SKLEP-WPRAWO.PL

Lockdown i maski nawet po pandemii! Szkocki rząd chce uzyskać bezterminowe uprawnienia nadzwyczajne

fot. pixabay
8

We wtorek (17.08.2021) szkocki rząd przedstawił propozycję zmian w prawie wprowadzających możliwość stosowania nadzwyczajnych restrykcji sanitarnych także po wygaśnięciu pandemii Covid-19. Obecne restrykcje wprowadzane zostały w Szkocji na mocy nadzwyczajnych uprawnień przyznanych rządowi na czas określony. Według projektu takie uprawnienia miałyby zostać przyznane bezterminowo i stosowane w związku z „wszelkimi przypadkami rozprzestrzenianiem się infekcji lub skażenia, które stanowią lub mogą powodować znaczne szkody dla zdrowia ludzkiego w Szkocji, a nie tylko Covid”.

Rząd ustanowił konsultacje społeczne w  celu „zasięgnięcia opinii publicznej” na temat bezterminowego rozszerzenia szeregu uprawnień ministerialnych w odniesieniu do środków zdrowia publicznego, z propozycjami takimi jak „zakaz lub ograniczenie liczby zgromadzeń, wprowadzenie lockdownu i wymóg noszenia okryć twarzy”.

John Swinney, wicepremier Szkocji i sekretarz gabinetu ds. Covid ogłosił, że niektóre środki, które uważa się za niepotrzebne dla zdrowia publicznego, zostaną usunięte po wygaśnięciu nadzwyczajnych uprawnień przyznanych rządowi do marca 2022 roku, ale nalegał, aby inne zostały utrzymane „tam, gdzie są widoczne korzyści dla mieszkańców Szkocji”.  Konsultacje potrwają 12 tygodni i zakończą się 9 listopada.

Pod hasłem „ochrony Szkocji przed przyszłymi zagrożeniami dla zdrowia publicznego” rząd dąży m.in. do ustanowienia „uprawnień do wytyczania kierunków zamykania placówek edukacyjnych”, które pozwoliłyby na zamykanie szkół, gdy ich funkcjonowanie zostanie uznane przez naczelnego lekarza za zagrożenie dla zdrowia publicznego. „W przypadku przyszłej pandemii szeroki charakter uprawnień zapewni ministrom elastyczność w podejmowaniu działań niezbędnych do zaradzenia konkretnym okolicznościom zagrożenia zdrowia” – napisano w uzasadnieniu.

Rząd zwraca się też o nadanie mu uprawnień do przedterminowego zwolnienia niektórych więźniów, „gdy uważa się to za konieczne i proporcjonalne działanie w celu utrzymania bezpiecznego i skutecznego funkcjonowania więzień oraz ochrony zdrowia personelu więziennego i więźniów. ”

Obecne uprawnienia nadzwyczajne miały wygasnąć 30 września 2021 roku, ale partia rządząca zdołała przeforsować ich przedłużenie o sześć miesięcy. Swinney najpierw powiedział parlamentarzystom, że prawdopodobnie pojawi się następna prośba o przedłużenie przepisów o kolejne sześć miesięcy do września 2022 roku. We wtorek pojawiła się propozycja braku ograniczenia czasowego dla przepisów nadających nadzwyczajne uprawnienia dla rządu.

Mój komentarz: Krok po kroku, metodą salami, oswaja się ludzi z zamordyzmem, na który nigdy by się nie zgodzili, gdyby od razu powiedziano im, co ich czeka. Ludzie zgadzają się na postępujący totalitaryzm sanitarny, bo wydaje im się, że jak wytrzymają kilka tygodni w lockdownie i maskach, to uda się pokonać wirusa i wróci normalność. Najwyższa pora uświadomić sobie, że nie będzie żadnego powrotu do normalności nawet jeśli WHO kiedykolwiek odwoła pandemię koronawirusa.

Władza znalazła idealne narzędzie do zarządzania masami polegające na odkręcaniu i dokręcaniu pandemicznej śruby. I to działa, chociaż nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Po półtora roku praktyka wykazała, że ani lockdown, ani DDM nie ma zatrzymują wirusa. Teraz okazuje się, że szczepionki również go nie zatrzymują. Czyżby ta wiedza nie dotarła do rządzących? Oczywiście, że dotarła, ale jest ignorowana, a propaganda medialna nadal wieszczy zagładę strasząc ludzi wirusem o śmiertelności grypy i kładąc im do głów, że ratunkiem jest lockdown, maski i szczepienia. Dlaczego? Dlatego, że to jest inżynieria społeczna i skok na kasę. Nie bez przyczyny w projekcie szkockiego rządu znalazł się zapis o „przyszłych pandemiach”.

Źródło informacji: lifesitenews.com

Zobacz też:

Szczepienie dzieci przeciw Covid-19 to niewielkie korzyści i istotne ryzyko. Zebrane wyniki badań

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Ewa-Maria mówi

  W Australii tam jest zamordyzm pierwszej kategorii. Ludziom nic nie jest wolno, pozamykali ich jak we więzieniach. W głowie się nie mieści że takie sytuacje mają miejsce w XXI W. Szok i niedowierzanie. Jednak naród postanowił że musi stawić opór temu bezprawiu. ’ Australia zostanie zamknięta przez kierowców ciężarówek 31 sierpnia. aby 'obalić rząd’ Ciekawy materiał na stronie Klubu Inteligencji Polskiej. Myślę że I Polska pójdzie tym śladem. Wcześniej czy póżniej tak się stanie.

