Masakra w synagodze w Pittsburghu jako pretekst do uderzenia w PiS i Jacka Międlara

synagoga Drzewo Życia w Pittsburghu/ fot. twitter
13

W sobotę do synagogi Drzewo Życia w Pittsburghu wszedł uzbrojony mężczyzna i zaczął strzelać do uczestników odbywającej się w niej uroczystości. Masakra trwała około 20 minut: 11 osób nie żyje, 6 jest rannych. Ofiary to osoby w wieku od 54 do 97 lat, ośmiu mężczyzn i trzy kobiety. Sprawcą jest 46-letni Robert Bowers. Aresztującym go policjantom powiedział, że chciał zabijać Żydów, którzy dokonują ludobójstwa na jego narodzie.

Bowers wszedł do synagogi z karabinem szturmowym AR-15 i trzema pistoletami. Nie miał przeszłości kryminalnej, a broń posiadał legalnie. W poprzedzającym masakrę wpisie internetowym Bowers oskarżył Hebrajskie Stowarzyszenie Pomocy Imigrantom o to, że „ściąga do USA najeźdźców, którzy chcą zabijać naszych ludzi”. Nie mogę siedzieć i patrzyć jak zarzynani są moi ludzie. P… ich optykę. Wchodzę” – napisał Brady.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Napastnik został wielokrotnie postrzelony, zatrzymany i przewieziony do szpitala. Prowadzący śledztwo prokurator federalny Scott Brady poinformował, że nie ma przesłanek wskazujących na to, by sprawca działał w porozumieniu z innymi osobami. Wskazał też, że gdyby napastnikowi udało się wyjść z synagogi, doszłoby najpewniej do dalszych aktów przemocy.

Bowersowi postawiono 29 zarzutów o przestępstwa federalne, w tym o przestępstwa związane z bronią i przestępstwa z nienawiści. Prokurator Brady poinformował, że wystąpił do prokuratora generalnego z wnioskiem o zgodę na to, by mógł domagać się kary śmierci.

Portal Jewish.pl wykorzystał masakrę w synagodze w Pittsburghu do ataku na PiS i Jacka Międlara. „Formacja polityczna, z której wywodzi się Andrzej Duda, nie robi postępów w walce z antysemityzmem i ksenofobią w Polsce. PiS przymyka oczy na rosnący w siłę nacjonalizm, co może doprowadzić do tragedii i w naszym kraju” – napisała redaktor naczelna Jewish.pl Katarzyna Markusz.

„Niedawno w polskim Internecie popularny był filmik o imigrantach, polecany przez samego ministra kultury. Natomiast polska prokurator, mianowana przez prokuratora generalnego, dostrzegła poetykę i prawo do wolności słowa w użytym przez byłego księdza, nacjonalistę wezwaniu “Czas na żniwa”, gdy pisał w felietonie o Żydach, porównując ich do kąkola. W czwartek w Parlamencie Europejskim głosowano nad rezolucją potępiającą ruchy faszystowskie odradzające się w Europie. Europosłowie z PiS nie poparli tego dokumentu” – napisała Markusz.

Redaktor żydowskiego portalu cynicznie wykorzystuje masakrę w Pittsburghu do budowania atmosfery grozy i narracji o krwiożerczym polskim antysemityzmie. Wcześniej opublikowała obrzydliwy paszkwil, w którym powtórzyła kłamstwa Jana T. Grossa na temat Jedwabnego. „Sprawcami zbrodni w Jedwabnem byli Polacy, mieszkańcy tej miejscowości, sąsiedzi. Zwykli ludzie, którzy wykorzystali niezwykłe czasy. Żydzi u Polaków szukali schronienia, a znaleźli śmierć” – napisała Markusz w swoim artykule. „Nie należy się dziwić narodowcom, że nie znają historii, skoro nawet członkowie rządu mają z nią problem” – stwierdziła redaktor naczelna Jewish.pl.

Odpowiedzią na paszkwil Markusz był felieton Jacka Międlara, w którym wykazał jej manipulacje i domagał się wznowienia ekshumacji w Jedwabnem. Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita złożyło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Jacka Międlara przestępstwa z art. 257 kk. Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia, a dziś Katarzyna Markusz gładko łączy tę sprawę z masakrą w Pittsburghu.

