Marsz Pamięci w Warszawie w 80. rocznicę Krwawej Niedzieli [PEŁNA RELACJA]

17

Wczoraj (11.07.2023 r.) w Warszawie odbył się Marsz Pamięci w 80. rocznicę Krwawej Niedzieli , apogeum ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Głównymi organizatorami marszu byli Andrzej Łukawski oraz Katarzyna Sokołowska (prezes Fundacji „Wołyń Pamiętamy”).

Frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów. Marsz zgromadził tysiące osób z całej Polski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży, w trakcie której płomienne kazanie wygłosił ks. Antoni Moskal. Duchowny wskazał na zdradę władzy III RP w kwestii walki o prawdę historyczną, a także na fakt, że nie może być mowy o pojednaniu z Ukraińcami bez przeprosin i zadośćuczynienia. Dodał, że termin „Wołyń” jest hasłem kluczem, pod którym kryje się ukraińskie ludobójstwo na Polakach na terenie siedmiu województw okupowanej 2RP. Nie omieszkał także – co uczynił także w trakcie wywiadu w ramach relacji prowadzonej przez Jacka Międlara (zamieszczamy poniżej) – skomentować skandalicznego zachowania swoich przełożonych, tj. episkopatu. Kaznodzieja został nagrodzony gromkimi brawami.

Po Eucharystii rozpoczął się marsz. Polacy przybyli z przypiętymi kwiatami lnu (symbol Wołynia) przypiętymi do sukienek i koszul, z biało-czerwonymi flagami oraz transparentami z napisami potępiającymi zbrodniczy banderyzm i upamiętniającymi pomordowanych Polaków. W trakcie marszu padały także okrzyki o takich treściach.

Cały przemarsz NA ŻYWO relacjonował m.in. Jacek Międlar (wPrawo.pl), Piotr Korczarowski (eMisjaTv) i Marcin Rola (wRealu24). Relacje zamieszczamy pod tekstem.

W trakcie przemarszu dziennikarze udzielali wypowiedzi i prowadzili rozmowy z różnymi takimi, m.in.: ks. Antonim Moskalem, Katarzyną Sokołowską, Leszkiem Samborskim, Pawłem Krzemińskm i Bartłomiejem Kurzeją.

Z Placu Trzech Krzyży przez Krakowskie Przedmieście marsz dotarł pod tablicę poświęconą Polakom pomordowanym na Kresach znajdującą się kilkadziesiąt metrów od Kolumny Zygmunta. Tam złożono znicze i kwiaty, odmówiono modlitwę i wygłoszono przemówienia. Głos zabrali kolejno: Jacek Międlar, Katarzyna Sokołowska, Leszek Samborski, Andrzej Łukawski. Wszystkie wypowiedzi wysłuchacie Państwo w relacjach, które zamieszczamy pod tekstem.

Tegoroczny marsz okazał się budującą manifestacją polskości i walki o pamięć historyczną w 80. rocznicę zakłamywanego przez mainstream ukrainskiego ludobójstwana Polakach, dającą nadzieję, że duch w narodzie jeszcze nie umarł, a wręcz przeciwnie, cały czas jest żywy!

Opublikowany przez Jacek Międlar Wtorek, 11 lipca 2023

Relacja eMisjiTv – TUTAJ

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dumny Polak mówi

  Dzieki, widzialem juz wczoraj!
  Oprocz, jak zwykle genialnej mowy Jacka Miedlara, takze wypowiedz Pani Sokolowskiej byla absolutnie swietna!
  Niewyobrazalna i kompletnie porazajaca jest postawa tych ukrowskich mend, nie majacych pojecia, co oznacza ludzka cywilizacja, honor i godnosc czlowieka!
  NIE RZUCAJMY juz wiecej PEREL PRZED WIEPRZE!!!
  NIE BADZMY JUZ WIECEJ NAIWNI, w naszej ofiarnosci w stosunku do tych, ktorzy zycza nam od 80 lat, WSZYSTKIEGO NAJGORSZEGO i daza do UNICESTWIENIA NAS, jako Narodu.

