„Ludzie często są traktowani jak śmieci”. Zbigniew Ziobro ostro o rozbijaniu „kliki” w polskich sądach i kampanii 3xW

5

Zbigniew Ziobro jest jednym z najbardziej znienawidzonych polityków przez totalną opozycję. Powód jest jasny. W polskim sądownictwie wprowadza reformy będące młotem na faworyzowany przez wymiar sprawiedliwości postkomunistyczny establishment.

W odpowiedzi na żałosne kampanie w obronie postkomunistycznego sądownictwa, prowadzone przez organizacje identyfikujące się z opozycją, na antenie TVP Info minister sprawiedliwości wypowiedział się na temat obecnego status quo w wymiarze sprawiedliwości.

– To co oni mówią, nie ma nic wspólnego z wolnymi sądami, chyba że wolnymi od prawa, etyki, zasad, dyscypliny pracy, profesjonalizmu, osobistej kultury w stosunku do ludzi, którzy często są traktowani jak śmieci w sądach – w programie „O co chodzi” powiedział Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro wspomniał również, że w polskich sądach jest „wielu przyzwoitych ludzi, ale oni byli spychani na margines”. Zaznaczył również, że tym ludziom „chce dać szansę”. Ziobro zapowiedział również „przewietrzenie” kliki w sądownictwie.

– Klimaty, które doprowadziły do wytworzenia się sitwy, kliki w sądownictwie zostaną przewietrzone poprzez mechanizm demokratycznego wyboru sędziów – powiedział minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro to chyba pierwszy minister, który konsekwentnie walczy z bezprawiem w polskich sądach. Tak czynił latach 2005-2007. Tak czyni również teraz. Ziobro nie idzie na układy ze starymi prokuratorskimi czy sędziowskimi kastami, ale powoli wszak skutecznie stara się je rozbijać. Miejmy nadzieję, że wymiar sprawiedliwości zostanie uzdrowiony zupełnie, a nie tylko fragmentarycznie… i nie przeszkodzi mu ten, w którym dwa lata temu pokładała nadzieje niemal cała polska prawica.

Źródło: TVP Info

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przebiśnieg mówi

  Bla, bla, bla, a efektów prawie żadnych nie widać. Dopóki w Polsce nie zniesie się przepisu literalnie penalizującego jedynie za tzw antysemityzm i nie wprowadzi się przepisu penalizującego za antypolonizm i antykatolicyzm, to wniosek sam się nasuwa – kto nami rządzi ?! Reszta dyskusji i działań mają charakter jedynie wtórny.

 2. goj mówi

  Gdyby nie Kim Dzong Jaro i Duda, to PiS byłby całkiem fajną partią.

 3. Waldemar mówi

  Ludzie często są traktowani jak śmieci” nie tylko w sądach

 4. Romina mówi

  Panie Zbigniewie dziekujemy za to ze jest Pan Polakiem i czlowiekiem i za troske o nas.Zyczymy duzo zdrowiwia,sil w dalszym normalizowaniu Polski.Zdrajcow mamy wszedzie za pieniadze jak ponad 2000 lat temu zydostwo uwolnilo Barabasza itd

 5. rozum mówi

  „w interesie naszym trzeba
  się starać przyjąć udział, a nawet uzyskać kierownictwo w reformach, które stoją na porządku dziennym, to jest: polepszeniu bytu materyalnego klas roboczych i ubogich.
  Powinniśmy więc przyjąć udział w tym ruchu, ale tylko POZORNIE;
  bo w rzeczy samej starania nasze powinny dążyć do skierowania całego prądu tychże reform, czyli podziału pracyna drogę polityczną.
  “ Masy same przez się głupie i ślepe dają się zawsze powodować i prowadzić krzykaczom . . . a któż lepiej i głośniej od żyda hałasować i blagą omaniać potraf i ? . żydzi i kahały z objaśnieniem teodora jeske-choińskiego, Warszawa w drukarni synów st. Niemiry plac warecki 4, rok 1914,str.18

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.