Lockdowny, likwidacja statusu ozdrowieńca, noszenie maski w domu. Dokręcanie pandemicznej śruby w państwach o najwyższych wskaźnikach zaszczepienia

fot. pixabay
8

Walka z pandemią nie jest walką z chorobą. Stosowane środki nie zatrzymują transmisji wirusa, ani nie przyczyniają się do zmniejszenia liczby zgonów. Wprost przeciwnie. Im ostrzejsze formy restrykcji epidemicznych, tym więcej zakażeń i zgonów. Wyniki badań są ignorowane, realia są ignorowane, zdroworozsądkowe argumenty są ignorowane. Im bardziej decyzje władz nie przynoszą pozytywnych rezultatów, tym bardziej władze upierają się, żeby je stosować. Tymczasem w krajach o najwyższych wskaźnikach zaszczepienia odnotowywane są rekordowe liczby zakażeń. W połowie grudnia 2021 roku rozpoczęło się przykręcanie pandemicznej śruby.

W piątek (17.12.2021) premier Francji Jean Castex ogłosił, że od stycznia 2022 roku paszport kowidowy będzie przysługiwał wyłącznie osobom w pełni zaszczepionym. Ozdrowieńcy i osoby z negatywnym wynikiem testu stają się obywatelami drugiej kategorii. Poziom zaszczepienia populacji dwiema dawkami: 72%.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Od poniedziałku (20.12.2021) swobodny wjazd do Austrii tylko dla osób zaszczepionych trzema dawkami. Dla pozostałych obowiązkowa kwarantanna i testy. Osoby, które miały kontakt z wariantem Omikron, są kierowane na 14-dniową kwarantannę i muszą nosić maski we własnym domu! Poziom zaszczepienia populacji dwiema dawkami: 70%.

Od niedzieli (19.12.2021) Holandia wprowadza lockdown dla wszystkich, który ma trwać do 14 stycznia 2022 roku. Otwarte będą tylko sklepy z artykułami pierwszej potrzeby. Zamknięte restauracje, bary, salony fryzjerskie, siłownie, kina, teatry i muzea. Odwołane zostają wszystkie imprezy oraz jarmarki bożonarodzeniowe. Maksymalnie dwóch gości w domu oraz dwie osoby przebywające ze sobą na zewnątrz. Wyjątkiem będą święta Bożego Narodzenia, Sylwester oraz Nowy Rok, gdy będzie można przyjąć cztery osoby. Szkoły przechodzą na naukę zdalną do do 9 stycznia 2022 roku. Poziom zaszczepienia populacji dwiema dawkami: 73%.

Od piątku (17.12.2021) Dania wprowadza częściowy lockdown dla wszystkich. Zamknięte będą place zabaw, teatry, kina, parki rozrywki, ogrody zoologiczne, muzea, galerie sztuki, ośrodki kultury, sale wielofunkcyjne, pomieszczenia przeznaczone na publiczną działalność oświatową i imprezy sportowe. Limit klientów wszystkich sklepach. Prywatne imprezy poza domem z limitami gości, które wynikają z powierzchni lokalu, maksymalnie trwające do 23.00. Rozszerzony zostaje obowiązek noszenia masek, które będą wymagane również na świeżym powietrzu. Obowiązek posiadania paszportu szczepionkowego w pociągach międzymiastowych i autobusach dalekobieżnych. Praca zdalna, jeżeli to możliwe. Obostrzenia mają obowiązywać do 17 stycznia 2022 roku. Poziom zaszczepienia populacji dwiema dawkami: 77%.

Od 23 grudnia 2021 roku Włochy wprowadzają wymóg negatywnego testu dla osób w pełni zaszczepionych, które chcą wejść do zatłoczonych miejsc (w tym na stadiony i do dyskoteki) oraz do kin i teatrów. Obowiązek noszenia masek na świeżym powietrzu dla wszystkich. Poziom zaszczepienia populacji dwiema dawkami: 74%

Masowe szczepienia miały pozwolić na powrót do normalności. Zamiast tego jest powrót do lockdownów, nakaz maskowania na świeżym powietrzu i dyskryminacja ozdrowieńców. Szczepienia pokonały pandemię?