  Pamietacie ta opowiesc o perfidnej zmiji, ktora ” w podziekowaniu ” za uratowanie sobie zycia, SMIERTELNIE UKASILA swojego dobroczynce!
  Dokonujmy madrych i wlasciwych decyzji i, najlepiej pozbadzmy sie tych niewdziecznych, potencjalnych bestialskich mordercow, z naszego kraju!
  Pomyslmy tylko, przez kogo i w jakiej atmosferze wyrosli i przez kogo wychowani ci dezerterzy i pomyslmy, ze to akurat Rosji zawdzieczamy, ze sie to juz nie stalo wczesniej!
  Takie narody natezy trzymac najlepiej w klatce dla dzikiej zwierzyny, albo ” za ryj ” w systemie sowieckim!
  Oni widocznie nie nadaja sie na ucywilizowanie, gdyz maja swoje wazniejsze cele…
  Pozbadzmy sie wreszcie tego niebezpiecznego GO´WNA!

 2. Flex mówi

  Problem w tym, że ten duch wiecznie żywy nie będzie. U Karnowskich wyczytałem o kilku dekadach potrzebnych na ekshumacje i godne upamiętnienie naszych rodaków sadystycznie mordowanych przez ukraińskich sąsiadów prowadzonych przez UPA. Obawiam się Panowie KK, że prędzej zaczną rosnąć w Polsce jak grzyby po deszczu grekokatolickie cerkwie lub adaptowane, przekazywane unitom przez hierarchię KRK pustoszejące kościoły. A Bandera czy Szuchewycz staną się honorowymi obywatelami polsko-ukraińskich miast czy patronami ulic lub placów.Z naszej strony odejdą do wieczności ostatni świadkowie, a młodzi, kultywujący histotę tych dni zostaną zakrzyczeni, wyciszeni i zmarginalizowani. Postawa władz ukraińskich to czysta obłuda, fałsz i zakłamanie pod chwilową potrzebę polityczną (NATO i wciągnięcie do wojny jakiegoś silnego państwa). Ekscelencja ambasador UA w Polsce jasno wczoraj napisał jakie ma priorytety, przekreślając tym samym wymuszone gesty i słowa obecnych w Polsce oficjeli. Nie dopilnują sprawy instytucje – IPN obsadzany politycznie i realizujący narzuconą przez rząd politykę. Media szybko rozyją temat – u Karnowskich niejaki Jakub Maciejewski obwinił za zbrodnie Niemców, a co do Ukraińców to ponoć niespełna 15% popierało OUN UPA więc reszta nie może czuć się za zbrodnie odpowiedzialna wg tego ukrofila ! U /bohatera SBU Sakiewicza na portalu gazetaukraińskapl (dla kamuflażu zwana polską), ani słowa o rocznicy i jej obchodach. Jeżeli zatem nie wykorzystamy obecnego położenia UA i w ciągu roku tej sprawy nie załatwimy, pamięć o naszych rodakach pozostanie wraz z nimi w dołach na ukraińskich nieużytkach. Nie dopuśćmy do tego!

 3. Dumny Polak mówi

  Moglbys mi wytlumaczyc, Panie Bracie, Flex, po co akurat babrzesz sie w tych wszystkich klamliwych tekstach i wypowiedziach? po co donosisz nam tutaj o tym, jakby to bylo wazne?
  Czytaj i donos PRAWDE, gdyz tego badziewia leje sie zewszyd wystarczajaco duzo!
  Jakbym chcial ta propagande uslyszec, to bym sobie wlaczyl telewizor, Flex!
  Zajmuje Cie naprawde domniemywac, ile prawdy zawiera taka czyjas wypowiedz? Czy 30%, a moze 45%?
  Nie zal Ci na cos takiego Twojego czasu?
  Przeciez w taki sposob mozna bezowocnie przetrawic cale swoje zycie!
  Z dala od wartosciowych rzeczy!

 4. Flex mówi

  Dokładnie po to, by pokazać jak wokół fałszuje się prawdę i czym karmi masy. Tylko tyle. Zajrzenie na strony „konkurencji ” to czas wypicia kawy, a warto znać ich narrację by móc się jej merytorycznie przeciwstawić. I tyle.

