Londyńska krwawa łaźnia

Flaga Wielkiej Brytanii / Fot. Pixabay.com
2

Lewica twierdzi, że najlepszym sposobem zapobieżenia przestępstwom z użyciem broni jest jej zakazanie. Twierdzą tak pomimo empirycznych dowodów na kontr-skuteczność takich metod. Za przykład niech posłuży nam Londyn, gdzie kilka dni temu o 2:30 nad ranem z karetki pędzącej do szpitala wschodniolondyńskiego wezwano policję. Pacjent przewożony w tej karetce to oblana kwasem ofiara ataku kolejnego nożownika. 21-latek zaatakowany w dzielnicy Hackney na wschodzie miast pozostaje pod opieką lekarzy, na szczęście jego życiu nic nie zagraża… poza codziennością w Londynie.

Mimo surowych restrykcji, zakazu posiadania broni nawet przez większość policjantów, pomimo zakazu noszenia przy sobie noży oraz ostrych przedmiotów Londyn jest bardzo niebezpiecznym miastem, a statystyki kryminalne wskazują, że pod względem liczby morderstw oraz przestępczości z użyciem broni stolica Anglii pokonała dotychczasowego lidera w niechlubnej konkurencji jakim do tej pory był dużo większy Nowy Jork, w którym również prawo dotyczące broni jest wysoce regulowane.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Naczelniczka policji metropolitarnej chwali się wielkimi sukcesami mówiąc, że przestępczość spada, a oficerowie aresztują coraz więcej ludzi posiadających broń i noże. Jak tymczasem wyglądają statystyki?

W mijającym roku do 20 grudnia zanotowano 131 morderstw w samym Londynie. Ranking kryminalny jest najwyższy od ponad dekady. Liczba przestępstw z użyciem noży jest najwyższa w historii. W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich trzech lat doszło do 2006 przypadków oblania kwasem, a zdecydowana większość miała miejsce w stolicy. W samej tylko dzielnicy Newham odnotowano 273 przypadki ataków.

Przeczytaj także:

Świąteczne zamachy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. M mówi

    W Londynie używa się naostrzonych na brzegach starych kart bankomatowych – na wypadek kontroli policji masz przy sobie tylko kartę bankmatową w kieszeni.

  2. michu mówi

    Chodzi o to że jak wprowadzą prawdziwy zamordyzm totalitaryzm publika będzie się cieszyć i dlatego teraz na wszelkie sposoby trza promować (w sposób zakamuflowany mimo to wyraźny i skuteczny) kryminalistów wszelkiej barwy ;).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.