Marsz Zwycięstwa zakazany przez prezydenta Warszawy. Sąd oddalił odwołanie organizatorów. Narodowcy zapowiedzieli apelację

Marsz Zwycięstwa/ fot. Twitter
12

W sobotę (15.08.2020), w 100. rocznicę pokonania bolszewików przez Wojsko Polskie, miał odbyć się w stolicy Marsz Zwycięstwa organizowany przez Młodzież Wszechpolską oraz Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej. W środę (12.08.2020) prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał zakaz dla tego zgromadzenia motywując swoją decyzje względami epidemiologicznymi.

– W sobotę 15 sierpnia w centrum Warszawy miały odbyć się dwa duże przemarsze. Zgodnie z przepisami informację o tych planowanych wydarzeniach przesłaliśmy m.in. do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej. Opinie Sanepidu były negatywne, w związku z tym te zgromadzenia zostały zakazane – czytamy w decyzji opublikowanej na stronie ratusza. Pełna treść decyzji TUTAJ.

Organizatorzy złożyli odwołanie do sądu. W czwartek (13.08.2020) Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił odwołanie powołując się na zagrożenie sanitarne wskazane w opinii Mazowieckiego Inspektora Sanitarnego, na podstawie której działał Rafał Trzaskowski.

– Nadzwyczajne okoliczności COVID19  stały się narzędziem selektywnego ograniczania wolności obywatelskich. Wielkie zgromadzenia aktywistów LGBT odbyły się właśnie bez problemu. Marsz Zwycięstwa zakazany przez Trzaskowskiego z Inspekcją Sanitarną. Sprawa trafi do Sądu Apelacyjnego – poinformował na Twitterze prezes Instytutu Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski.

Rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Marzoch, poinformował na Twitterze, że „społeczne obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej odbędą się tak czy inaczej”.

– Trzaskowski miał okazję zachować się przyzwoicie a zachował się jak zwykle i zakazał jedynego, dużego, publicznego wydarzenia w stolicy na 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Oczywiście organizatorzy skarżą tę decyzję do sądu. Widzimy się w sobotę o 17:00! – napisał na Twitterze prezes Ruchu Narodowego, poseł Konfederacji Robert Winnicki.

Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne odwołano też defiladę wojskową zaplanowaną na 15 sierpnia. – Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej – odpowiedział resort we wtorek (4.08.2020) na pytania PAP o to, czy defilada odbędzie się mimo trwającej pandemii, a jeśli tak, to pod jakimi warunkami.

MON poinformował, że decyzja zapadła na spotkaniu ministra obrony Mariusza Błaszczaka z prezydentem Andrzejem Dudą i przedstawicielami służb sanitarnych oraz Ministerstwa Zdrowia i MSWiA. – Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tysięcy osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem  – podkreślono w oświadczeniu

Źródło informacji: Twitter, um.warszawa.pl, PAP

Zobacz też:

Wywiad z Katarzyną Sokołowską! O 15 zarzutach, które jej postawiono, banderowskiej akcji „płomień braterstwa” oraz upamiętnianiu ofiar Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]

 

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  LGBT-owcom wolno , a narodowcom nie? Oto równość wobec prawa pod rządami PIS (zobaczcie plażowiczów nad morzem).

  1. Frank Drebin mówi

   Trzaskowski jest z PIS?

  2. Frank Drebin mówi

   Plażowiczów z kąfenderacji targowickiej chodzi, też urządzają tam imprezy? Zresztą podobno wg posła na sejm “szczęść Boże” Grzegorza Brauna, korwina i innych płaskoziemców i bosaków epidemii nie ma!

