SKLEP-WPRAWO.PL

„Maskuj się, Ameryko”. Joe Biden rozpoczął urzędowanie od nakazu noszenia masek w budynkach federalnych

prezydent USA Joe Biden/ fot. Twitter
0

– Noszenie maski to nie jest kwestia sympatii politycznych – to akt patriotyzmu, który może uratować wiele istnień. Dlatego dziś podpisałem rozporządzenie nakazujące noszenie masek w budynkach i na terenach federalnych. Nadszedł czas maskowania się, Ameryko – poinformował na Twitterze Joe Biden, 46 prezydent Stanów Zjednoczonych, zaprzysiężony 20 stycznia 2021 roku.

Rozporządzenie Bidena pod nazwą „100 dni wyzwania maskowego” (ang. 100 Days Masking Challenge) symbolizuje całkowity zwrot w stosunku do działań Trumpa, który nie nosił maski i nie wymagał tego od swoich pracowników. Prezydent Biden nie może nakazać stanom ani miastom, co mają robić, ale jego rozporządzenie wpłynie na urzędy federalne i będzie nakłaniać władze stanowe do zrobienia tego samego.

– To rozporządzenie nakieruje agencje na podjęcie działań w celu przestrzegania zgodności z wytycznymi CDC dotyczącymi noszenia masek i fizycznego dystansu w budynkach federalnych, na terenach federalnych oraz przez pracowników federalnych – powiedział doradca Bidena Jeff Zients, który w administracji nowego prezydenta będzie koordynatorem walki z Covid-19.

– Prezydent wezwie również gubernatorów, urzędników zdrowia publicznego, burmistrzów, liderów biznesu i inne osoby do wprowadzenia nakazu maskowania, dystansowania fizycznego i innych środków w celu kontrolowania Covid-19 – dodał.

Zients poinformował też, że prezydent Biden wycofa decyzję prezydenta Trumpa o odejściu USA ze Światowej Organizacji Zdrowia, a dr Anthony Fauci weźmie udział w posiedzeniu zarządu WHO. – Skoncentrujemy się na krajowych i globalnych zagrożeniach biologicznych oraz odegramy kluczową rolę w powstrzymaniu tej pandemii i zapobieganiu przyszłym katastrofom biologicznym – powiedział Zients.

Źródło informacji: Twitter, cnn.com

Zobacz też:

„Rządzą nami foliarze”. Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.