Matka Kurka składa zawiadomienie do prokuratury na okupujące Sejm matki dzieci niepełnosprawnych

protest opiekunów niepełnosprawnych w Sejmie/ fot. twitter
17

Piotr Wielgucki, czyli bloger Matka Kurka, złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez matki niepełnosprawnych okupujące sejmowy korytarz. Zawiadomienie dotyczy przestępstwa z art. 207 kk § 1a., czyli „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Piotr Wielgucki publikuje również informacje, które wskazują, ze przewodząca protestującym Iwona Hartwich jest osobą nieuczciwą. „Hartwich była prezesem STOWARZYSZENIA “MAM PRZYSZŁOŚĆ”. Część członków zarzuciła Harwtich przekręt i zażądała faktur. Hartwich odmówiła, a gdy o dokumenty zapytano organ nadzorujący (prezydenta Torunia), stowarzyszenie zamknęła, ale ludziom kłamała, że nadal działa i pomaga” – pisze Matka Kurka i oświadcza, że jest gotów spotkać się z Hartwich w sądzie: „Polityk Iwona Hartwich to oszustka, która 30.12.2015 roku zlikwidowała swoje stowarzyszenie w atmosferze finansowego skandalu, a 12.03.2016 roku utrzymywała, że stowarzyszenie ma się świetnie. Zapraszam do sądu OSZUSTKO!”

Wielgucki pokazuje też, że Hartwich jest osobą dobrze sytuowaną, a jej opowieści o biedzie to bujda. Wniosek? Okupacja Sejmu to zwyczajna akcja polityczna,

 

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Sybilla mówi

  Może ona ma pieniądze, ale inni opiekunowie i rodzice niekoniecznie. Te pieniądze się po prostu należą, cytując klasyka.

  1. Hammurabi mówi

   „Należą”, to za dużo powiedziane! Ta pani stwierdza, że jej niepełnosprawny syn „nie może żyć za 900 zł, kłamiąc bo powszechnie wiadomo, że osoby niepełnosprawne otrzymują jednak troszkę więcej a po zmianach kwota sięgać będzie 2000 zł. Synuś chce mieć i musi mieć na kino, na posiłki w restauracji z kolegami – twierdzi „mamusia” zapominając, że gros Polaków zasuwa za mniejsze pieniądze cały miesiąc i musi utrzymać za nie siebie i swoje dzieci. Ale one są zdrowe, więc ani do kina ani do restauracji chodzić nie muszą, na basen i inne zajęcia również a Chorwację czy Austrię znają jedynie ze słyszenia. Paradoks polega na tym, że owe zdrowe dzieci, będą musiały łożyć na jej syna do końca swoich albo jego dni!
   Prawdziwie potrzebujący cieszą się z każdej zmiany na lepsze i nie tkwią w sejmowych korytarzach.
   Dbałość o dzieci, to niezbywalny obowiązek rodziców. Państwo może w jego spełnieniu pomagać.

  2. Veritas mówi

   Święte słowa. Popieram!

  3. Krystyna mówi

   Jedni może mają większe uposażenie, ale wiele rodzin ma narawdę bardzo ciężko mając osobę niepełnosprawną ze stopniem znacznym. Do tego dochodzą choroby dodatkowe. Jestem na emeryturze EWK, więc moja emerytura jest skromna, a córka ma MPDz – wiek 44 lat , ma rentę socjalną. Dlatego każdy dodatek pieniężny jest dla nas ogromną pomocą. Prosimy i błagamy o poparcie, wsparcie i zrozumienie rodzin z osobą niepełnosprawną.

  4. Noja mówi

   niepelnospranwni.pl to chłam jakich mało. najpierw Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wydawca tego portaliku podpisało fałszywe porozumienie, a potem rżnie głupa i popiera protest w Sejmie. Zakłamane dwulicowce.