 2. Hammurabi mówi

  Zrobić w końcu porządek.
  Pogrupować maszerujących w oddziały po 150 osób. zachować pomiędzy grupami odstępy… Czy słyszał ktoś jak brzmi marsz wojska idącego “równym krokiem”? Kompania, lepiej batalion albo jeszcze lepiej pułk – ponad tysiąc chłopa idących równym krokiem… Efekt psychologiczny.
  A tak poważnie, to może faktycznie czas za “zwarcie i wyrównanie szeregów”? Może nie aż tak jak to było w Niemczech w latach trzydziestych, jednak suma wektorów zaczepionych w jednym punkcie jest łatwa do określenia!
  Wspólny punkt już jest. Nosi nazwę “Polska”.
  Przecież Trzaskowski a właściwie – nazwijmy to – “grupa trzymająca władzę” w Warszawie na widok narodowych barw Polski dostaje wysypki uczuleniowej, zaś ilość idących zgodnie ludzi doprowadza na skraj wstrząsu.
  Sady podobnie i dlatego żadna apelacje skutku nie przyniesie. Taki wyrok jest na rękę zarówno opozycji jak i PIS-owi. Obie te koterie uwiera rosnąca świadomość obywateli a co za tym idzie opór i wzrost siły ugrupowań konserwatywnych. Tyle tyko, że póki co wektory sił o których pisałem wcześniej, są chaotycznie rozrzucone a często ich wartości wzajemnie się znoszą.

 3. W K mówi

  Zlikwidować armię, wystarczy COVID-19 XD.

  1. Historyk mówi

   Właśnie . Ciekawe gdyby tak w 1939. Hitler ze strachu i w maseczce uciekł by na Madagaskar.
   Można sobie pomarzyć . Wtedy to żyła inna rasa ludzi. Nie bali się własnego cienia.

 4. Antyparch mówi

  Szczesc Boze

  bu ha ha ha konpederasci od bosaka,przezuto was i wypluto. szkoda,ze nie wypalowano. cioty glosujacr ne trzaskowskiego. tfuuuu

 5. Cyprian mówi

  Jeżeli na Marszu Zwycięstwa eksponowano by towarzysza Ziuka, bandytę spod Bezdan, to może lepiej, że odwołano tą imprezę, która przekształciła by się w pseudopatriotyczną szopkę. Może to była prawdziwa przyczyna tej decyzji a nie opinia Sanepidu. Co robi na portalu Wprawo.pl fizjonomia tego satrapy, który nie miał wykształcenia wojskowego, sam awansował się na Marszałka, a w przeddzień Cudu Nad Wisłą na ręce premiera Wincentego Witosa wysłał swoją pisemną dymisję i udał się do majątku swojej kochanki. Kto Waszym zdaniem zamordował generałów Zagórskiego i Rozwadowskiego – Józef Stalin ? Niech żyje Polska Partia Socjalistyczna – frakcja rewolucyjna, proletariusze wszystkich krajów łączcie się (z kryptotowarzyszem Robertem Winnickim )

  1. Piotr mówi

   Dokladnie- jak zobaczylem morde tego bandyty spod Bezdan i mordercy gen. Rozwadowskiego, Zagorskiego i wielu innych to masakra!

   Z tych chloptysiow od Winnickiego tacy narodowcy jak z koziej dupy traba!

 6. Zbigniew mówi

  Wyjdzie na swiat wielki przekaz, ze pisowska policja bije pederastow i pederastki

 7. Piotr mówi

  Ja na dzien dzisiejszy widze coraz wieksze pekniecia na Konfederacji- Braun jako jedyny zachowuje twarz i zaprasza na marsz antyplandemiczny. Gnojki z Korwina i pseudonarodowcy od Bosaczka bawia sie nad morzem…

  Zauwazcie ze GB jezdzac po kraju po kampanii prez. zakladal oddzialy Konfederacji Korony Polskiej czuli swojej partii a nie kluby Konfederacji….

  Poza tym wiele lat temu Braun powiedzial kim jest Winnnicki – to mussolinista
  Won z taka holota!

 8. Frank Drebin mówi

  więcej popierajcie trzaskosia i platformę, oni zrobią z wami porządek, hehe

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.