Źródło informacji: Financial Times, heute.at, euractiv.pl, Our World in Data, Twitter/synxchaosu

Zobacz też:

Niemcy wprowadzają opaskę na rękę dla ozdrowieńców i zaszczepionych klientów sklepów zamkniętych przed niezaszczepionymi

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Ustępstwa zawsze kończą się w ten sposób. Zaostrzeniem walki klasowej i zaostrzeniem propagandy. Przy czym celem propagandy nie jest przekonanie ludzi, lecz przekonanie, że dla własnego dobra powinni powtarzać propagandowe brednie jakby były to ich własne myśli. Dlatego ta propaganda jest tak głupia, bo taka skuteczniej łamie kręgosłup i skuteczniej poniża tych, którzy się jej poddali, skutkiem czego nabrali obrzydzenia do samych siebie jako istot które swą ludzką godność sprzedały za 5 minut świętego spokoju i obietnicę 30 srebrników z majątku tych, którzy się nie poddali.

 2. piotr mówi

  Niemiecki ekonomista Roland Bader w 2016 w swojej książce „koniec pieniądza papierowego”, przewidział nadejście totalitarnego systemu, żeby go narzucić, władza będzie musiała wywołać strach w społeczeństwie, czyli spowodować jakieś zagrożenie tak, aby ludzie byli w permanentnym strachu, i w tym strachu będą mogli odejść od tego co ich kształtowało. Tylko w klimacie strachu, zagrożenia będzie można wprowadzić rozwiązania totalitarne. Bader przewidział, że władza posłuży się którymś z dwóch czynników powodujących strach, czyli spowoduję zagrożenie wojną, albo spowoduję jakąś pandemię.

 3. Arkadiusz mówi

  Ci ludzie zapominają o jednej ważnej kwestii: trumna nie ma kieszeni! Wszystkie pieniążki tak ciężko ciułane (lub lekko) zostawią tu, na tym łez padole. Człowiek który o tym nie pamięta – już przegrał. Ludzie myślą że poddanie się „fali” pomoże im przetrwać nie wiadomo jak długo, ale zapominają że jeszcze się taki nie urodził, którego dni nie byłyby policzone.