Czy zbrodnia Bowersa stanie się argumentem przeciwko wznowieniu ekshumacji w Jedwabnem? Czy masakra w Pittsburghu zostanie wykorzystana do dyskredytowania Marszu Niepodległości? Zapewne tak właśnie będzie. Zamordowani w Pittsburghu Żydzi już posłużyli Katarzynie Markusz do antypolskiego paszkwilu. I kto tu szerzy nienawiść?

Źródło informacji: tvp.info, jewish.pl

Przeczytaj:

J. Międlar: Jedwabieńskie paliwo do holokaustowego pieca. “Żydzi u Polaków szukali schronienia, a znaleźli śmierć”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. #R mówi

  W Stanach ludzie to komentuja inaczej mowia ze ten atak jest winikiem Izraela mordujacego palestanczykow!!

  1. Andrzej Józef mówi

   Nie wćiskaj kitu nie kazdy w Stanach ogloda BBC.

 2. sten mówi

  W 2017r w Teksasie w kościele Baptystycznym była masakra – zastrzelono 26 osób , 24 ranne .
  Bo nikt w kościele nie posiadał broni !
  Tym razem to żydzi zapłacili za głupote .
  Ale za to w Krakowie każdą wycieczke Israelską chroni po dwuch z giwerami bo my to kraj nazistowski faszystowski antysemicki krwiożerczy …

 3. Gość mówi

  Antysramityzm jest wyłączną winą żydochazarów. Tak ich kochamy jak oni nas. I mamy do tego święte prawo. To zasada wzajemność. Skoro oni żydki, mogą nas Polaków nienawidzić więc i nam wolno nienawidzić ich. Tych żydowskich zbrodniarzy, którzy cały świat topią we krwi dla zysku.

 4. Robert mówi

  Obłoków wiedza tajemna,obłoków fantasmagoria,obłoków cudze spojrzenia,jak obłok nad mosadem gdzie się w ziemi ukorzenia CIAsno sadzony do pełnego zwarcia.Potrafi wydać owoc,który dzięki wgranym algorytmom w technologii Remote Neural Monitoring,staje się zdalnie sterowaną bezwolną biomaszyną

 5. Piotr Bein mówi

  W reakcji na lawinę propagandy przeciw „antysemityzmowi” i „mowie nienawiści” po domniemanej masakrze w Pittsburgu.
  Rozmyślnie i z całą odpowiedzialnością piszę „domniemana masakra”. Do czasu przedstawienia niezbitych dowodow, np. zdjęć zwłok, oficjalnych świadectw zgonów — nie wierzyć psubratom! Pamiętamy oszustwa żydłackie w poprzednich masakrach, np. w Paryżu, USraelu, w Ottawie…
  Paszkwil znanego kalifornijskiego krytyka systemu i alarmisty nt. zagrożeń takich jak scypionki, GMO, chemoślady, 5G i Wi-Fi. masakry w szkołach.
  Zaczyna on: „Rację mają rabini mówiąc, że wszystko zaczyna się od nienawiści” … i wymienia dziesiątki przykładów genocydu na gojach z żydłackiej nienawiści i poczucia supremacji — od aborcji (3500 aborcji w USA na dobę!) po sodomizację w szkołach:

  https://www.youtube.com/watch?v=1RJSizNdjIk

 6. Bartek mówi

  Żydzi jak zwykle idą po trupach do celu

 7. Adam mówi

  Żydzi poświęcą nawet swoich żeby tylko przemysł holokaustu kręcił się dalej.

 8. pw mówi

  Jestem wolnym czlowiekiem. Moge lubic badz nie lubic kogo tylko chce. Nie beda zydzi narzucac jak mam myslec. Mam w d… ich paleczke zwana antysemityzmem.

 9. Robert mówi

  Za dwa,trzy lata w Arizonie zostaną tylko konie,a proce z których kowboje trafiali do puszek,połykanie amba i jej kierownik komuszek

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.