Lockdown przedłużony do 18 kwietnia. Niedzielski: „Skutek tego, jak zachowaliśmy się podczas świąt, będzie widoczny w przyszłym tygodniu” [WIDEO]

minister Adam Niedzielski/ fot. Twitter
12

W środę (7.04.2021) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu lockdownu do 18 kwietnia. – Skutek tego, jak zachowaliśmy się podczas świąt, będzie widoczny w przyszłym tygodniu. Wtedy przekonamy się, czy ta trzecia fala będzie stopniowo opadała, czy – nie daj Boże – złapie drugi oddech, co oznaczałoby przyrost dziennej liczby zachorowań, który byłby konsekwencja właśnie tej zwiększonej mobilności w czasie świąt. Dlatego musimy w tym najbliższym czasie dokładnie przyglądać się sytuacji – oświadczył Niedzielski.

Minister stwierdził też, że spadek liczby zakażeń odnotowany w ostatnich dniach, jest zbyt słabym sygnałem, aby traktować go optymistycznie, a sytuacjach w szpitalach jest nadal trudna. – W przyszłym tygodniu będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej. Ta decyzja jest odłożona o tydzień dlatego, że patrzymy, czy ten trend dotyczący liczby zmniejszonych zachorowań będzie kontynuowany mimo okresu świątecznego  i jego konsekwencji, ale przede wszystkim, i to jest najważniejszy powód, że chcemy zobaczyć jak te konsekwencje fali zachorowań będą wyglądały na poziomie wykorzystania infrastruktury  szpitalnej – powiedział Niedzielski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odpowiadając na pytanie o otwarcie szkół i przedszkoli, Niedzielski wyraził nadzieję, że w kwietniu zostaną otarte przedszkola, a klasy I-III powrócą do nauki „co najmniej w trybie hybrydowym”. Zapytany o szersze poluzowanie obostrzeń podczas majówki minister odparł, że „zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób jak dwa lata temu, czy we wcześniejszych okresach, bo siłą rzeczy program szczepień jeszcze do okresu majowego nie zapewni nam takiego zabezpieczenia populacyjnego”. Trzeba się liczyć z tym, że w okresie majówki również będą obecne obostrzenia. O skali będziemy informowali w kolejnych tygodniach – dodał.

Źródło informacji: Kancelaria Premiera

Zobacz też:

Sąd w Belgii stawia sprawę jasno! Obostrzenia dotyczące pandemii nie mają podstawy prawnej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. asd mówi

  Dziwne. Ale w ubiegłym tygodniu napisałem,że tak dokłądnie będzie, i jest. To jest tak przewidywalne, że za chwilę zacznę dyktować te depesze jakie dostają z centrali z Davos. Pisałem, że do 10 kwietnia będzie delikatny wzrost, a nagły wzrost ilości robionych testów będzie w kolejnym tygodniu, aby to następnie uzasadnić świętami lekkoduchów. Tak więc do końca kwietnia będzie trwał kosherny cyrk Niedzialskiego. Potem wymyślą obostrzenia na majówkę, ale ludzie rozumni to zleją ciepłym klimatem. Wtedy będzie kolejna próba koshernego kontrataku z ilością testów po majówc, aby dalej zanudzać ludzi kolejną falą w mediach, aby uzasadnić kolejne ograniczanie swobód obywatelskich. Tak więc i tak wiadomo, że to ściema. Śmiertelność jest na poziomie 0,08%, czyli 10x mniejsza niż w wypadkach komunikacyjnych. Czy zamykamy drogi i ulice z powodu tych tragedii o 10x mniejszej skali niz kowit? Nie. Szpitale puste. Pandemia trwa w telewizorach. Liczby są nieweryfikowalne, Podają co chcą , jak im pasuje. To jest żenada na poziomie umysłowym 6-latka albo koshernego ministrela chorób. Na szczęście za chwilę będzie ciepło i ludzie naturalnie zaczną oddychać pełną piersią. Bo kto będzie idiotą i będzie nosił szmatę latem na twarzy? Już nawet najwięksi idioci zaczną się zastanawiać nad tym, czy to sens. W większości krajów nie ma tylu koshernych co u nas, więc po ulichach ludzie chodza normalnie, bez chorobotwórczych, jak mówią profesorowie nauki medycznych, szmateczek.