 2. Jacenty mówi

  Dojna zmiana zapomniała o tym jak parę lat temu popierała podobny protest. Troszczy się o siebie, co widać było jak P. Beata Szydło broniła tego co jej i jej kolegom „się należało”. Czuję się zażenowany bo poparłem ich 2 lata temu licząc na „dobrą zmianę” i odmianę Polski na lepsze. Zamiast tego mam jakieś sekciarstwo i calkowity brak empatii społecznej. To przestała być moja bajka i mam gdzieś jakieś mało jasne wstawanie z kolan. Tak myśli coraz więcej ludzi. Władzo obudź się bo skiśniesz jak PO w sosie własnym.

  1. zgaga mówi

   Jacenty kazdy by chciał empatii( o kase chodzi oczywiście) od rządu, lecz pytanie, czyim kosztem? Darmozjadów w Polsce jest mnóstwo,pracować się nie chce tylko ręce wyciągać po darmochę to i owszem, każdy uważa że jemu się należy.

  2. Włościanka mówi

   Beata posłużyła z premiami do odwrócenia uwagi od żydowskiego tematu. Nagle poniżana Polska zawrzała i aby to zagasić rzucono temat premii. Jak widać skutecznie. Teraz jest przesuwany pomnik zamiast amerykańskiej ustawy rabunkowej. Tak to zawsze niezawodnie działa. Szkoda, że Beata nie ma jaj i zgodziła się na to, podobnie jak bez komentarza przestała premierować. A może też zakłada myckę?

  3. wer mówi

   W 2014 roku Tusk zabrał dodatek. Wróć do roku 2014 i poczytaj fakty.

 3. OZ mówi

  Okupacja Sejmu to kolejny temat zastępczy tak jak: aborcja, atlas kotów Kaczyńskiego itp. w czasie których w przyspieszonym tempie przegłosowywano takie ustawy jak: wprowadzenie GMO, przedłużenie o kolejne 5 lat stosowanie najbardziej trującego środka Glifosatu, przygotowania do wyprzedaży najbogatszej Kopalni Krupiński poprze dopuszczenie do Rad Nadzorczych kopalń przedstawicieli „Solidarności” wysoko opłacanych, lobbujących na rzecz wyprzedaży zasobów naturalnych Polski będących własnością Narodu Polskiego – itd, itd…..

  Polska w bogactwa naturalne jest najbogatsze w stosunku do całej Europy – posiada 85% najbardziej poszukiwanych kopalin na świecie – gdy by tak nie było to pies z kulawą nogą nie spojrzał by w stronę Polski.

 4. Lorenz Freimann mówi

  WALKA o NIEPEŁNOSPRAWNYCH ale CICHO i ANI SŁOWA

  o ZDROWYCH i NORMALNYCH ZAMYKANYCH na zasadach DETENCJI PSYCHIATRYCZNEJ w ZAKŁADACH PSYCHIATRYCZNYCH
  – patrz obecny dramat MIROSŁAW MOSKWA zamkniętego w zakładzie psychiatrycznym w Morawicy od 29.04.2018 r. i poddawany wbrew Jego woli torturom w tym faszerowania środkami farmakologicznymi.

  NIE URATOWALIŚMY KRYSTIANA BROLLA, FELIKSA MESZKO, JANA KOSSAKOWSKIEGO i tysięcy innych zamkniętych w takich „szpitalach”

  – NIE BĄDŹMY OBOJĘTNYMI wobec tragedii CZŁOWIEKA KTÓRA DZIEJE SIĘ NA NASZYCH OCZACH

  CZY PIOTR WIELGUCKI zainteresuje się także i tym DRAMATEM i ZŁOŻY ZAWIADOMIENIE do prokuratury?

 5. Elzbieta mówi

  Pare lat temu jak pisowcy popierali podobny strajk, to nikomu nie przeszkadzalo ze oszustka, a, teraz przeszkadza. Przedtem dostali a teraz ich zamkna, matki w wiezieniu a niepelnosprawnych zboczonym klechom podaruja. Wstyd

 6. Anna mówi

  Kurka, a ja zastanawiam się, czy ciebie nie pozwę do sądu.

 7. andzia mówi

  Żeby komuś dać, trzeba komuś zabrać. Problem w tym, że w Polsce najbogatsi nie płacą podatków a łupi się podatkami średnich, co doprowadza do ich degradacji do biednych i koło się kiedyś będzie musiało zamknąć.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.