 5. Kilgor mówi

  Zgadzam się z Flexem. Warto sprawdzać w prasie, internecie, telewizji i radiu, co oni mają do powiedzenia żeby punktować ich kłamstwa, manipulacje i niedopowiedzenia a nawet przemilczenia.

 6. Karol mówi

  Ukrainka, która przebywa w Polsce twierdzi, że Polaków mordowali Rosjanie przebrani za Ukraińców.
  Taką tłoczy się im propagandę. Przecież tacy ,,gieroje” jak Bandera czy Duda nie mogą być zbrodniarzami, oprawcami dzieci i kobiet. A propos Dudy : podobno spowodował, że IPN nie przyjmuje zeznań świadków zbrodni Ukraińców na Polakach. czeka aż ostatni świadkowie umrą. W świetle tego kłamstwa tłoczonego Ukraińcom nigdy nie pozwolą na ekshumację i nie przyznają się do tej zbrodni. Prasa na świecie nie podaje tej informacji, bo budowało by to nie korzystny wizerunek Ukraińców. Nie narodu pokrzywdzonego ale zbrodniarzy. Nie będzie procesu w Hadze, ani nagłośnienia tej sprawy przez rządzących w Polsce, bo wyraźnie mają tragedię i męczeńską śmierć około 200 000 Polaków gdzieś. Nie pozwalają postawić nawet pomnika pięknego w swojej wymowie, oddającego tragedię tych chwil amerykańskiego artysty. Co to za rząd, kogo wybraliśmy, który zabrania nam uczcić pomordowanych w okrutny sposób Polaków.
  W historii ludzkości nie było tak bestialskich mordów. Nawet w Ruandzie, gdzie napuszczone przez Francuzów plemiona Hutu mordowało się Tutsi ( nie pamiętam dokładnie pisowni), to mordowali ich strzałem z karabinu lub maczetami. Polacy modlili się o taką śmierć, lecz nie było im dane. Mordowani byli w tak bestialski sposób, że nawet Niemcy byli poruszenie skalą tych mordów. A dzisiaj Duda kupczy tragedią tych ludzi i pamięcią o nich. Wybraliśmy ten rząd, lecz nie reprezentuje on ani interesów Polski, ani Polaków. Czy mieliśmy inny wybór? Wyraźnie widać, że nie bo PIS i PO to ci sami ludzie i ta sama polityka, tylko ubrani w inne słowa. Stara metoda: zły i dobry policjant. Dziwne zjawisko: prasa amerykańska , która dominuje w Polsce i tzw. rządowa mówi to samo – czy to nie dziwne? Ustawy w Polsce są blokowane przez USA. Mam tu na myśli ustawę o szkolnictwie, ustawę o karalności za oczernianie Polski i czynienie jej odpowiedzialną za zbrodnie na Żydach i masę innych ustaw, których nie wprowadzono w ostatnim czasie, bo był protest jakiś zachodnich jełopów. Czy zatem Polska jest jeszcze Niepodległa, czy już jest marionetką amerykańską dzięki ,,elitom” rządzących w Warszawie?

 7. z-k mówi

  Było nas sporo ale jednak jestem zawiedziony bo myślałem , że będzie nas dużo więcej……może to kwestia braku reklamy w mediach, których Polacy już nie mają. Mieli niektórzy w ręku Myśl Polską….. można ją gdzieś kupić?

 8. Piotrx mówi

  BURZA po skandalicznych słowach ambasadora Ukrainy

  „11 lipca solidarnie z narodem polskim dziś oddaję hołd wszystkim cywilnym ofiarom – obywatelom ІІ RP, pomordowanym na okupowanych przez III Rzeszę terenach w latach II wojny światowej. Składam wyrazy współczucia wszystkim krewnym i bliskim ofiar” – napisał we wtorek na Twitterze Zwarycz.

  Wpis ukraińskiego dyplomaty wywołał prawdziwą burzę.

  „Ambasador Ukrainy znów panicznie boi się prawdy. No cóż, jaki prezydent, taki i jego ambasador. Inna sprawa, że za takie słowa byłby w Izraelu persona non grata. W III RP może jednak liczyć na poklepanie po plecach i na order od prezydenta Dudy” – napisał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, przedstawiciel rodzin wołyńskich.

