Łukaszenka: „Duda sfałszował wybory. Polska chciała rebelii na Białorusi, a dostała ją sama”. Jest reakcja kancelarii prezydenta

Aleksander Łukaszenka/ fot. screen
3

Andrzej Duda zwyciężył w Polsce fałszując wybory. Tam nie było nawet procenta przewagi. Sfałszował – powiedział prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka. Stwierdził także, że Polska chciała zrobić na Białorusi „rewolucję, a nawet rebelię, a dostała ją sama”. W ten sposób Łukaszenka odniósł się do protestów kobiet rozgorzałego po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował przepis zezwalający na dokonanie tzw. aborcji eugenicznej, której ofiarą najczęściej padają dzieci z zespołem Downa. – Sytuacja w Polsce jest niełatwa i nie rozwiąże się tak po prostu. Tam nie zbuntował się byle kto. Powstały kobiety, chłopi i robotnicy. Wszyscy wiedzą, za co – dodał Łukaszenka.

Na reakcję kancelarii prezydenta Dudy nie trzeba było długo czekać. Głos zabrał szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. W jego ocenie słowa Łukaszenki są „niedorzeczne”. – Mogę tylko pogratulować totalnej opozycji w Polsce nowego sojusznika w ich strategii „ulica i zagranica” – powiedział w rozmowie z PAP Krzysztof Szczerski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przypomnijmy, że od sierpnia na Białorusi trwają antyrządowe strajki wspierane przez zagranicę w tym Polskę. Część Białorusinów zarzuca Łukaszence sfałszowanie wyborów oraz domaga się jego dymisji. Opozycjoniści podnoszą, że wybory prezydenckie, które w tym roku odbył się na Białorusi, wygrała Swiatłana Ciahnouska. 14 sierpnia 2020 Cichanouska opublikowała film, w którym twierdzi, że wygrała wybory prezydenckie na Białorusi w 2020 roku uzyskując od 60 do 70% głosów i zaapelowała do społeczności międzynarodowej o uznanie jej za zwycięzcę.

Źródło cytatu: PAP

Przeczytaj także:

Za bezcen kupiła wrocławską kamienicę i pozuje na „obrończynię demokracji”. Kim jest awanturnica Marta Lempart?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. wilk mówi

  MYSLE ZE WIEKSZA LUDNOSC BIALORUSINOW WIDZI CO WYRABIA SIE W POLSCE,NO I MOZE SIE TERAZ ZASTANAWIA,CZY CHCE TAKIEJ WOLNOSCI JAKA IM NIE TAK DAWNO CHCIAL PODAROWAC PAN MORAWIECKI I PREZYDENT ANDRZEJ DUDA,PATSZAC NA TO CO CI SAMI PANOWIE OFERUJA NAM,CZYLI SWOIM OBYWATELA.

 2. Marcin Malik mówi

  Obaj prezydenci są porównywalni, dlatego że nasz należy do Żydów z USA, a Łukaszenka do Rosji Putina.

  Łukashenka jest też hipokrytą, bo mówi że Duda sfałszował wybory, jakby on swoje uczciwie wygrał. Łukashenka jest prezydentem od 26 lat, a Duda dopiero 5 rok.

  Dlaczego Andrzej Duda nie zaprosił mnie jeszcze na oficjalną wizytę w Pałacu Prezydenckim? Chyba lubi moje podróże?

 3. szalom mówi

  Organizował PIS w żydowskim interesie rebelię na Białorusi lecz zapomniał, że ma do czynienia z wytrawnymi graczami, którzy nie zaplątują się o własne nogi. Ruski wywiad natychmiast wykorzystał arcydurną ” piątkę dla zwierząt” oraz grzebanie w aborcji i uruchomił swój oddział zawodowych rewolucjonistek im. Wandy Wasilewskiej a że dzieci się nudzą bo nie chodzą do szkoły no to mamy z oddziału zrobiła się armia

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.