 4. Hammurabi mówi

  Mnie zastanawia jedynie to, jakim trzeba być Niemcem albo Austriakiem, żeby we własnych czterech ścianach chodzić w maseczce?
  Rozumiem kult niemieckiego „Ordnungu” jednak są jakieś granice, poza którymi jest już debilizm.
  Niestety oszukanych, którym wmówiono „cudowność” eliksiru już nikt nie przekona, że zostali oszukani. Pewnie Mark Twain zgodziłby się ze mną w tej sprawie.
  Zaszczepieni wyprą ze świadomości każdy argument na zasadzie naiwnej i egoistycznej wiary, że jak się sprzeciwią, to akurat u nich, w ich organizmie ów preparat żadnego spustoszenia nie uczyni, nie zachorują, nie umrą jak wielu obok nich.
  Przecież oni są „nowocześni”, świadomi postępów nauki i pełni wiary w jej moc. Z pogardą patrzą na tych ciemniaków, co to zadają „bezsensowne pytania”…
  Ciekawe, czy ktokolwiek zadał sobie pytanie o skład nie tylko preparatów zwanych „szczepionkami”.
  W swojej nieufności wobec „Big Pharmy” posunę się dalej.
  A co, jak zamieszanie wokół „szczepionki” jest jedynie zasłoną dymną?
  W USA wielkie koncerny zostały „trzepnięte” po lepkich łapach na niebotyczne kwoty.
  Dystrybutorzy McKesson Corp, Cardinal Health Inc, AmerisourceBergen Corp i koncernem Johnson & Johnson w ramach sądowego porozumienia mają wypłacić w sumie 21 mld dolarów zadośćuczynienia. Johnson & Johnson ma od siebie dołożyć dodatkowe 5 mld dol. Osobną ugodą wartą 1 mld dol. ma być ta ze stanem Nowy Jork. Purdue Pharma i Mallinckrodt Plc. dogadują się w sądach co do zabezpieczenie na rzecz przyszłych porozumień odpowiednio 10 i 1,6 mld dol.
  Ale za co?
  A za morderstwa. Oczywiście owinięte dla niepoznaki w błyszczące papierki z napisami „pomoc cierpiącym”.
  Konkretnie zaś mam na myśli tzw. „aferę opioidową”.
  Jak pisze „Bizblog”:
  „Wszystko zaczęło się już pod koniec XX wieku. Wtedy właśnie w Stanach Zjednoczonych nastała moda na lekarstwa przeciwbólowe. Tak jak wcześniej psychoterapia, tak w tamtym czasie takie pigułki miały być receptą na całe zło. Ich producenci w pogoni za zyskiem przemilczeli jedną, istotną rzecz: że opioidy są bardzo uzależniające, tak psychicznie jak fizycznie. I długie, systematyczne przyjmowanie specyfików zawierających kodeinę, fentanyl, buprenorfinę, oksykodon czy morfinę grozi zdrowiu i życiu. Jak podają teraz eksperci, to właśnie leki opioidowe odpowiadają za śmierć nawet pół miliona ludzi w latach 1999-2019”.
  „Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wyliczyły, że 2020 r. był rekordowy pod względem zgonów z powodu przedawkowania narkotyków. W tym czasie z tego powodu zmarło w Stanach Zjednoczonych ponad 93 tys. ludzi, to jest o 29 proc. więcej niż w 2019 r. Zdaniem CDC opioidy odpowiadały za blisko 70 tys. tych zgonów, czyli 74,7 proc”.
  Ludzie zaufali koncernom, zażywali ich produkty…
  Zupełnie tak, jak w przypadku „preparatu”, cudownego leku mającego „pomóc”…
  Albo… Albo zmiany składu sprawdzonych i powszechnie stosowanych w leczeniu, dopuszczonych i refundowanych przez dziesiątki państw leków…

 5. Tomcio mówi

  A w polin Polaka „ozdrowieńca” i tak się wsadza bezprawnie na kwarantannę

 6. Shadow mówi

  Jak podaje -Radio plus- będące własnością Archidiecezji warszawskiej , prawo ,które te kurwy rządowe narzucają, jest prawomocne. Biskupi i diecezje w większości się sprzedały.Lubiłam to radio dla muzyki, teraz rzygam na ich skurwiałe info. Biskupi idą ręka w rękę z zamordystami. Hańba im.

 7. MAREK mówi

  Ludzie poszli kolejny raz na lep ateizmu, materializmu i lewackich ideologii, musiało się to skończyć kolejnym lewackim bezbożnym bestialskim totalitaryzmem!
  Patrzcie jak ateiści i lewacy również purpuraci wspierają segregację, przymus i terror !!!
  Ilu ludzi teraz czyta Pismo Święte, ilu ludzi czytało rok 1984 Orwella / IGNORANCJA TO SIŁA/ i wyciągnęło z tego wnioski, ilu ludzi wyciągnęło wnioski z ludobójczej poszczepiennej amerykańskiej „grypy hiszpanki”, ilu ludzi wie, że lewackie i ateistyczne ideologie zawsze kończą się ludobójstwem i totalitaryzmem!
  Apokalipsa św. Jana
  16 9 I sprawia, że wszyscy:
  mali i wielcy,
  bogaci i biedni,
  wolni i niewolnicy
  otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
  17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
  kto nie ma znamienia –
  imienia Bestii
  lub liczby jej imienia.
  18 Tu jest [potrzebna] mądrość.
  Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
  liczba to bowiem człowieka.
  A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć10.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.