  „To może polska ambasada w Kijowie 24 lutego powinna oświadczyć: solidarnie z narodem ukraińskim oddajemy hołd wszystkim ofiarom, które zginęły podczas wojny na terenie Ukrainy. Bez informacji, co to za ofiary i kto jest winien ich śmierci. Władze ukraińskie na pewno byłyby zachwycone” – podkreślił z kolei Maciej Pieczyński, publicysta „Do Rzeczy”.

  Jeszcze mocniej sprawę skomentował redakcyjny kolega Pieczyńskiego, Jan Fiedorczuk: „Oto owoce polityki przyjaźni prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego. Zdewastowane, toczące wojnę i totalnie zależne od transferów Zachodu państwo może nam pluć w twarz, a polskie władze i tak z tym nic nie zrobią. Miał rację pan Jasina, jesteśmy sługami Ukrainy”.

  „Pomordowanych przez faszystowskich zwyrodniałych ludobójców z UPA, której stawiacie pomniki i na której cześć nazywacie ulice swoich miast”, wskazuje historyk, prof. Stanisław Żerko.

  Źródło PCH24.pl

  i komentarz Michała Rogozińskiego

  To mozna do znudzenia i bez żadnego efektu. Kto od dziesięcioleci kształtuje „polską” politykę? Bo że nie Polacy, to rzecz pewna. Kto od lat obsadza tzw. „resorty siłowe” i ministerstwo spraw zagranicznych? Dlaczego nie sprowadzono do Polski milionów Polaków wywiezionych na Sybir i do Kazachstanu? Niemcy zrobili to od razu bez dyskusji i zastanowienia. Polakom wzbrania się wstępu do własnego kraju. Dlaczego futruje się Żydów poza polską bezpłatnymi polskimi paszportami? Dlaczego rzuca się kłody pod nogi Polakom na Białorusi, na Wileńszczyźnie? O Ukrainie nawet nie wspominam bo po co? Co za ambasadorów tam się wysyła? Polskość jest kulturowa, żydowskość, niemieckość, ukraińskość nie – jest skrajnie nacjonalistyczna i szowinistyczna. Pal licho, ja bym nie miał nic przeciwko Polakowi o korzeniach takich czy innych na stanowisku w polskim rządzie, gdyby było jasne, że on rzeczywiście czuje się Polakiem i broni polskiego interesu. Ale jeśli ktoś pochodzi z rodziny o zapiekłych tradycjach antypolskich, czy wręcz z rodziny morderców Polaków, to jak od niego oczekiwać, ze bedzie realizowal „polski interes narodowy”? Jest oczywiste, że on będzie realizował obcy interes narodowy. I nie ma zmiłuj się – patrz obecny ambasador Ukrainy. On realizuje przecież szowinistyczny interes ukraiński w Polsce, forsuje go bezpardonowo i usuwa z polskiego rządu nawet służalczych polskich urzędników jesli tak pasuje Ukrainie. Ale co się dziwić, skoro bez przerwy – codziennie wybuchają afery z Ukraincami o upowskich korzeniach w „polskim rządzie”? I nie tylko Ukraińcami, żeby to było jasne. Mam nazwiskami rzucać? Proszę sprawdzić kto ma decydujący wpływ i kieruje poszczególnymi kierunkami zabójczej dla Polski polityki i wszystko jest jasne. Kto kieruje futrowaniem Ukrainy i Ukraińców, choć przecież nie tylko ich, to akurat temat dnia w Polsce. To jest temat tabu, ale wyciągniecie rodzinnych korzeni tych wszystkich ludzi sprawi, że wszystko jest jasne. Polacy kłócą się o pietruszkę, a za ich plecami robi się antypolską politykę „polskiego państwa”. Polskie państwo lata temu doprowadzono do stanu nieistnienia. Dla potrzeb tubylców utrzymywana jest wydmuszka, czy tez skansen, by nie obudzili się za wcześnie, jak żaba w kipieli.

