekt wynajmowania kwater u Polaków mieszkających przy granicy. Pecunia non olet, więc chętnych nie brakuje. Będą nadal brać socjal niemiecki, mieszkać i wydawać w Polsce. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że to Islamiści ze swoim zwyrodniałym prawem szarijatu. Afrykanie robią burdel w metrze. Niemcy we własnym kraju już tylko opuszczają wzrok!

   http://polskaracja.com/afrykanie-robia-burdel-w-metrze/?utm_source=onesignal

  3. Mr. ?? mówi

   PiS to agentura USA, Izraela, PO, Nowoczesna agentura Niemiec, UE
   Będą kopać po kostkach ale wsadzać nie będą

 3. Vello mówi

  Żeby złodziei powsadzać do więzień potrzebne są sprawiedliwe i niezawisłe sądy. Praktyka pokazuje że najpierw trzeba oczyścić środowisko sędziowskie a potem brać się za złodziei. To dlatego jest taki wrzask o sądy bo złodzieje się obawiaja że nowi sędziowie nie będą ich uniewinniać tylko wsadzać za kraty i zabierać majątki. Zrozumiał?

  1. griszka77 mówi

   dokladnie

 4. Polak mówi

  Tylko zjednoczona prawica i ONR może uratować Polskę,o ile jeszcze się da! Grzegorz Braun na prezydenta.I dla Pana,panie Jacku jest tam miejsce

 5. Waldemar mówi

  Prawo równe dla wszystkich

 6. Anahu Yamito mówi

  Jak ten Wielgus moze pukac tego kaszalpot??? Chyba zakrywa jej ryj gazeta wyborcza…brrr…

  1. Anahu Yamito mówi

   Mialo byc “kaszalota”

 7. VAVvv mówi

  Obydwie mordy zydowskie. Kiedy Polska bedzie wolna od Zydow i Chazarow.
  Kiedy zacza Polacy sprawdzac pochodzenie osob dzisiaj rzadzacych Polska, kim byli i czym sie zajmowali ich przodkowie, ile razy zmienili nazwiska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.