Lockdown przedłużony, hotele zamknięte podczas majówki, otwarte przedszkola i obiekty sportowe na świeżym powietrzu [WIDEO]

minister zdrowia Adam Niedzielski/ fot. Twitter
6

W środę (14.04.2021) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej, że lockdown zostaje przedłużony do 25 kwietnia. Hotele pozostaną zamknięte do 3 maja. Od 19 kwietnia będą otwarte żłobki i przedszkola oraz zostanie dopuszczona możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu przy zachowaniu limitu 25 osób.

Niedzielski uzasadnił przedłużenie lockdownu dużym obłożeniem szpitali mimo malejącej liczby nowych zakażeń. Poinformował, że zajętych jest ponad 75% łóżek covidowych i 79% respiratorów.

Według zapowiedzi ministra majówka ma być „okresem wytężonych kontroli prowadzonych zarówno przez policję jak i inspektorów sanitarnych”. Odnosząc się do ewentualnego luzowań obostrzeń w przyszłości, Niedzielski powiedział, że „regionalizacja jest wręcz pewna”. – Przyjęliśmy sobie takie kryterium, ale ono ma na razie charakter roboczy, że jeżeli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tys. to wtedy będziemy myśleli o kolejnych krokach, które w pierwszej kolejności będą związane z edukacją – wyjaśnił.

SKLEP-WPRAWO.PL

Źródło informacji i cytatów: Facebook/Kancelaria Premiera

Zobacz też:

Katarzyna TS: Tylko dla zaszczepionych, czyli ustawy norymberskie wicepremiera Gowina

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Filosemita gowim , morawiecki , niedzielski to KAPO na usługach wrogów Polski i POLAKÓW . Ich miejsce jest za kratami bez prawa zdejmowania ich debilnych masek dożywotnio .

 2. ikss67 mówi

  To jest cyrk, małpa wychodzi i ogłasza coś zgodnie ze scenariuszem. I tak ilośc chorych maleje, ale ilośc łóżek zajetych rosnie. Próuje to zrozumieć. Znaczy to chyba w końcu „coming out” tego człowieka, przyznał w końcu na logikę, że ilośc chorych, to ilośc wadliwych testów pozytywnych. Czyli mamy mutację polińską teraz.
  Na YT są informacje, wywiady z lekarzami z tytułami naukowymi, a nie ekspertami od dotacji, i tam wyraźnie oni mówią: są ogólnodostepne, ale zamilczane wyniki badań. Amerykańskie i chińskie. Te ostatnie z Wuhan, na ogromnej próbie ludzi. I co wyszło? Maseczki w żaden, podkreślam:ŻADEN sposó nie wpływaja na mniejszą retrotransmisje wirusa. To sa wyniki badań, a nie bełkotu przyuczonego kolesia do grania ministra czarów. Co więcej, wyszło z badań, że choruje, czyli ma pozytywne wyniki testów ponad 80% ludzi z grupy noszącej maseczki i tylko niecałe 10% osób oddychających pełną piersią. Czyli postawiono pytanie. Czy zatem te maseczki, noszone często tygodniami, nieprane, nie maja na celu własnie rozprzestrzeniać wirusa, ponieważ nie podnosi sie kwestii tej chigieny w mediach? I ostatnia sprawa- bóle głowy. Są prace naukowe z 2014 roku na ten temat w bardzo szanowanym periodyku świata medycyny. Skorelowano tam bóle głowy u personelu medycznego, tj cześc występowania z częstotliwością noszenia maseczek, chodziło o personel zabiegowy. Tak więc nie ma szerokich badań na temat powikłań po noszeniu maseczek u dzieci. To temat aktualnie na tapecie, badania są robione dpiero, ale pierwsze wyniki są złe. przeciez nie wiadomo jak na rozwój neurologicny wpływa długie niedotlenianie organizmu, podtruwanie własnym CO2. Tylko tym, że w Polsce rządzi obecnie ydowska przybudówka partyjna zwąca się bezczelnie prawem i sprawiedliwością, to dlatego Polacy są traktowani przez tych zwyrodnialców gorzej niż inne narody europejskie, gdzie nie ma debilnych przepisów o noszeniu maseczek na świeżym powietrzu.

 3. Rebih mówi

  Nie jestem zaskoczony. Wszystkie te zapowiedzi są tylko prymitywnym trickiem mającym na celu danie nadziei na szybką poprawę (odpowiednik „światełka w tunelu”, które niegdyś widział Jaruzelski, a ostatnio Morawiecki) oraz wywarcie wrażenia, że lockdown jest środkiem przeciwdziałania pandemii, a rząd wprowadził go, chociaż „nie chciał, ale musiał”, rozpalone do białości mózgi ekspertów ciągle analizują dane dla dobra obywateli, ale jeszcze nie, trzeba poczekać, bo straszliwa pandemia zabiła ostatnio babcię w Pécs.
  To, co naprawdę analizują to napięcie w społeczeństwie, żeby przygotować najskuteczniejsze metody jego spacyfikowania. Zapewne możemy oczekiwać w bliskiej przyszłości chwilowego poluzowania kagańca – ale tylko na chwilę – to zapożyczona od komunistów metoda „odwilży”. Chyba, że osiagną swoje cele, na temat których na razie można tylko spekulować.

 4. W K mówi

  SS-Brigadeführer i Generalmajor Franz Niedzielski przegra.
  Segregacja Sanitarna STOP! Getto polin STOP! Okupacja Polski przez żydokomunę STOP!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.