 9. Shadow mówi

  Z-k – czuję od ciebie obcość i fałsz. A jestem stara czarownica.

 10. Jaro mówi

  Szanuję każdą inicjatywę upamiętnienia mordu dokonanego przez Ukraińców na Polakach przede wszystkim w imieniu przodków. Jednocześnie apeluję do środowisk organizujących takie uroczystości, by bardziej jednoczyły się , wtedy będzie Nas więcej.

 11. Kunegunda mówi

  Bóg zapłać Panie Jack Międlar and wszystkich Polakom. Prawda zwycięży!
  Zwyciężymy, tak nam dopomóż Bóg – Ora at labora!

 12. Hammurabi mówi

  @Piotrx
  Tak! Rzucaj nazwiskami. Nazwiskami powinni również rzucać ci posłowie którzy jeszcze Boga i Ojczyznę w sercach noszą.
  Publiczne wywołanie często jest boleśniejsze od obicia mordy takiej kreaturze.
  Co zaś Polaków zza wschodnich granic się tyczy, to wychowani na patriotycznych lekturach, opowieściach swoich rodziców i dziadków, mogliby widząc takich tusków, sikorskich, thunów, budków, trzaskowskich nie wytrzymać i zejść na zawał albo będąc na stanowiskach krzyżować ich poczynania.
  I pomyśleć, że na Ukrainie do pochodzenia polskiego pomimo prześladowań przyznaje się 900 tys. osób, w Rosji ponad 300 tys. Litwa 300 tys. Białoruś 900 tys. Kazachstan 100 tys.
  To grubo ponad 2,5 miliona ludzi i nawet jeśli tylko część z nich zdecydowałaby się na powrót do kraju przodków byłby to znaczący zastrzyk krwi nieporażonej lewackim debilizmem.
  Pewnie dlatego rządzący twierdzą, że byłyby to zbyt wielkie „koszty”, które w przypadku podejmowana ukraińskich „przyjaciół” zdają się im usprawiedliwione jako swego rodzaju „lokata” na przyszłe wybory budowa ukraińskiej jawnej i roszczeniowej mniejszości.
  Osobiście uważam, że pieniądze stracone na podejmowanie Ukraińców pracowałyby z doskonałym procentem gdyby posłużyły na ulokowanie w Polsce Polaków i tych, którzy w następnych pokoleniach po zesłańcach carskich i sowieckich do polskości się poczuwają od budownictwa, poprzez usługi, handel po – co jak widać po sejmie, senacie i eurokołchozowym „parlamencie jest towarem deficytowym” – polskie myślenie. Myślenie po polsku o Polsce i dla jej dobra..
  Jednak nie. „Polskie” rządy wolą poprzestać na wysłaniu gdzieś na daleką Syberię furgonetki ze świątecznymi łakociami i – koniecznie – dewocjonaliami oraz cieszyć się pustymi gestami ukrów, klepaniem po prezydenckich plecach, uznaniem świata, niczym mieszkańcy Troi wciągający w mury miasta konia z „nadzieniem”.
  Czym Trojanie zapłacili za swoją głupotę nie słuchając Laokoona którego słowa o Grekach, dziś można by zmienić wstawiając w miejsce „Greków” Ukraińców.

 13. dsa mówi

  #karol
  „Ukrainka, która przebywa w Polsce twierdzi, że Polaków mordowali Rosjanie przebrani za Ukraińców.” – czyli bandera był… rosjaninem, którego oni teraz gloryfikują??? heeeheh żałosne przygłupy….
  …no ale głos został podniesiony i zarazem totalnie uciszony – krytyka urw purpurackich przez niższego stopniem purpurata jest godna odnotowania, ale niestety nic nie zmienia… ot, gdyby na znak protestu i prawdziwego oddania sprawie i prawdzie, wystąpił z tej bandyckiej organizacji, to można by go zacząć traktować za nawróconego, a tak tkwienie w szambie i bulgotanie to… tylko słowa…
  …wielu ludzi utożsamia się z KK, zakładając wciskany im kit, że to jakiś dyabeł przejął w nim stery, a łuon panie tego, to jest sam cymes i przecież założony przez samego Mesjasza… jak wielokrotnie to podkreślałem na łamach tut. forum – od samego zarania była to i jest organizacja założona do załatwiania swoich interesów rękami otumanionych przezeń, która nie tylko że nie została założona przez Mesjasza, ale i wykorzystuje instrumentalnie Jego nauki do prowadzenia i uzasadniania swych kurestw – ostatni hit, to oczywiście współpraca z ludobójcami nwo przy „wyszczepianiu” otumanionych….
  …dlatego głos wasz nic nie znaczy, bo dudni jedynie w tej morderczej studni KK i rozpłynie się ostatecznie – nawróćcie się i gromadźcie jako chrześcijanie wokół nauki Nauczyciela, a nie purpurackiej bandyterki – dopóki łazicie do ich budynków i słuchacie ich funkcjonariuszy, to wszystko jest Ok heheheheh

