Marsz Suwerenności przeszedł ulicami Warszawy: „Tu jest Polska! Precz z Unią Europejską!” [WIDEO]

Marsz Suwerenności 2019/ fot. twitter
10

1 maja 2019 roku, w 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, ulicami Warszawy przeszedł Marsz Suwerenności organizowany przez Konfederację, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Młodzież Wszechpolską. Hasłami marszu były: „Tu jest Polska, nie Bruksela! Nie dla UE! Precz z Unią Europejską”.

Zgromadzenie, w którym udział wzięło kilka tysięcy osób, rozpoczęło się na Placu Zamkowym przemówieniami liderów Konfederacji. Wielokrotnie podkreślano, że Unia Europejska jest tworem odbierającym Polsce suwerenność i ograniczającym jej rozwój gospodarczy. Konfederaci wskazywali, że dopóki rządy RP będą wieszać się klamek obcych stolic, dopóty nie ma mowy o niepodległości i suwerenności państwa polskiego. „Nie jesteśmy i nie zamierzamy być prorosyjscy” – oświadczył Krzysztof Bosak odnosząc się do nagonki na Konfederację rozpętanej w ostatnich dniach przez media prorządowe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas marszu nie doszło do żadnych poważnych incydentów, chociaż grupka Obywateli RP próbowała go zablokować kładąc się na jezdni. Zostali jednak szybko usunięci przez policję. Cała operacja trwała kilka minut, a towarzyszyła jej… „Oda do radości”, czyli nieformalny hymn UE śpiewany na balkonie przez kilkanaście osób, wśród których był m.in. poseł PO Marcin Święcicki.

„To są prawdziwi faszyści, to są ludzie, którzy zagrażają polskiemu bezpieczeństwu, to jest lewactwo inspirowane przez takich ludzi jak pan Trzaskowski, które uniemożliwia przemaszerowanie pokojowej demonstracji. Z tymi ludźmi powinno się zrobić porządek. Od 3,5 roku PiS nie potrafi zrobić porządku z bandą chuliganów, którzy kładą się na ulicach. Dla nas inne metody są przeznaczone: kije, pałki i gaz” – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Przy trasie marszu pojawiła się kilkuosobowa pikieta z transparentem „Wielka Polska Różnorodna”. Pojawiło się też kilka starszych pań z hasłem „Babcie przeciw neofaszystom”. Próby skłonienia ich do wyjaśnienia, kim są ci neofaszyści, spełzły na niczym. „Bacie” oświadczyły, że nie będą odpowiadać na pytania, a jedna z nich powiedziała „Jestem niema”.

Relację live z marszu prowadziły telewizje internetowe wRealu24, Media Narodowe i eMisjaTV.

Przeczytaj tez:

Sakiewicz przebił Urbana! Konfederacja to wg. niego „potomkowie morderców Żołnierzy Wyklętych”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andrzej mówi

  Babcie sa nieme ,bo wziely prawdopodobnie hajs za wykonanie kontrmanify ,a nie chcialy prawdoposobnie sie wygadac .

  1. p mówi

   internet – Winnicki ujawnia informację z otoczenia Kaczyńskiego. „Walić czym się da”

  2. p mówi

   gazetawarszawska.com Ustawił szubienicę przed komendą policji w Łodzi i powiesił na niej kukłę Żyda.

 2. Ania mówi

  Na 11 maja szykuje się podobno ponad 50 tysięcy Polaków ! To Marsz przeciw 447.

 3. michu mówi

  Najlepsze było chyba zdemaskowanie Trzaskowskiego „Polska wolna od faszyzmu” ;). To właśnie faszyści występują przeciw wolnym narodowcom, aby wszyscy byli niemi i słuchali socjalistów którzy zawłaszczyli państwo. Faszyzm to „wszystko w państwie nic poza państwem nic przeciw państwu”, jak zdefiniował faszyzm jego twórca tow. Mussolini ;).

  1. Andy mówi

   To się naprawdę skończy tragedią narodowąco oni przez 4 lata z nas zrobili

 4. Flex mówi

  Marsz udany, organizacja i przebieg bez prowokacji czy ekscesów dobrze wróży przed 11.05. Szkoda, że radykalizm haseł dot. UE odstraszył wyborców zadowolonych z członkowstwa w UE, a zawiedzionych wasalno-klęcznikową polityką zagraniczną i coraz większą arogancją PIS względem elektoratu traktowanego jako „ciemny lud” i głosów krytyki widoczną w manipulacjach TVPIS. Ale marsz anty447 pod warunkiem odpowiedniego nagłośnienia powinien przyciągnąć wielu stojących z boku, biernych. Obserwatorów. Wybory 26.05 jak zauważył S. Michalkiewicz z powodu niższej rangi dają szansę głosowania pod dyktat sumienia i przekonań , a nie sondażowej manipulacji „zmarnowanych głosów”. Pokonanie poprzeczki 5% w wyborach PE otworzy jesienią drogę do Sejmu. Monopol władzy wpędził PJK z klakierami w pychę i chciwość, więc koalicja z Konfederacją dobrze by im zrobi. A przede wszystkim ktoś będzie im „patrzył na ręce i słyszał” co i komu podpisują i obiecują! Skończy się partyjniackie knucie i spiskowanie w zaciszach gabinetów!

 5. Robert mówi

  ,,Fajne,, copki mają pollincjanty.Francuska,włoska,holenderska moda, czy czwartej rzeszy niemieckiej wymóg=zgoda

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.