 3. Zbigniew mówi

  Po wszystkich danych o skutecznosci szczepien wyszlo, ze jest to najniebezpieczniejsza metoda podnoszenia krotkotrwalej odpornosci, ktorej skiutkiem jest rozwoj wirusa w jakas pandemie,

  Calosc tej sprzecznej metody oparta jest na jakis przypuszczeniach, ze odre zlikwidowano szczepieniami, ale dowodow na to nie ma.

  Wirusy raczej podlegaja teorii Chaosu, ze po gwaltownym wzroscie ilosciowym nastepuje odbicie w postaci synegrii tak iz nadmierny rozwoj ilosciowy wirusa niszczy sam wirus.

  Mowie o najnowszych niemieckich probach oceny kiedy mozna mowic o pandemii.

  Rozwoj wirusa mozna okreslic za pomoca funkcji matematycznej:

  ilosc wirusow w poszczegolnych zarazonych osobach (ich sile zarazania) – ilosc zarazonych – ilosc srodowisk zarazonych i wyjdzie, ze wynik okresla koniecznosc wspomagania czesci osob oslabionych, podatnych na jakiekolwiek choroby.

  Podobny do rozwoju wirusa jest dylemat rozwoju medycyny, ktora im lepsza, tym ludzie zyja dluzej w calej masie i wymagaja wiecej opieki medycznej, szybszych emerytur ze wszystkimi konsekwencjami kosztowymi na rynku pracy.

  Jest to zbior funkcji matematycznych i takie chamsjie, prostackie profesorstwo bedacymi doradcami rzadzacych zaprzecza swoimi tepymi wywodami istnieniu Sztucznej Inteligencji poslugujacej sie dowolnymi ilosciami danych.

  To sa jacyc sredniowieczni terrorysci a to ze z „czegos muszy zyc” stalo sie juz powiedzonkiem powszechnym.

  Oni sa jednak tbyt prymitywni aby zauwazyc, ze robia odwrotnosc tego co powinni robic chocby dla siebie i wkurza ich swiadomosc, ze pozniej ich wypedzaja i

 4. Zbigniew mówi

  Nie mowie tylko o Polsce.

  Wszystkie szkoly filozofii, ekonomii, matematyki w ich rozumach znikaja i stad mozna wziasc wzor na rozwoj wirusa.
  Dlaczego?

  Dlatego, ze aby zapobiec rozwojowi wirusa az do samozniszczenia, robia blokade jego rozwoju i daja tym samy szanse na mutacje – ci nasi niby profesory (i nie tylko nasi) maja blokade do przyjmowania wiedzy i ta wiedza jest rozwijana poza nimi, gdyby ja pochloneli, zrozumieli to moze przestalaby sie rozwijac jakakolwiek galaz nauki, nic by nie wrocilo do nas.

  Przyklad negowanie istnienia silnego instynku samozachowawczego, ktory podobno zastepuje ich wiedza.

  To sa tepe neomarksisty – nic nie istnieje poza ich wiedza naukowa – i tak samo ginalby wirus

 5. *****PiS mówi

  doradca solidarnosci.

  Herera na zebranie kierownictwa „Solidarności” przyprowadził Jacek Kuroń: „W 1981 roku na posiedzeniu Komisji Krajowej ”Solidarności„ w Gdańsku Jacek Kuroń przyprowadził nową grupę doradców. Opowiadał to prof. Wiesław Chrzanowski, współtwórca statutu związku. Usiadł koło niego starszy pan, który wydał się Chrzanowskiemu znajomy, jednak skojarzenia wydawały się niemożliwe. Gdy Jacek Kuroń przedstawił ekspertów, okazało się, że to Wiktor Herer… nowy specjalista od rolnictwa. Tu profesor Chrzanowski nie wytrzymał. Wstał i powiedział, że ’przecież ten człowiek to jest ubek, który nas przesłuchiwał’. Kuroń na to odpowiedział: ’jak wam się nie podoba, to możecie wyjść’”. Benken ponadto twierdzi: „że ówczesny redaktor naczelny tygodnika Tadeusz Mazowiecki, pomimo zastrzeżeń Wiesława Chrzanowskiego co do osoby Herera, stanął po stronie tego ostatniego. W rezultacie Chrzanowski zrezygnował z publikowania w piśmie”. Na podstawie zebranych wspomnień można założyć, że największą rolę we wprowadzeniu Herera do Solidarności odegrał Ryszard Bugaj, bardzo silnego poparcia udzielili mu Jacek Kuroń, a jeśli chodzi o „Tygodnik Solidarność” – Tadeusz Mazowiecki. Ponadto Waldemar Kuczyński przedstawiał Herera jako kompetentnego ekonomistę. Rezultatem pracy Wiktora Herera w MBP było skazanie przez sądy wielu osób na kary śmierci, dożywocie lub wieloletnie pozbawienie wolności.

 6. MAREK mówi

  Nawiązując do „oszołomów od Brauna”. Jak nazwać tych, co stręczą, obrażają i zmuszają do wstrzykiwania nowatorskiego specyfiku genetycznego /kłamiąc że to szczepionka/ o nieodwracalnych, nieznanych skutkach profilaktycznych 1,2,3… 10 i kolejne dawki i tak do śmierci oraz ubocznych też do śmierci włącznie, za które producent nie bierze żadnej odpowiedzialności ???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.