 14. Piotrx mówi

  @Hammurabi – bardzo słuszne uwagi dotyczące możliwości sprowadzenia Polaków zza wschodniej granicy. Nie zdawałem sobie nawet sprawy, że w grę może wchodzić tutaj tak duża liczba ludności polskiej. Niestety władze warszawskie realizują (pod wiadomym zarządem powierniczym) projekt pod nazwą „ukro-polin” ze szkodą dla Polaków – pytanie tylko czy nasi rodacy będą w stanie się temu jakoś przeciwstawić ?

 15. Hammurabi mówi

  @Piotrx
  To i tak tylko oficjalne dane! Tak dokładnie, to nikt nie wie ilu naszych rodaków było zsyłanych, ilu mordowanych przez „miłujących pokój Rosjan” a ilu udało się uciec z tego największego obszaru więziennego w historii świata.
  Faktem jest również to, że wiele rodzin zsyłanych Polaków postanawiało podzielić ich los i jechało za nimi.
  Gdyby byli Żydami, to dzisiejszy Jad wa-Szem miałby wielki problem z hierarchizacją swoich cierpień!
  Ale to przecież Żydzi, jednostki tak wartościowe…
  Jednak bez sarkazmu zauważyć należy naszą bezradność, żeby nie powiedzieć małość naprzeciw nich.
  Zwróć uwagę, że my dumny naród, potomkowie bohaterów dziś jesteśmy słabi jak dzieci wobec propagandy, pokus finansowych, łapówek a nawet zwyczajnych obiecanek. Dajemy sobie narzucać wizje świata, poglądy i sposób myślenia nie patrząc na to, że piłujemy w ten sposób gałąź na której wszyscy siedzimy. Te zastępy wszelkiej maści urzędników od referenta w powiecie poprzez sędziego Sądu Najwyższego, ministra, aż po prezydenta włącznie.
  Powód? Powodem jest wielopokoleniowa wytężona praca naszych okupantów. Wpierw ponad wiek rozbiorów, później okupacja niemiecko-sowiecka połączona z likwidacją inteligencji i „czynnika patriotycznego” rabunkiem dóbr a jeszcze później noc władzy prymitywnych wandali umiejętnie sterowanych przez zbrodniarzy.
  To musiało doprowadzić do upadku, do wyzbycia się w większości populacji tych przymiotów, które pozwalały zwyciężać nawet kiedy było się pokonanym, doprowadzić do stanu w którym skołowana większość bezsilnie patrzy na jawną zdradę ojczyzny przez premierów, posłów i prezydentów.
  Projekt o którym piszesz nie ma racji bytu. Tląca się pod popiołami nienawiść jest wciąż w stanie doprowadzić do nieprzewidywalnych konsekwencji przy których słynny kocioł bałkański to jedynie miseczka z popcornem.
  Pytasz, czy Polacy będą w stanie się przeciwstawić…
  Wybuch społecznej świadomości w sprawie ludobójstwa na kresach, jest iskierką nadziei na to, że Polacy zaczną od rozliczania polityków i tego jak Ukraińcy ekshumacji boją się tzw. „politycy”.

 16. Piotrx mówi

  @Hammurabi – dziękuję za kolejny szeroki i jak zwykle celny komentarz. Powinien pan pisać artykuły redakcyjne na portalu wPrawo.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.