 2. Arek mówi

  Szpitale pełne , powiedział Syntezator Mowy po spotkaniu z RM ( Simon i spółka). Epidemia wygasa , ale oni wiedza swoje . I rozstrzygajace, tow matka ( nasz ekspert od „pandemii” ) potwierdza . Nawet fakt , ze się polglowek zabunkrowal w piwnicy, jest wystarczająco i rozstrzygająco wymowny.

 3. Rebih mówi

  Liczba ofiar rządu będzie rosnąć i nie zatrzyma się tego procesu z dnia na dzień. Zaległe procedury medyczne, choroby niewykryte z powodu zablokowania dostępu do diagnostyki, otyłość i brak ruchu spowodują, że okres podwyższonej śmiertelności będzie trwał jeszcze długo. Ale póki ludzie umierają wskutek działań rządu, rząd musi utrzymywać mit o pandemii, bo pandemia jest jedynym narzędziem zatuszowania tego ludobójstwa i zdjęcia odpowiedzialności z Morawieckiego i Kaczyńskiego. Bez pandemii zbrodnia stanie się oczywista nawet dla światlejszej części PiS-owskiego żelazobetonu. Dlatego lockdown będzie trwał, zapewne przerywany krótkotrwałymi „odwilżami”, które są konieczne po to, by „upuścić parę” i zachować dynamikę wydarzeń. Bez takiej dynamiki, ludzie przyzwyczailiby się do „pandemi” i przestali bać

 4. . mówi

  Co ma do rzeczy ilosc zachorowan, jezeli mozna to szbko i skutecznie leczyc starym lekiem przecie grypie znanym od lat 60-tych?

 5. W K mówi

  SS-Brigadeführer Niedzielski, antypolak, który zapomniał o innym SS-Brigadeführer Fanz Kutschera.

  1. W K mówi

   Franz Niedzielski.

 6. Flex mówi

  „The show must go on”. Póki nie wyszczepi się starców, dorosłych, dzieci. Zwierząt domowych i hodowlanych. A efektów nie podsumują zasłużone profesory na organizowanych i opłaconych przez Pfizery, Zeneki MOderny, Johnsony konferencjach w urokliwych zakątkach świata typu Bali, Hawaje, Dominikana itp. Dlaczego zamraża się amantadybę, nie mówi o iwermektynie potrafiących w 48h poprawić kondycję chorych walczących z covid? Ano właśnie dlatego, że ich producenci nie sponsorują wpływowej „szlachcie medycznej” zagranicznych szkoleń, sympozjów, nie dają grantów na badania swoich produktów. Co obchodzi Radę Medyczną leczenie pacjentów amantadyną, skoro producenta amantadyny nie obchodzi Rada Medyczna. Tak bym wytłumaczył to co się dzieje przy okazji walki z covidem. Zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze!

 7. Halina mówi

  Dla noszących maski jest prosta perspektywa,- tlen dostaną w szpitalu w pakiecie z workiem.

  1. MACIEJ mówi

   Dobre 🙂

  2. Santana mówi

   Celne podsumowanie.

 8. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  To dzieje się w kraju o najwyższej śmiertelności pandemicznej na świecie, leżącym zaraz obok kraju o najniższej śmiertelności na świecie, który to kraj, Białoruś, ma w dupie kowida i nic nie robi w jego sprawie. Po prostu go nie zauważa!

  A jedyne co nas dzieli to kreska na papierze zwana granicą! Prawda, jaką gigantyczną moc ma taka kreska!? Ca kilkaset tysięcy trupów/rok!

 9. MAREK mówi

  Lewacka propaganda strachu i kłamstwa działa ! Zrobiono z Polaków szczury laboratoryjne które liżą zbrodniczą łapę swojego kata zamiast ją kąsać ! Lewica , morawiecki , niedzielski i reszta tych złoczyńców jest już pewna swojej bezkarności gdyż uznali że złamali odwagę , wiarę i patriotyzm POLAKÓW .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.